SEO Çalışması Fiyatları

İşletmenize özel çözümler ile profesyonel proje yönetimi ve esnek çalışma sitemi sayesinde rakipsiz bir SEO performansı sunuyoruz.

SEO Çalışması Fiyatları

SEO'ya Genel Bakış

Arama motoru optimizasyonu, çevrimiçi bir kitleye ulaşmak isteyen tüm işletmeler için önemli bir pazarlama kanalıdır. Doğru bir strateji ile daha fazla trafik ve daha fazla potansiyel müşteri elde edebilirsiniz. Bu da, işletmeniz için daha fazla satış ve daha fazla ticari büyüme demektir.

On-Page Optimizasyonu

Aynı anda hem kullanıcı dostu bir web sitesi hem de arama motorları için optimize edilmiş bir web sitesi. Kulağa çok iyi geliyor!

Kullanıcı Deneyimi

Şahane bir kullanıcı deneyimi ile ziyaretçilerinizin beklentilerini ölçerek onlara gerçekten ne aradıklarını verin.

İçerik Stratejisi

Arama motorlarında yükselmenin anahtarlarından biri kullanıcıların konuşacağı ve paylaşacağı içerikleri oluşturabilmektir.

Website Yapısı

Hızlı ve verimli bir şekilde inşa edilmiş bir website yapısı, arama motorları ve kullanıcılar için paha biçilmez bir öneme sahiptir.

SEO Çalışması Fiyatlarımız

SEO çalışmaları için fiyatlarımızı inceleyin!

Junior SEO

Ortalama Ticari Büyüme : 12%

Teknik Destek :

Zararlı Link Analizi

UX (User Experience)

İçerik Desteği

Teklif İste

En Popüler

Senior SEO

Ortalama Ticari Büyüme : 22%

Teknik Destek :

Zararlı Link Analizi

UX (User Experience)

İçerik Desteği

Teklif İste

Manager SEO

Ortalama Ticari Büyüme : 39%

Teknik Destek :

Zararlı Link Analizi

UX (User Experience)

İçerik Desteği

Teklif İste

Ortak Özellikler

01
%100 Doğal ve Etik Çalışmalar

Site içi ve site dışı yaptığımız her çalışma etik değerlerimiz çerçevesinde %100 doğal olarak yapılmaktadır.

02
Spam, Hacklink ve Bad Link içermez

Yaptığımız çalışmalarda spam, hacklink ve bad link gibi siteye zarar verecek her adımdan kaçınmaktayız.

03
Özgün İçerik Desteği

Site içi ve site dışı yapılacak olan çalışmalarda kullanmak üzere özgün içerik desteği sağlamaktayız.

04
Aktif Destek

Çalışma süresi boyunca sitenizin çalışmalarını gerçekleştiren uzman başta olmak üzere ajansımızdaki tüm uzmanlardan da teknik sorularınıza aktif destek alabilirsiniz.

05
Uzman Ekip Çalışması

Her geçen gün büyüyen ve gelişen uzman ekibimiz ile birlikte ekip çalışması ruhuyla müşterilerimizin tüm taleplerine çözümler üretiyoruz.

06
Anlık Raporlamalar

Yaptığımız çalışmaları anlık raporluyoruz. "xx çalışması yapıldı" şeklinde boş bir bilgilendirme değil, çalışmanın yapıldığı sitenin adına kadar tüm detaylara yer vererek en şeffaf haliyle raporlama yapmaktayız.

07
Çalışmalarda Kalıcılık Garantisi

Çalışmalarda kalıcılık garantisini sözleşme ile taahhüt altına almaktayız. Yaptığımız her çalışma site kapanmadığı sürece kalıcı durumda olacaktır.

08
Programsız Manuel Çalışmalar

Yaptığımız çalışmaları otomatikleştiren ve spam niteliğinde programlar kullanmamaktayız. Yaptığımız her çalışma manuel olarak yapılmaktadır.

