Gelişmiş SEO Analizi

Daha Yeni, Daha Hızlı ve Daha Verimli!

Site İçi SEO Analizi

Site içi SEO kullanıcılara ve arama motorlarına etkisi büyük olmasından dolayı yazılımsal ve tasarımsal açıdan iki bölüme ayrılmaktadır. SEO kriterlerini hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Site Dışı SEO Analizi

Teknik kısımından sonraki aşama site dışı SEO olarak bilinmektedir, sitenizin sosyal medya ağlarındaki konumunu ve Alexa puanlamasını öğrenebilirsiniz.

Anahtar Kelime ve İçerik Analizi

Sayfa içeriğinin kullanıcılar ve arama motoru açısından uyumlu olabilmesi için anahtar kelime oranı ve içerik oranı hakkında bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Teknik Analiz

Kullanıcıların sitenize hızlı ve sorunsuz ulaşabilmesi için bulunduğu sunucunun sağlık durumunu ve performansını öğrenebilirsiniz. Hatta bunları iyileştirmek açısından bilgi edinebilirsiniz.

Performans Analizi

Sitenizin açılış hızını ve iç dosyalarının boyutlarını öğrenerek revize edebilirsiniz. Bu sayede sitenizin performansına katkı sağlamış olabilirsiniz. Sitenizin hızlı açılması istiyorsanız ilk önce performansını ölçerek başlayabilirsiniz.

Mobil Analizi

Günümüzün en yaygın kullanılan cihaz Mobil ve kullanıcılar tüm işlerini Mobil üzerinden halletikleri için sitenizin her platforma uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

SEO Analizi

bir web sitesi sahibinin popüler arama motorlarındaki sıralamasını nasıl geliştirebileceğini gösteren bir rapordur.

SEO Analiz

Analiz genellikle tekrarlanan içeriği, web sitesine gelen bağlantıları ve URL yapısını analiz eder ve değerlendirir.

Bu rapor normalde bir web sitesi tarafından oluşturulur ve bir yazılım programı indirmeye gerek yoktur. Bazı SEO analiz siteleri bile web yöneticisine bulduğu sorunları nasıl çözebileceğini anlatıyor.

Sıkça Sorulan Sorular
SEO Analizi Nasıl Yapılır?

SEO analizi site içi ve site dışı olmak üzere iki ana kritere ayrılır.

  • Site içi; siteniz URL, title, description, heading etiketleri, canonical, breadcrumb gibi kısımları incelenerek mevcut hatalı durumlarda önerilerlde bulunulur.
  • Site dışı ise; backlink profili incelenir, alakasız ve zararlı backlinkler engellenir doğru backlinklerin sayısının arttırılması için gerekli çalışmalar yapılır.
Seo Rakip Analizi Nasıl Yapılır?
  • Hali hazırda rakiplerinizi bilmiyorsanız öncelikle siteniz için "anahtar kelime araştırması" yapılması gerekecek.
  • Anahtar kelimelerinizi tespit ettikten sonra arama sonuçlarında sizden daha iyi konumla olan web sitelerini rakip olarak alabiliriz.
  • Ardından rakiplerinizi, belli kriterler üzerinden analiz etmeniz gerekmektedir. (Çektiği trafik, sıralama, domain otoritesi, gelen ve dahili bağlantılar, sosyal medya, site hızı vs)
  • Çıkartmış olduğunuz verilere göre kendi sitenizle rakibinizi karşılaştırarak kendinize bir yol haritası çıkarabilirsiniz.
Seo Analizi Ne İşe Yarar?
SEO analizi, sitenizi site içi ve site dışı olmak üzere iki kriterde inceleyerek mevcut hataların iyileştirilmesi için oluşturulacak yol haritalarında büyük rol oynamaktadır.
Seo Analiz Aracı Nasıl Çalışır?
SEO analiz araçları, web sitelerinin arama motorunda yüksek konumlara yerleşebilmek için var olan hatalarınızı bulmaya çalışmaktadır. Backlinkler ve anahtar kelimeler hakkında bilgi sağlamanın yanı sıra, arama sonuçlarında rakiplerinizle var olan rekabetinizle ilgili bilgileri de sizlere sunmaktadır.
Seo Analiz Aracındaki Kriterler Ne Kadar Önemli?
Bu kriterler sitenizin arama motoru botları tarafından görülmesini ve sitenizin yukarılarda listelenmesini sağlayan kriterlerdir. Önem verilmesi gereken çalışmaların çıktılarını tarafınıza ileten SEO analiz aracı sayesinde sitenize ait verileri görebilirsiniz. Burada yer alan kriterler sitenin genel yol haritasını çıkartmanızda sizin işinize oldukça fazla yarayacaktır.
Websitemi Analiz Ettiğimde Herhangi Bir Sonuç Gelmiyor Ne Yapmalıyım?
Sitenizi analiz ettiğinizde herhangi bir sonuç ile karşılaşmıyorsanız Google tarafında siteniz görünür durumda değildir. Yani Google site değerlerinizi algılamıyor. Bununla birlikte SEO çalışmalarınızda revize işlemlerine gitmelisiniz. Bu zamana kadar neyi doğru yaptım veya neyi yanlış yaptım kısmında sorgulamalısınız. Bir danışmandan destek alarak bu süreçlerin uzman gözünden incelenmesini de sağlayabilirsiniz.
Site İçi Seo Analizi Nedir?
Site içi SEO çalışmaları kapsamında sitenizin, URL, title, description, heading etiketleri, canonical, breadcrumb gibi kısımlarının incelendiği çalışmalardır. Burada ki aksiyonlar sitenize gelen kullanıcıların sayısını olumlu yönde etkileyecektir.
Seo Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
SEO Analiz Nasıl Yapılır?

SEO Analizi Nasıl Yapılır?

Her raporlama aracı ve pazarlama ajansı SEO analiz raporlarında farklı yönleri içerir, ancak bazı genel özelliklere sahip veri parçaları şunlardır:

Sektörünüzdeki en iyi rakipleri ve SEO performanslarını ayrıntılandıran rekabetçi SEO analizleri.

Mevcut pozisyonlar, pozisyon rekabeti, aylık aramalar, organik TO ve rakip anahtar kelimeleri içeren anahtar kelime performans raporları.

Spam, düşük kaliteli bağlantıları tanımlamak için denetimler.

Bağlantı kurma etkinliklerini ölçmek için sayfa dışı bağlantı kurma raporları.

Yük hızı ve gezinme gibi sayfa performans verileri.

Site yerleşimi ve yapısı hakkında bilgiler.

Yinelenen içeriği ve içerik bulunmayan sayfaları tanımlayan içerik denetimi.

Görüntüler için alt metnin kullanılması.

Meta açıklamaların kullanımı.

Sosyal medya entegrasyonunun kullanımı.

Site tasarımının masaüstü ve mobil cihazlara duyarlılığı.

Bu, kapsamlı bir SEO analiz raporunda görebileceğiniz birkaç parçadır.