Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

22 Şubat 2022

Merhaba.

Sitemi açalı 8 ay oldu birkaç konu açarak bir süre ara verdim. 1-2 aydır düzenli olarak her gün içerik girmeme rağmen konular index almıyor. önceden 'url denetleyi̇n' bölümünden index almasını sağlayabiliyordum. ama birkaç gündür onu yapmama rağmen gönderdiğim linklerin hiçbiri index almadı.Ne yapacağım hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 Haziran 2021

Merhaba, yaklaşık 1 ay önce web sitemi yayınladım ancak hala indexleme tamamlanmadı. Google search console üzerinden site haritamı ekledim, robots.txt dosyamı kontrol ettim bir problem görünmüyor fakat yinede Google sitemin yalnızca yarısını index'ledi. Biraz index'liyor sonra siliyor biraz indexliyor biraz siliyor. kafamı karıştıran Google search console da kapsamda tüm sayfalar var yani Google sayfalarımı tarıyor ancak dizine eklemiyor. Bunun yanı sıra web sitelerin iyi bir sonuç olması için kaç aylık bir çalışma sonrasında gözle görülür bir ilerleme kat etmesi gerekiyor. Örneğin: Site yayınlandıktan sonra yapılan 4-5 aylık SEO çalışmasının ardından ilk sayfa olmasa da 2. sayfaya gelmesi gerekir mi?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

28 Nisan 2020

sitemin Gösterilen index sayısı ve bulunan index sayısı farklı ve hiçbir şekilde düzelmiyor ss leri ekliyorum: 200 küsur index bulmasına rağmen sadece 29 sayfa(290 sonuç) görünüyor

Ss'ler:

https://i.hizliresim.com/dlXTa3.png
https://i.hizliresim.com/o2a1Ws.png

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

14 Ekim 2019

Google Search Console'da eskiden Google gibi getir vardı. Siteyi hemen indexletebiliyordukk. Şimdi ise index almayan sayfaları veya yazılar için beklememiz mi gerekiyor? Teşekkür ederim

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

21 Ocak 2019

websitemizde AMP kuruluydu. Kurulumu 2 ay önce kaldırdık ve AMP sayfalarımız yavaş yavaş indexten kalktı. Fakat indexten kalkmamış 21 AMP sayfası gözüküyor. Arama sonuçlarında halen gözüken AMP sayfalarına tıklandığında Google önbellek hatası 404 yanıt kodu alıyoruz. 1-2 saniye sonra sayfanın orjinaline yönlendiriyor.

Garip olan bir olay şu ki;
/yurtdisinda-lise/ şeklinde bir sayfamız var. İçinde Kanada lise ile alakalı bir bölüm geçiyor. Bu yazının URL'si 1 ay önce /yurtdisinda-lise-egitimi/ şeklinde değiştirildi.
2-3 hafta önce de /kanada-lise/ yazısı paylaşıldı ve Google bu sayfayı da indexledi. Şu an "Kanada Lise" anahtar kelimesi ile arattığımızda arama sonuçlarında görüntülenen URL /yurtdisinda-lise/amp/ şeklinde. Kanada lise yazısı ile alakalı bir çok anahtar kelime için bu eski amp URLsini veriyor.

Google'a artık AMP kullanmıyoruz, AMP sonuçlar sunma veya önbelleğe alınan AMP sayfalarını sil dememizin bir yolu yok mu?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

19 Ekim 2018

Türkçe ve İngilizce olmak üzere 2 dil seçeneğinden oluşan bir sitem var. TR sayfalar Google'da indekslenirken, İngilizce sayfalar hiçbir şekilde indekslenmiyor. Indeksleme araçlarından da baktım. Sorun ne olabilir?

Link yapısı:

TR: www.ornekdomain.com/yapay-zeka
EN: www.ornekdomain.com/artificial-intelligence

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

18 Eylül 2018

Web sitemi 1 ay öncesine kadar Google neredeyse her gün indexliyordu. Son haftalarda hiç indexleme yapmadı ve Alexa sıralamam globalde 2 milyon düştü. Bu nedenle şu an ne yapmam gerek?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

14 Ağustos 2018

Arkadaşlar sitemde bulunan ve paylaştığım her şey Google arama listesinde çıkmıyor sebebi nedir? Bu arada daha site haritası da yollamadım bundan kaynaklanıyor olabilir mi ayrıca bir de ben yakın zamanda Https protokolüne geçtim ondan da kaynaklanıyor mu acaba?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

20 Temmuz 2018

Sitemde etiketleri kapatmama rağmen Google indexliyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

13 Temmuz 2018

Sitemde yer alan etiketler index alıyor fakat diğer sayfalarım index almıyor. Site haritasını ekledim ama sadece resimler index almış nasıl çözüm üretebilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 Temmuz 2018

Futbol üzerine sitem var ve bu sitemde yeni maçların gol veya özet videolarını maksimum maç bitiminin ardından 20 dk sonra paylaşıyorum ama sadece kendi Facebook sayfamda paylaşmam dahilinde kullanıcılar buraya çıkıyor. Google'da 1. olmasa bile bu maç video mu nasıl daha kısa sürede üst sıralara çıkarabilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 Temmuz 2018

Google sitemizi ve resimleri indexlemiyor. Sitemizde 3000 den fazla ürün fotoğrafı var ama haftalardı bir değişme yok. Dizine gönderilen sayfa sayısı 18 bin adettir. Geçen hafta 13 binden 6 bine sonra 5 derken şu an bine düştü dizine eklenen sayfa sayısı. Fotoğraflar hiçbir zaman eklenmedi dizine. Yardımcı olur musunuz?