09
Güncel Seo Teknikleri

Google'ın algoritmalarını her geçen gün geliştirdiği SEO Dünyasında biz de sık sık uzmanlarla yaptığımız toplantılarda bilgilerimizi güncelliyor ve pekiştiriyoruz. Güncel SEO tekniklerini kendi sitelerimizde uygulayıp sonuç almadan kesinlikle hiçbir müşterimizin sitesinde uygulamıyoruz.

İhtiyacınız Kadar SEO

Proje veya şirketinizin SEO ihtiyacı çok yoğun olmayabilir veya çok acil olmayabilir. En deneyimli uzmanlarla birlikte ihtiyacınıza ve bütçenize uygun çözümler üretmeye hazırız.

Şimdi Başlayın
İhtiyacınıza Özel SEO Hizmeti
Toplam Tutar
Websitenizin Google'da Üst Sıralarda Çıkması
En İşlek Caddede Dükkanızın Olmasından Daha Faydalıdır
SEO Çalışması

SEO İşleyiş Süreci

Analytics'te çalışırken, size zaman kazandıran ve verimliliği artıran sorunsuz bir iş akışı için Search Console ve Data Studio gibi diğer Google çözümlerinden gelen verilere kolayca erişebilirsiniz.

Tam Rapor
SEO Çalışması

Yapılacak çalışmalar hedefleriniz doğrultusunda ticari, itibari, marka veya prestij gibi farklı kazanımlara odaklı stratejilerle gerçekleştiriyoruz.

E-Ticaret SEO

Ürünleri çevrimiçi satan ve arama sonuçlarında ürün listelemelerini iyileştiren işletmeler için.

Yerel SEO

Belirli bir alanda fiziksel bir yere veya müşteriye sahip işletmeler için, yerel bir kitleyi hedefleme.

Uluslararası SEO

Uluslararası bir kitleye ulaşmak ve markalarını yeni bölgelerde büyütmek isteyen işletmeler için.

Mobile SEO

Mobil bir kitleyi çekmek isteyen veya mobil cihazlar için zaten önemli bir kanal olan işletmeler için.

SEO Audit

İhtiyacınız olan her şeyi ve fırsatların nerede bulunduğunu belirlemek için en iyi yol.

Yeni Website SEO Planı

Yeni bir web sitesine yatırım yapıyorsanız, arama sonuçlarında da başarılı olmak için oluşturulduğundan emin olmanız önemlidir.

SEO HOCASI İLE SEO

Küçük bir kontrol listesi:

İşletmeniz için en önemli kelime öbeklerini aradıktan sonra web sitenizi görebiliyor musunuz?

Bir web siteniz var ancak çevrimiçi olarak hiç tanıtım yapmadınız mı?

Web siteniz hala çalışıyor mu ve henüz bir promosyon stratejisi düşünmediniz mi?

Web sitenizin / e-ticaretinizin mevcut trafiğinden ve dönüşümlerinden memnun değil misiniz?

İşletmenizi yeni pazarlara genişletmek ve şirket gelirinizi artırmak ister misiniz?

Sektörünüzde lider olmak ister misiniz?

Müşterilerinizin size ulaşmasını ve size güvenmesini istiyorsanız Google Presence'ın zorunlu olduğunu biliyor musunuz?

seo-hocasi-ile-seo
blank

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU NEDİR?

SEO, Yerel SEO ve Global SEO olarak ikiye ayrılabilir. Kampanyanızın amaçlanan aralığına bağlı olarak, yerel veya global olarak gitmelisiniz, ancak her iki rotayıda aynı anda giderek önemli ölçüde fayda sağlayabilirsiniz.

Bununla birlikte, ilk olarak hangi SEO türüne odaklanmanız gerektiğini bilmiyorsanız, profesyonel, iş odaklı tavsiyelerde bulunarak size yardımcı olmak için buradayız.

Daha fazla bilgi edinmek isterseniz, sayfanın geri kalanını okuyun, biz de bunu en iyi yeteneklerimize açıklamaya çalışacağız.

