Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  2364 Görüntülenme

Merhaba anasayfamda bir yazım var ve bir kelimede de ilk sayfada çıkıyorum. Ben bu yazıyı geliştirip bir kaç anahtar kelime daha eklemek istiyorum. Bu işlemi yapmak mantıklı mı? Bunu yapmak mevcut Google sıralamamı nasıl etkiler?

 • 1
 • 1
 • Mevcut Yazıyı Değiştirmek için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   16 Temmuz 2021, 12:25

   1

   Merhaba,

   Google’da belli bir başarı sağlamış web sayfasının içeriğini değiştirmek riskli bir şey gibi görünse de aslında gereklidir. Google, web sayfalarındaki içeriklerin güncel olmasını ister. Eğer ki ürettiğiniz içerik size yetersiz geliyorsa, içeriğin geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorsanız demek ki güncellemeniz gerekiyor. Mevcut başarıyı kaybedeceğinizi düşünerek eksik bıraktığınız bir içerik, bir süre sonra Google tarafından yeni rakiplerinize göre faydasız bulunabilir. Bu durumda sıralamanız yine düşer. Uzun zamandır güncellenmeyen bilgiler eskiliği, yeni ve daha faydalı içeriklerle zor rekabet eder. İçeriklerinizi mümkün olduğunca iyi şekilde kurgulamalı ve zaman zaman güncellemekten çekinmemelisiniz. Anahtar kelime yoğunluğuna dikkat ederek ve katma değere önem vererek faydalı içerik ürettiğiniz takdirde korkmanızı gerektirecek bir durum yoktur.

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   24 Nisan 2021, 05:31

   1

   Merhabalar, makale geliştirmek var olan anahtar kelimelerinize zarar vermez. Ancak bir kelimede gelmesi diğer ekleyeceğiniz varyasyonlarında ilk sıralara gelecek diye bir durum bulunmuyor.
   Bol trafikli günler dilerim 🙂

   Elif Nur Kasapoğlu
   Elif Nur Kasapoğlu

   6 Nisan 2020, 09:12

   1

   Hedeflemek istediğiniz diğer anahtar kelimeler 1. sırada çıkan kelimenin türevi ise, yani türev kelimelerde de sıralama almak istiyorsanız makaleyi geliştirerek türev kelimelere yer verebilirsiniz.
   Ancak 1. sırada çıktığınız kelimeden alakasız farklı bir kelime için hedefleme yapmanız doğru bir adım değildir. Birbirine benzemeyen farklı kelimeler için özel sayfalar oluşturarak hedefleme yapmanız doğru bir yaklaşım olacaktır.

   Tabi sıralama hedeflemesi yapmak için sadece içerik revizesi etkili bir yöntem değildir, SEO için title, description, heading, images alt tag etiketlerini doğru biçinde kurgulamak gereklidir.

  Cevapla

  Mevcut Yazıyı Değiştirmek Sorusunu Cevapla