Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

1 Nisan 2020

İç giyim ürünleri satan 2 aylık bir E-Ticaret sitemiz var. Günlük yaklaşık 450 ziyaretçimiz var. Tabi bunun %70'i Google Ads sayesinde. Sorum ise sitemizin bloğuna haftada kaç kere özgün makale eklesek SEO açısından maksimum veri mi alırız.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

13 Nisan 2018

Herkese merhabalar ve hayırlı sabahlar.
Ben karşılaştığım bir sorunu dile getirmek ve bu konuda sizlerin bilgisinden yararlanıp hatayı gidermek istiyorum. Durum şu şekilde;
Kullandığım All in One SEO eklentisi ortam dosyalarının da sayfa olarak index almasına neden olmuş Bunun farkına ise 79 yayından sonra varabildim.
Bu gün rastgele baktığımda resim, docx, pdf gibi ortam dosyalarının da sayfa olarak index aldığını ve dosyalara tıkladığında ilgili kategoriye yönlendirdiğini gördüm.
Doğal olarak geçerli URL kaldırma yöntemi ile bu sayfaları kaldırmaya başladım. Henüz bitiremedim ve devam ediyorum.
Ancak az önce dikkat ettim ki sayfa olarak indexlenen URL kaldırma işleminden sonra makalenin öne çıkarılan görseli de indexlerden kalkıyor.
Merak ettiğim ve öğrenmek istediğim ise sırasıyla aşağıda belirttiğim gibidir:
1. Ortam dosyalarının sayfa olarak indexlenmesi ne tür zararlar verir? Spam olarak algılanacağına dair bilgilere ulaştım. Ancak kesin bir ifade bulamadım. Spam olarak algılanıyorsa bunun (spam ve site kalitesini düşürme) dışında verebileceği zararlar var mıdır?
2. Sayfa olarak index alan URL kaldırılınca karşıma ne tür hatalar çıkacak ve öne çıkarılan görselin indexi de düşecek mi? (bu maddede özellikle hata konusuna değinirseniz beni ve benden sonra sorun yaşayıp bunu gören tüm kullanıcıları sevindireceksiniz.)
3. Bu hataları görmeden önce Dizin Kapsama Sorunu ile karşılaştım ve onlarla uğraşınca bunların da farkına vardım. Sanırım o da All in One eklentisinden dolayı bu hatayı veriyor. Ancak henüz çözümlemiş değilim.
4. Kaldırdığım, (sayfa olarak indexlenen ortam dosyaları) karşıma "Sunucu Hataları" çıkarmaya başladı. Bunları sanırım düzeltip göndermem yeterli olacaktır.
Yukarıdaki dört temel soru için bilgilerinizden yararlanmak istiyorum. Çok uzatıp da sizleri rahatsız etmekten kaçındığım için diğer küçük problemleri dile getirmedim. Bunlar hakkında bir açıklamada bulunur ve bilgi paylaşırsanız gerçekten hem beni hem de benimle aynı durumda olanlara yardım etmiş olacaksınız. Bir web master değilim ilk sitem ve karşılaştığım hatalardan kimilerini ilk defa görüyorum. Daha önceden benzeri konular da görmedim ve dolayısıyla okuyup inceleme fırsatım da olmadı. Her gün yeni bir bilgi öğreniyorum. Sizin içerikleriniz sayesinde birçok yazımı üst sıralara taşıdım ancak dün kurduğum SSL birçok linkimin tekrardan düşmesine neden oldu. Ben SEO konusunda içeriklerinizden yararlanabiliyorum ancak yukarıdaki 4 temel soruna halen çözüm bulmuş değilim.

Herkese şimdiden ayrı ayrı şükranlarımı sunarım. Bilgi güçtür ve paylaştıkça çoğalır.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 Nisan 2018

WordPress sitemizde oluşturduğumuz etiketler için Google dizin kapsamı problemi var şeklinde mail atıyor. Oluşturduğumuz kategoriler içerisinde noindex işaretli olduğu için hata olduğunu hatırlatıyor. Bu şekilde devam etmesi sitemize herhangi bir zarar verir mi? Daha önce kategori ve etiketlerin noindex olmasının daha faydalı olacağını okumuştum bu konudaki tavsiyeniz nelerdir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