NEDEN SEO DÜŞÜNMELİSİNİZ?
Daha fazla çevrimiçi görünürlük ve marka bilinirliği

Web sitenizi optimize ederek, dünyanın en popüler arama motorunda optimum görünürlük sağlarsınız. Aynı zamanda, web sitenizin yetkisini oluşturmaya yardımcı oluyorsunuz.

Artırılmış web sitesi trafiği ve dönüşümler

Organik arama sonuçlarındaki yüksek konumların doğal bir sonucu, web sitesi / e-ticaret trafiğindeki artıştır. Web sitenizi bulmak ne kadar kolay olursa, ziyaretçileriniz o kadar çok ziyaret eder, bu da hizmetlerinizi kullanma şansını artırır!

Çok iyi tanımlanmış bir kitleye ulaşmak

Faaliyet alanınızla ilgili anahtar kelimeler için web siteniz Google arama sonuçlarında görünecektir. Bu, yalnızca belirli ürün, hizmet ve bilgileri arayan kişilere ulaşacağımız anlamına gelir.

Uzun vadeli sonuçlar

SEO anında sonuç vermeyecektir. Bu bir gerçek. Sizlere anından SEO’dan sonuç alabileceğinizi iddia eden herhangi bir şirket güvenilir değildir. SEO, elbette en iyi Google uygulamalarını takip eden deneyimli uzmanlar tarafından yapıldığı sürece istikrarlı sonuçlar sunan uzun vadeli bir süreçtir.

Ücretsiz web sitesi ziyaretleri

SEO’nun bir bedeli olduğunu söylemeye gerek yok. Ancak, web sitenize girme maliyetini ödememelisiniz, bunun yerine gerçekleştirdiğimiz işlemler ve aldığınız trafik için ödeme yapmalısınız.

Güvenilir, göze batmayan tanıtım şekli

Kullanıcılar organik arama sonuçlarına çok güveniyor. Ayrıca, bu web sitesi tanıtım biçimi olumsuz çağrışımlar içermez. Birçoğumuzun radyo, TV ve internet üzerinden mesajlarıyla bizi nasıl bombaladıklarına son derece müdahaleci olan reklamlarla karşılaştığımızı varsaymak güvenlidir. Hiç amaçladıkları sonuçları elde ettiler mi?

Yoksa tam tersini yapıp, sizi rahatsız ediyorlar mı? Organik SEO sayesinde, web siteniz tam olarak kullanıcının ihtiyaç duyduğu anda görünecektir.

Müşteri aramanıza gerek yok, müşteriler sizi bulacak!

SEO sayesinde, web siteniz, potansiyel müşterilerinizin hizmetlerine ihtiyaç duyduklarında arama sonuçlarında görünecektir. SEO, özünde hizmetlerinizi onlara çekmek yerine müşteriyi çekmekle ilgilidir, bu yüzden bizim tarafımızdaki doğru yaklaşımla sizi bulacaklar.

Sınırsız promosyon yelpazesi

Bu tanıtım şekli yeteneklerinizi hiç sınırlamaz. Web siteniz anahtar kelimeler için en üst sıralara ulaşabilirse, Türkiye, İngiltere, ABD veya arama operasyonlarımızı yönlendirdiğimiz herhangi bir ülkede görünür.

Sonuç analizi potansiyeli

Kamuya açık alanlarda, radyo reklamlarında veya gazete reklamlarında görüntülenen reklamlarınızın etkilerini ölçebilir misiniz? SEO durumunda, kaynağının yanında trafiği ölçen sağlam analiz araçları sayesinde sonuçların ölçülmesi kolaydır.

Uygun Maliyet

SEO, çevrimiçi trafik kazanmanın en ucuz yollarından biri olmaya devam ediyor. Nispeten düşük bir maliyetle, web siteniz en popüler arama motorlarında görünebilir. Ayrıca, bütçe üzerinde tam kontrole sahip olursunuz ve aslında hizmetleriniz veya ürünlerinizle ilgilenen bir hedef demografiye ulaşabilirsiniz.

