Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

2 sene önce  |  2170 Görüntülenme

14 gün ince haber sitemi açtım.Ancak bugüne kadar googlede gözükmüyor.Ergün 10-15 arası haber. ayrıca, ilan, kendi çıkardığım gazete sayfalarını vs. girmeme rağmen googlede tarama yapmama rağmen gözükmüyor. Sorun nedir, ne yapmam gerek

 • 1
 • 1
 • Haber Sitem Googlede Gözükmüyor için Yanıtlar

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   17 Mart 2022, 11:49

   1

   Merhabalar,

   Bu noktada birden fazla sorun ile karşı karşıya olabilirsiniz. Sizlere kontrol etmeniz gereken alanları listelemek isterim

   1- Paylaşımını sağladığınız içeriklerin kopya olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Özellikle haber içerikleri birçok mecrada paylaşım yapıldığı için Spam içerik olarak sayılacaktır ve web siteniz yeni olduğu için maalesef hiçbir sıralama almadan ilerleyecektir. Kesinlikle içeriklerinizin özgünlüğünü kontrol etmelisiniz.

   2- Web sitenizin sitemap.xml dosyasını incelemelisiniz. Bu noktada sitemap.xml dosyanızda herhangi bir sorun bulunmuyor ise search console üzerinden sitemap.xml dosya yolunu belirtmelisiniz.

   3- Robots.txt dosyanızın kontrollerini sağlamalısınız. Google veya herhangi bir arama motoru robotu sitenizde taranması gereken dosyaları robots.txt dosya kontrolü ile taramaktadır. Bu nedenle robots.txt dosyanızda paylaşımını yaptığınız içeriklerin taranmasını engelleyen kod parçacıkları bulunuyor ise kaldırmalısınız.

   4- Paylaşımını sağladığınız içeriklerin no-index etiketi ile paylaşılmadığına dikkat etmelisiniz.

   5- Son olarak web sitenizin sağlıklı bir şekilde taranıp taranmadığını Search console>ayarlar>tarama istatistiği bölümünden analiz etmelisiniz. Analiz sayfanızda kontrollerinizi sağlarken Google'ın günlük kaç adet sayfa taradığını ve tarama sonucunda ilgili sayfaların 200 OK statü kodu aldığını kontrol etmelisiniz.

   Farklı haber sitesi sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

   Keyifli günler dilerim 🙂

  Cevapla

  Haber Sitem Googlede Gözükmüyor Sorusunu Cevapla