Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1524 Görüntülenme

11 aylık bir sitem var. Sitem sözlük amaçlı kurulmuş bir site ve blogumda yaklaşık olarak 500 yazı bulunmaktadır. 11 aydır devamlı güncel tutmak amaçlı yazı girişi yapmaktayım fakat beklediğim konumlara gelememiş durumdayım. Blogum günlük girişi 10 ile 20 kişi arasında dolanıyor. Ortalama 15 farklı kategorim var farklı farklı konularda. Bloguma daha fazla kitle çekebilmek için napmam gerekmektedir?

 • 1
 • 1
 • Sıralamalar Uzun Zamandır Hiç Oynamıyor için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   8 Ekim 2015, 20:27

   1

   Web sitenize organik üzerinden trafik almak için sadece özgün yazılar girmeniz yeterli değildir. Eğer web sitesinin bilinirliği yoksa ve doğrudan giriş sayınız oldukça düşükse, sitenin backlink gücü de buna bağlı olarak az olursa yazmış olduğunuz yazılar Google üzerinde arka planda kalacağı için organik kısımdan çok fazla trafik çekemezsiniz. Buna bağlı olarak yazı başlıklarınız Google üzerinde arama hacmine sahip olan kelimelerden seçilmemiş olabilir. Bu da organik trafiği etkileyen unsurlardan birisidir.

   Öncelikle site içi SEO kriterlerine göre web sitenizi analizden geçirip eğer eksik olduğunuz noktalar varsa mutlaka bunları düzeltmenizi öneririm. Sonrasında ise site içeriğindeki makale başlıklarının Keywords Planner üzerinden arama hacmi olan kelimeler olup olmadıklarını kontrol etmelisiniz, eğer arama hacmi olmayan kelimelerse başlıklarınızı arama hacimleri yüksek olan kelimelerle revize edebilirsiniz.

   Daha sonra sitenin site dışı SEO gücünü arttırmak için backlink alım çalışmaları gerçekleştirmelisiniz. Bunlar kaliteli forum siteleri olabilir, ajanslar aracılığı ile haber sitelerinden tanıtım yazıları alabilir veya video backlink gibi çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal medyayı da oldukça aktif kullanarak içeriklerinizi sosyal platformlar üzerinde paylaşıp hem bir marka bilinirliği oluşturup hem de bu alanlardan da web sitenize trafik çekmeye çalışmanız gerekmektedir.

  Cevapla

  Sıralamalar Uzun Zamandır Hiç Oynamıyor Sorusunu Cevapla