Yetki

SEO, alanında uzman olarak markanızı kurma fırsatı verir. Profesyonel olarak yazılmış içerik, tavsiye blogları ve bir işletme kuruluşu olarak sosyal medya profilleri aracılığıyla sorgulara yanıt verebileceksiniz.

Marka oluşturma

Aktif internet araması yoluyla müşteriler tarafından keşfedilen işletme sayısının ortalama %67 olduğunu biliyor muydunuz? SEO’nun değerli bağlantılar edinerek ve potansiyel bir müşterinin ziyaret ettiği her yerde görünürlüğün genel olarak iyileştirilmesiyle markanızın çevrimiçi varlığının oluşturulmasında ayrılmaz bir rol oynadığı yadsınamaz.
Ve sizin varlığınızın farkında olmadıkça ürününüzü satın almalarını sağlayamazsınız, değil mi?

SEO SÜRECİ NEYE BENZİYOR?
Kapsamlı Site İçi / Site Dışı SEO Denetimi

Olumlu değişiklikler yapmanın ilk adımı, web sitesinin şu an ki durumunun kapsamlı bir analizidir. Web sitesinde herhangi bir hata var mı? Hangi alanları iyileştirebiliriz? SEO gereksinimlerini karşılamak için nasıl ayarlayabiliriz? Bu yüzden bir denetim yapıyoruz, durumu iyileştirmek için atılması gereken adımları belirleyebilmemiz için tüm hataları araştırmamız gerekiyor.

Anahtar Kelime Araştırma – Rakip Analizi

Anahtar kelimeler, internet kullanıcılarının bir arama motoru aracılığıyla web sitenizi bulmak için kullandıkları şeydir. En iyi sonuçları verecek bir anahtar kelime listesi oluşturmanıza yardımcı olabiliriz. Arama motorlarının rekabet edebilirlik düzeylerini kontrol edeceğiz ve rakiplerinizin web siteleriyle yaptıklarına göre yan yana getireceğiz.

Seo-sureci
icerik-planlama
İçerik Planlama

İçerik kraldır. Bu cümle pazarlamacılar için bir tür mantra haline gelmiş olsa da, kaliteli içeriğin gerçek değeri hala insanları kaçırıyor gibi geliyor. Basit gerçek şu ki, SEO ver şirketinizin genel imajı üzerinde muazzam bir etkiye sahip. Düşük kaliteli içerikle, zayıf okuma materyallerinin potansiyel müşterilerle iyi oturmayacağından ve bunları web sitenizden ve doğrudan rakiplerinizin kollarına çekmeyeceğinden bahsetmemek gerekirse, Google aramalarında iyi bir pozisyon elde etmek neredeyse imkansız hale gelir.

Site İçi Optimizasyon

Optimizasyon, zaman içinde gerçekleştirilen bir dizi işlem kapsayan geniş bir terimdir. Her zaman denenmiş ve test edilmiş çözümler web sitesine ve işinize yarar garanti edilmektedir.

İçerik Planlamanın Yanı Sıra Backlink Kurma

Web sitesinde yürüten SEO operasyonlarının yanı sıra, başka eylemler de gerçekleştiriyoruz. Backlink, web siteniz için organik, yüksek kaliteli bağlantıların büyümesini sağlar.

Analiz et!

Operasyonlarımızın olabildiğince kapsamlı olmasını sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Sadece SEO ile ilgili operasyonlara odaklanmıyoruz çünkü şirketin nihai başarısının CRO gibi diğer birçok faktöre bağlı olduğunun farkındayız. Bu yüzden bir web sitesinin yararlılığını analiz ediyor. Kullanımı kolay, işlevsel olduğundan ve müşterilerinizi olumsuz etkilemediğinden emin olmak istiyoruz.