23 Mart 2018

Her hafta yaklaşık 40 adet özgün makale yayınlıyorum fakat benim amacım makaleler değil de sayfaların üstlere çıkması, makaleler yoluyla sayfaları yukarı taşıyabilir miyim?
Makaleleri sadece site güncelliği amacıyla yayınlıyorum. SEO eklentisinden aldığım derece en iyisi, makale uyygunluğu süper durumda fakat dediğim gibi makaleler değil de sayfalar sabit olduğundan sayfaları makaleler yoluyla çıkarabilir miyim?
Cevaplarınız için çok teşekkürler.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 Mart 2018

Ben Joomla'ya ait site kullanıyorum fakat Google gibi getir menüsünden doğruma yapmıyor çok uğraştım hatta Filezille programındada denedim olmuyor acaba indexlemenin başka yolu var mı? lütfen yardımcı olun işin içinden çıkamadım. Bir de site (kristalize ve membran) kelimelerinin altını çiziyor bu neden olabilir yardımınızı bekliyorum.
iyi çalışmalar.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 Ekim 2015

11 aylık bir sitem var. Sitem sözlük amaçlı kurulmuş bir site ve blogumda yaklaşık olarak 500 yazı bulunmaktadır. 11 aydır devamlı güncel tutmak amaçlı yazı girişi yapmaktayım fakat beklediğim konumlara gelememiş durumdayım. Blogum günlük girişi 10 ile 20 kişi arasında dolanıyor. Ortalama 15 farklı kategorim var farklı farklı konularda. Bloguma daha fazla kitle çekebilmek için napmam gerekmektedir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 Ekim 2015

1 aylık bir web sitem var ve hiti 50-200 arası değişiyor. Ancak hitin büyük bir çoğunluğu sosyal medya. Bir kısmı da direkt. Google'dan gelen hiti nasıl arttırabilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

19 Eylül 2015

Genel konularda bir çok makalenin yer aldığı bir blog zamanla tek bir konuya yoğunlaşırsa eski konular önemini yitirir mi? yoksa eski yazılar değerlenir mi?

mesela ilk başlarda genel kültür bloğu olan siteyi sonradan sağlık bloğuna çevirmek. Bu durumda yeni konular ve eski konular nasıl etkilenir?
eski konuları silmeye gerek var mı?
tüm bunlar yerine yeni bir blog açmak daha mı iyidir?
iyi çalışmalar...

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 Eylül 2015

Sitemde eski tarihli 50-75-100 kelime sayısına sahip makaleler var. Bunları güncellesem ve kelime sayısını 200 ve üzeri yapsam? İşe yarar mı? Ne gibi etkileri olur? Botlar ne zaman gider tarar? Tarama sıralamaları değişir mi?

cevaplarsanız çok sevinirim. saygılar.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 Eylül 2015

film, dizi ve video sitelerinde arşiv çok önemlidir. Genel olarak sektördeki içerik girme sıklığını düşünürsek 800-900 filmlik bir arşiv oluşturmak aylar alacaktır. Bunun için içeriği özgün ve hazır bir biçimde siteyi Google botlarına kapatıp hazırladıktan sonra botlara açarsak spam sayılır mı? En önemli nokta içerik tamamen özgün olacak. Uzun zamandır merak ettiğim bir konu. Cevaplarsanız çok sevinirim. SEO Hocası.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

26 Ağustos 2015

Merhabalar Hocam;

2013 yılına ait bir site danışmanlığını aldım. Ancak sitede 2013 yılına ait yazılar var ve birçok linkleme yapılmış. Yazılar o kadar kaliteli görülmüyor. Eski yazıları silip yeni özgün 250 kelimelik yeni yazılar ile değiştirsem, Google için daha iyi olur mu?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

26 Ağustos 2015

Rakibim olan bir sitede gül yağının faydalarını anlatan bir içerik bulunmakta bu içeriğin yayın tarihi 15 ağustos diyor, fakat temmuza ait yorumlar var, daha önce de bu sitede böyle yorumlar gördüm
yani gözüken yayın tarihi daha yeni, yorumlar ise eski ve rakip site son zamanlarda aramalarda sürekli ilk sıralarda, acaba geçmiş tarihte yayınlanan habere yeni bir cümle ekleyerek yeniden basıyorlar ve o şekilde bir strateji mi uygulayıp aramalarda öne mi geçiyorlar bildirdiğim linkin yayın tarihi 15 ağustos yorumlar temmuz Google'a gül yağının faydaları yazınca 2. sırada çıkıyorlar.