Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  2388 Görüntülenme

Merhaba değerli arkadaşlar,
Kafamı kurcalayan Off Page SEO nedir? sorusu nerden başlamam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

BTK İle Yasaklanan Sitenin Offpage SEO’su Nasıl Olur?

Soru : BTK tarafından yasaklanıp sürekli domain değiştiren sitelerin Google’daki sıralamalarını nasıl koruduğunu merak ediyorum. Bu siteler yasaklandıktan sonra aldıkları backlinkleri, tanıtım yazıları, sosyal imlemeleri eski domaine almış oluyorlar ancak Google sıralamalarını kaybetmiyorlar. Domain değiştirdikten sonra 301 yönlendirmeleriyle 1. kez domain değiştirdiklerinde sıralamalarını kaybetmemelerini anlıyorum ancak haftada bir domain değiştirip nasıl Google’da sabit kalıyorlar?

Off Page SEO Nasıl Yapılır?

Cevap : Off Page SEO diğer ismiyle site dışı SEO’dur. Sektörünüzle alakalı sitelerden backlink veya tanıtım yazısı ile bir çok kitleye sesinizi duyurmanın yanı sıra alacağınız link ve sosyal medya çalışmalarınız Off Page SEO kısmında yer almaktadır.

 • 1
 • 1
 • Off Page SEO Nedir? için Yanıtlar

   Akif Sarı
   Akif Sarı

   1 Ağustos 2019, 11:38

   1

   Site dışı SEO (Off Page SEO), web sitenizin dış kaynaklardan aldığı her türlü tavsiye ve referans bağlantıları ile tanıtımlarını kapsar. ... Böylece web siteniz ile site dışındaki paylaşımlarınız birbirleri ile uyumlu olurken, sitenizin arama motorlarında güvenli bir site olarak yer alması sağlanır.

   Kaan Gülten
   Kaan Gülten

   30 Temmuz 2019, 02:16

   1

   Site Dışı SEO (Off Page SEO) Nasıl Yapılır?

   Site dışı SEO çalışmalarında, kopya içeriğe yer verilmemeli; içeriklerin kesinlikle ama kesinlikle özgün ve doğal olmasına dikkat edilmelidir. Site dışındaki paylaşımlarınız kaliteli domin ve mecralarda paylaşılsa dahi insanların yararına ve işine yarayan bilgiler içermedikçe hiçbir fayda sağlamayacaklardır. Önemli olan popülerlik değil kalıcıktır. Arama motorları ziyaretçilerine doğru bilgiler sunmayı hedefler. Bu sebeple dış SEO çalışmaları; ilgili sektörle birebir alakalı, özgün ve faydalı olmalıdır.

   Google’ın sürdürebilir manipüle durumlarını azaltabilmek için kullandığı algoritmalar; oldukça ciddi ve etkili konumda. Bu durum dikkate alınarak; özgün ve dürüst içeriğe ciddi anlamda dikkat edilmelidir. Özellikle organik olunmazsa; bu durumdan ciddi zararlar görülür. Aşırı bir link paylaşımının başlangıçta etkisi hızlı görülür. Ama asla uzun vadeli bir sonuç alamazsınız. Bu sebeple yapılan paylaşımların aylara, hatta yıllara yayılması gerekebilir. Bu durum daha iyi sonuçların vazgeçilmez kuralı. Özellikle sosyal medyadan Backling almak için doğru zamanlama ve kalıcılık önemlidir.

   Off Page SEO çalışmaları, web sitenizin kullanışlı bir web sitesi olmasını sağlarken, arama motorlarında oluşturduğu güven ile sitenizin sıralamalarda daha yukarılarda çıkmasını ve bilinirliğinizin artmasını sağlar.

   Kaan Gülten
   Kaan Gülten

   30 Temmuz 2019, 02:01

   1

   Off Page SEO, sitenizin harici metriklerde gösterdiği performanstır. Bu harici metrikler, genel olarak backlink olarak adlandırılan site dışı referans bağlantılardır. Yani sitenize gelen her bağlantı, sosyal medyada yapılmış her paylaşım sitenizin off page seo değerine katkı sağlamaktadır.

   Sitenize gelen ziyaretçilerin sitenizde nasıl memnun olduğu onpage seo performansınızı belirlediği gibi sitenize nasıl yönlendirildiği ise off page seo performansınızı belirler.

   Sitenizin olabildiğince alakalı, kaliteli yerlerde kullanıcıların ihtiyaçlarına çözüm sunacak şekilde paylaşıyor olması sitenizin off page seosunu iyileştirmek için genel olarak yeterlidir.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   16 Mart 2018, 06:53

   1

   Off page SEO, site dışı SEO anlamına gelmekte, sitenizi desteklemek için yapacağınız site dışı tüm çalışmalar bu tabirin içerisinde yer almakta. Teknik kısımdaki SEO çalışmasından sonra domain değerimizi yükseltmek için Off page SEO çalışması yapılmaktadır.

  Cevapla

  Off Page SEO Nedir? Sorusunu Cevapla