İzleme Verimliliği (CRO)

Google Search Console, Google Analytics ve Hotjar gibi bir dizi bağımsız araç kullanarak müşterilerimizin çevrimi olarak elde ettikleri sonuçları takip ediyoruz.

Tavsiye ve Destek – Kalkınma Planlaması

Sürecin her aşamasında profesyonel tavsiye ve teknik destek sözü veriyoruz.

blank
blank

ARAMA SONUÇLARI NASIL OLUŞTURULUR?

Google'ın ilk sayfası yalnızca organik arama sonuçlarından oluşmaz - ayrıca ücretli reklamlar, haritalar, bilgi panelleri ve Google AI Algoritmasını oluşturan diğer çeşitli öğeler de vardır.

Sayfanın üst kısmında (“reklam” olarak işaretlenmiş alanlar) ücretli sonuçlar veya Google Ads'dir. Reklam alanları 2016'dan önce doğal arama sonuçlarının üstünde, altında ve yanında yer alıyordu. Şu anda, metinsel Google Ads yalnızca organik sonuçların üstünde ve altında görünebilir. Arama sonuçlarının sağında görüntülenebilecek Google ücretli reklamlarının tek biçimi Google Satıcı reklamlarıdır. Google haritaları gri bir arka planla gösterilir.

Yerel arama sonuçlarıyla alakalı olarak görünürler ve ayrı bir hizmettir. Yeşil bir arka planla işaretlenen son iki kayıt, organik arama sonuçlarını gösterir. SEO amacı bu alanda web sitenizi koymaktır.

NEDEN SEO HOCASI?

Ne yaptığımızı biliyoruz, yıllardır yapıyoruz!

Sadece en iyi uzmanlarla çalışıyoruz.

Açık ve net ortaklık koşulları sunuyoruz.

Gerçekten samimi bir tutum ve bunun sonucunda inanılmaz derecede sıkı ve duyarlı bir ortaklık şekli sunuyoruz.

Sizin için en iyi çözümleri ve promosyon biçimlerini nasıl seçeceğimizi biliyoruz.

Dürüst ve çalışkanız. Bunun için duruyoruz.

blank
blank

GOOGLE, WEB SİTELERİNİN GÖRÜNTÜLENME SIRASINI NASIL BELİRLER?

Google algoritması, sitenizin organik arama sonuçlarına nereye ulaşacağını belirleyen 200’den fazla farklı faktörlerden oluşur. Google’ın Arama Kalitesi ekibinden John Muller tarafından onaylandığı gibi algoritmada neredeyse her gün yapılan değişiklikler var:

“Evet, neredeyse her gün değişiklik yapıyoruz.”

Sonuç olarak, bu çok dinamik bir ortamdır ve organik arama sonuçlarında yüksek puan almak için dikkate alınması gereken birçok faktör vardır:

Değerli bağlantılar,

Web sitesi içeriği, özellikle benzersizliği, kullanışlılığı ve anahtar kelime yoğunluğu

UI / UX, Hız ve Mobil

URL ve sayfa title tagleri

İçerik geçerliliği

Tabii ki, bu algoritma faktörlerinin sadece küçük bir kısmıdır. Büyük çoğunluğu dikkatle korunan bir Google sırrıdır. Google arama motorunun çalışması hakkında Google Arama Kalitesi Ekibi’nden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

“Size ne olduklarını söyleyebilirim. İçerik ve sitenize işaret eden bağlantılar.”

Blog Yazılarımız

Blog yazılarımız ile SEO'ya dair her türlü gelişme ve haberleri yakından takip edebilirsiniz.

 • Berin Sur
 • 0

# SEO Dersleri

2021’de Daha İyi Bir Sıralama Elde Etmek için SEO Kontrol Listesi

Kusursuz bir SEO stratejisindeki ilk adım, teknik SEO'nuzu mümkün oldukça maksimum seviyede geliştirmektir. Web sitenizi en iyi şekilde Google algoritmalarına göre optimize etmek, daha fazla organik trafiğe, anahtar kelimelerde...

