Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

31 Mart 2021

Merhabalar, size iki farklı konuda soru sormak istiyorum.

1. Web sitem hem Google aramalarda yanında resimler ile birlikte çıkıyordu hemde bazı anahtar kelimelerin görsellerinde ilk sıralarda yer alıyordu. 2 aylık bir süre için sitemi Search Console'dan geçici sayfa kaldırma seçenekleriyle URL'leri kaldırdım ve daha sonra tekrar aktif ettim. Google sıralamalarda eski konumuma geri döndüm ancak resimlerde ve görselerde çıkmıyorum.

2. Benimle aynı işi yapan sitelerin bazıları Google sıralamalarında altta yan yana sıralanmış kategorilerle çıkıyorlar bunu ben nasıl yapabilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 Şubat 2021

Merhaba, WordPress ile kurduğum web sitemi Google search console'a kayıt edeli 2 gün oldu. Google'da site:siteadi.com arattığım zaman sadece anasayfanın index aldığı görüyorum. Sitemde 43 tane yazı var ama onların hiçbiri indexlenmemiş. Bir de Google'da arattığım zaman sitemin faviconu görünmüyor. Yeni olduğu için mi böyle?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 Şubat 2021

Merhaba, 1.5 ay önce bir site açtım ve 26 tane yazı ekledim 1,2 gün arayla bazı yazılarım search console'da tıklama aldı. Günde 1,2 tane ama bazı yazılarım gösterimlere bile girmedi. Kontrol ettiğimde dizine eklenmiş gözüküyor ama hiçbir şekilde tıklanma veya gösterim alamıyorum. Yoast SEO ne derse onu yapıyorum yanlışım nerededir ?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

31 Ağustos 2020

Birkaç web sitem bulunuyor. Her sitem için ayrı bir Search Console hesabım da bulunuyor. Google Mayıs ayı güncellemesinden sonra kullandığım Search Console hesaplarımda ki sitelerde indexleme sorunları yaşamaya başladım. Bazı sitelerimdeki URL adresleri index almıyor fakat diğer sitelerimde böyle bir durum yok. Güncellemeden etkilenmiş olabilir miyim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

31 Ağustos 2020

Sitemdeki etiketlerin Google üzerinde index almasını istemiyorum. İndex almış etiketlerimi de Google arama sonuçlarından kaldırmak istiyorum. Hem etiketlerimi Google'dan silip hem de tekrar index almasını nasıl engelleyebilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

31 Ağustos 2020

Google botu yeni açtığım sitemi ziyaret etmiş. 30 Ağustos tarihli ziyaretinde 29 - 30 Ağustos tarihinde girilen içerikleri indexlememiş. Bunun sebebi nedir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

25 Haziran 2020

Dün sitemde 3 ay önce yayınladığım bir yazının Search Console'da tıklama, görüntüleme, konum ve tıklanma oranının sıfır olduğunu fark ettim. 1 hafta önce yayınladığım yazıda indeks var ama bahsettiğim yazıda yok. Bunun nedeni ne olabilir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

14 Haziran 2020

geçen gün 1-2 yıllık bir siteyi sıfırdan düzenledim, bu yüzden bütün URL'ler değişti. Örneğin önceki ornekdomain.com/index.html iken ornekdomain.com olarak giriş yapmaya başladık, Google direkt ornekdomain.com u en başa çıkarıyordu sorun yoktu. Ben sitemap yükledim ve eski html uzantılı linkleri gitsin diye meta content noarchive yaptım. 2 - 3 gün sonrasında sitenin adını yazınca Google'da index.html çıkmaya başladı. Bu durum en üst sıraya çıkarttı ve bu da siteye girişi engellemesiyle birlikte sayfa 404'e düşüyor. Bunu geri nasıl düzeltebilirim ve sitemin tekrar gözükmesi için ne yapmam gerekiyor?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

22 Mayıs 2020

Bir eklentiyle sitemin kaç kez indexlendiğini görüyordum. Index sayısı her geçen gün düşüyor. Şu 9'dan 8'e düşmüştü şu an 5'e düşmüş şekilde görünüyor. Zaten görünenlerin büyük kısmı da WordPress temasının önceki haliyle alakalı yabancı paylaşımlar. Bu durumu nasıl çözebilirim

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

20 Mayıs 2020

ben film sitesi yönetiyorum. Ssiteme içerik eklemeyi 1 ay zorunlu olarak durdurmak zorunda kaldım ve şimdi yine başladım. Sitemin 3.7k backlinki var ve 13/23 da/pa değerleri var. 1 haftadır güncel film ekliyorum günde 6 adet belirli saatlerde. Search Console'dan de dizine eklenmesini istedim. Pingleme eklentisi de kurdum fakat son 1 haftadır 1 filmim bile indexlenmedi. Günlük 50-100 hit alıyorum. Acaba indexlenmesi için ne yapmam gerekiyor?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

25 Mart 2020

Bazı sitelerde aşağıdaki gibi ziyaretçiler satılıyor.
Kelime bazlı gönderim diyor örnek veriyorum ''xx kılıf'' diye bir anahtar kelime verdiğimiz taktirde böyle bir trafik gerçekleşirse Google bunu organik algılayıp sıralama oynamaya sebep olur mu?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

27 Ocak 2020

Google gibi getire linki eklediğim zaman dizinde gözüküyor. Bütün sayfalar index alınmış olarak gözüküyor ancak site:ornekdomain.com yazdığımda sadece 1 sayfanın ve tag saflarının index aldığını görüyorum sorun 1 aydır devam ediyor. Siz değerli seo uzmanlarından yardım istiyorum.