Devamı Oku
 • Cihat Murat YÜKSEL
 • 0

# SEO Dersleri

Google Discovery Nedir? Keşfete Nasıl Çıkılır?

Google Discovery Google uygulamasında geçmiş aramalara dayanarak kullanıcılara içerik öneriyor. Google Discovery yani ''keşfet'' sayesinde videoları ve görselleri istediğiniz şekilde yapma şansınız bulunuyor. Bu uygulamayı keşfeden ve başarılı kullanır...

Devamı Oku
 • Cihat Murat YÜKSEL
 • 0

# İleri Düzey SEO

Arama Motorları JS Referrer Politikası ve İçerik Gizleme

Referrer Policy Nedir? Arama motorlarının tarama botları web sitelerini crawl ederken site üzerindeki bir kaç parametre kontrol ihtiyacı duyarlar. Bu parametrelerin içerisinde robots.txt önceliklidir. Robots.txt den sonra web sitesini oluşturan...

Devamı Oku
MÜŞTERİ YORUMLARI

İşletmenizin büyümesi önemlidir ve bu büyümeyi desteklemek için seçtiğiniz ajansın hak ettiğiniz sonuçları vereceğinden emin olmak istersiniz. Shortlistinizdeki tek ajans olmadığımızı biliyoruz. Ama biz olmalıyız, inanıyoruz! Müşterilerimiz bizim için ne diyor;

Büyüleyici Bir SEO Deneyimine Hazır Mısınız?

SEO’nun kalıplamış teknik çalışmaların aksine, dijital dünyada marka olma süreci olduğunu, kitaplarda verilen etkilyeiici örneklerle öğreneceksiniz!

Toplamda 68.000 Adet Baskı

SATIN AL
Seo Kitapları

SEO Çalışması Fiyatları ile İlgili
Sıkça Sorulan Sorular

Çalışmaların etkisini ne zaman görmeye başlarım?
Çalışmaların Herhangi Bir Zararı Olur Mu?
SEO Çalışması Fiyatları Neye Göre Belirlenir?
Hangisi daha etkili: SEO mu, ADS mi?
SEO Çalışması Neden Gereklidir?

Günümüzde internet sitelerinin artışı, internet üzerinden yapılan satış ve pazarlama alanındaki rekabetin yükselişi ile üst sıralara gelmek için ihtiyaç duyulan bir çalışma olarak doğmuştur.

 • - Anahtar kelimelerinizde üst sıralarda yer almak
 • - Ziyaretçi sayısını arttırmak
 • - Siteniz üzerinden sağlanan geri dönüşleri yükseltmek
 • - Sitenizin maddi ve manevi değerlerini korumak
 • - Marka bilinirliğini yükseltmek
 • - Hedef kitleniz ile siteniz arasındaki güveni korumak
 • - Reklam performansınızı yükseltmek
Güçlü Bir SEO Çalışması Nasıl Yapılır?
Öncelikle ziyaretçi beklentilerini iyi analiz etmek gerekir. Ziyaretçi yaptığı aramaların sonucunda bilgi mi almak istiyor, ürün veya hizmet satın almak mı istiyor yoksa siteyle farklı etkileşimler mi gerçekleştirmek istiyor? Bu analizler sonucunda ziyaretçi beklentisine uygun ticari hedefe, marka bilinirliğine veya etkileşime yönelik bir çalışma planlanmalıdır. Ziyaretçilerin sitede geçirecekleri her bir saniyeyi, ziyaretçiyi memnun edecek şekilde kurgulayarak gerçekleştiriyoruz.
SEO Çalışmasının Sonuçları Ne Zaman Gözlemlenebilir?

Çalışmaların etki süresi sitenin yapısına, sektörün rekabet seviyesine ve anahtar kelimelerin gücüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Genel olarak yaptığımız çalışmaların etkisini ilk 2 ay organik trafiklerdeki değişimlerle görüntülüyor, en hızlı çıkışları 4 - 6 ay aralığında yakalıyor ve mutlak başarıyı 10 - 12 ayda gösteriyoruz. Tüm bu öngörüleri yapmadan önce timeline grafiğini sağlıklı oluşturmak gerekir. Profesyonel ekibimizin uzmanlık alanlarına göre iş bölümlerini gerçekleştirerek çalışmaların yürütülmesi en sağlıklı sonucu verecektir.

Çalışma Süresince Garantiniz Nelerdir?
Site içi SEO Düzenlemelerini Biz mi Yapıyoruz?
Çalışmaları Durdurursam Sitem Geriler mi?
İlk Sayfaya veya İlk Sıraya Ne Kadar Sürede Gelebiliriz?
SEO Çalışmasına Nereden Başlanmalı?
Her sektör kendi içinde farklı dinamiklere sahiptir ve bu dinamiklere bağlı olarak rekabet düzeyleri değişiklik göstermektedir. Bu sebeple her site ve sektör kendi bulunduğu şartlar içerisinde değerlendirilerek kurgusu oluşturulmalı ve bu yönde çalışmalar gerçekleşmelidir. Çalışmaları planlamadan önce anahtar kelimeleriniz, sektörünüz ve rakipleriniz incelenerek, sitenizin sektördeki pozisyonu ile avantaj ve devantajları çıkarılır. İlk olarak sitenizin teknik altyapısı iyileştirilerek sonrasında içerik ve kullanıcı deneyimi odaklı çalışmalarla performansı artırılarak başarıya ulaşılır.
SEO Çalışması için Hangi KPI'ları Ölçüyorsunuz?

Çalışmalar sonucunda KPI'yı net ölçülemeyen prestij ve marka bilinirliği odaklı faydalar sağlanmaktadır. Ancak net ölçülebilen KPI'lar aşağıdaki gibidir.

 • - Anahtar kelime pozisyonları
 • - Website organik trafiği
 • - Marka görünürlüğü
 • - Organik trafik kaynaklı satışlar
 • - Non-brand dönüşümleri
SEO ile SEM Arasındaki Fark Nedir?
SEO arama sonuçlarında organik sonuçlarda iyi pozisyonlar kazanma çalışması iken SEM arama sonuçlarında sponsorlu alanlarda gözükmektir. İki reklam çalışması arasında Kalıcılık, Hız ve Maliyet noktasında ciddi farklar bulunur. SEO, SEM'e kıyasla daha kalıcı bir çalışma iken, hızlı sonuç elde etme noktasında SEM aynı gün geri dönüş alabileceğiniz bir pazarlama çalışmasıdır. Tüketicilerin her geçen gün reklamlı sonuçlar ile organik sonuçları daha iyi ayırt edebiliyor olması SEO çalışmasının prestij açısından önemini göstermektedir.
SEO Çalışmasını Kendim Yapabilir Miyim?

Elbette evet. Bunun için temelden başlayarak çeşitli makale ve kitapları okumak, analiz araçlarını kullanarak yorumlamak gerekecektir. Aşağıdaki süreçleri izleyerek kendi çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

Sitemiz sektördeki en büyük bilgi bankasıdır. Bir Webtures girişimi olan SEOhocasi.com sitesinde yazılmış, bizzat firmamızın deneyimlerinin kaleme alındığı makaleleri okuyabilirsiniz.

Günde 10’dan fazla teknik sorunun cevaplandığı "Uzmana Sorun" bölümünde, yanıtını bulamadığınız her SEO sorusuna uzmanlarımızdan yanıt alabilirsiniz.

14.000 adetlik satış rakamı ile sektördeki en çok satan kitaplarımızı temin ederek okuyabilir ve en detaylı bilgileri öğrenme fırsatı bulabilirsiniz.

Sizin için geliştirdiğimiz analiz araçlarını kullanabilirsiniz. Çeşitli kriterleri analiz edip hatalarınız hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayın. Diğer araçlarımız için de buraya tıklayabilirsiniz.