SEO'ya Genel Bakış

Arama motoru optimizasyonu, çevrimiçi bir kitleye ulaşmak isteyen tüm işletmeler için önemli bir pazarlama kanalıdır. Doğru bir strateji ile daha fazla trafik ve daha fazla potansiyel müşteri elde edebilirsiniz. Bu da, işletmeniz için daha fazla satış ve daha fazla ticari büyüme demektir.

On-Page Optimizasyonu

Aynı anda hem kullanıcı dostu bir web sitesi hem de arama motorları için optimize edilmiş bir web sitesi. Kulağa çok iyi geliyor!

Kullanıcı
Deneyimi

Şahane bir kullanıcı deneyimi ile ziyaretçilerinizin beklentilerini ölçerek onlara gerçekten ne aradıklarını verin.

İçerik Stratejisi

Arama motorlarında yükselmenin anahtarlarından biri kullanıcıların konuşacağı ve paylaşacağı içerikleri oluşturabilmektir.

Website Yapısı

Hızlı ve verimli bir şekilde inşa edilmiş bir website yapısı, arama motorları ve kullanıcılar için paha biçilmez bir öneme sahiptir.

SEO ÇALIŞMASI FİYATLARIMIZ

SEO çalışmaları için fiyatlarımızı inceleyin!

Junior SEO

Çalıştığımız tüm müşterilerden elde ettiğimiz verilere göre, hizmetlerimizin ortalama ticari büyümeye katkı oranları gösterilmiştir.

E-mail ile teknik destek Telefon ile teknik destek Webtures Ofisinde değerlendirme toplantıları

Sitenize gelen zararlı linkler veya sitenize yapılmış olası anti SEO saldırılarının tespiti ve önlenmesi için düzenli kontroller yapılmaktadır.

En Popüler

Senior SEO

Çalıştığımız tüm müşterilerden elde ettiğimiz verilere göre, hizmetlerimizin ortalama ticari büyümeye katkı oranları gösterilmiştir.

E-mail ile teknik destek Telefon ile teknik destek Webtures Ofisinde değerlendirme toplantıları

Sitenize gelen zararlı linkler veya sitenize yapılmış olası anti SEO saldırılarının tespiti ve önlenmesi için düzenli kontroller yapılmaktadır.

Manager SEO

Çalıştığımız tüm müşterilerden elde ettiğimiz verilere göre, hizmetlerimizin ortalama ticari büyümeye katkı oranları gösterilmiştir.

E-mail ile teknik destek Telefon ile teknik destek Webtures Ofisinde değerlendirme toplantıları

Sitenize gelen zararlı linkler veya sitenize yapılmış olası anti SEO saldırılarının tespiti ve önlenmesi için düzenli kontroller yapılmaktadır.

Kullanıcı deneyiminizi ölçüp analiz ve yönlendirme tavsiyeleri

ORTAK ÖZELLİKLER

%100 Doğal ve Etik Çalışmalar

Site içi ve site dışı yaptığımız her çalışma etik değerlerimiz çerçevesinde %100 doğal olarak yapılmaktadır.

Spam, Hacklink ve Bad Link içermez

Yaptığımız çalışmalarda spam, hacklink ve bad link gibi siteye zarar verecek her adımdan kaçınmaktayız.

Özgün İçerik Desteği

Site içi ve site dışı yapılacak olan çalışmalarda kullanmak üzere özgün içerik desteği sağlamaktayız.

Aktif Destek

Çalışma süresi boyunca sitenizin çalışmalarını gerçekleştiren uzman başta olmak üzere ajansımızdaki tüm uzmanlardan da teknik sorularınıza aktif destek alabilirsiniz.

Uzman Ekip Çalışması

Her geçen gün büyüyen ve gelişen uzman ekibimiz ile birlikte ekip çalışması ruhuyla müşterilerimizin tüm taleplerine çözümler üretiyoruz.

Anlık Raporlamalar

Yaptığımız çalışmaları anlık raporluyoruz. "xx çalışması yapıldı" şeklinde boş bir bilgilendirme değil, çalışmanın yapıldığı sitenin adına kadar tüm detaylara yer vererek en şeffaf haliyle raporlama yapmaktayız.

Çalışmalarda Kalıcılık Garantisi

Çalışmalarda kalıcılık garantisini sözleşme ile taahhüt altına almaktayız. Yaptığımız her çalışma site kapanmadığı sürece kalıcı durumda olacaktır.

Programsız Manuel Çalışmalar

Yaptığımız çalışmaları otomatikleştiren ve spam niteliğinde programlar kullanmamaktayız. Yaptığımız her çalışma manuel olarak yapılmaktadır.

Güncel Seo Teknikleri

Google'ın algoritmalarını her geçen gün geliştirdiği SEO Dünyasında biz de sık sık uzmanlarla yaptığımız toplantılarda bilgilerimizi güncelliyor ve pekiştiriyoruz. Güncel SEO tekniklerini kendi sitelerimizde uygulayıp sonuç almadan kesinlikle hiçbir müşterimizin sitesinde uygulamıyoruz.

İhtiyacınız Kadar SEO

Proje veya şirketinizin SEO ihtiyacı çok yoğun olmayabilir veya çok acil olmayabilir. En deneyimli uzmanlarla birlikte ihtiyacınıza ve bütçenize uygun çözümler üretmeye hazırız.

Websitenizin Google'da Üst Sıralarda Çıkması En İşlek Caddede Dükkanızın Olmasından Daha Faydalıdır

seo-hocasi-seo-progress

SEO İşleyiş Süreci

Analytics’te çalışırken, size zaman kazandıran ve verimliliği artıran sorunsuz bir iş akışı için Search Console ve Data Studio gibi diğer Google çözümlerinden gelen verilere kolayca erişebilirsiniz.

Kurumsal SEO Danışmanlığı Hizmetleri

Analytics’te çalışırken, size zaman kazandıran ve verimliliği artıran sorunsuz bir iş akışı için Search Console ve Data Studio gibi diğer Google çözümlerinden gelen verilere kolayca erişebilirsiniz.

E-Ticaret SEO

Ürünleri çevrimiçi satan ve arama sonuçlarında ürün listelemelerini iyileştiren işletmeler için.

Yerel SEO

Belirli bir alanda fiziksel bir yere veya müşteriye sahip işletmeler için, yerel bir kitleyi hedefleme.

Uluslararası SEO

Uluslararası bir kitleye ulaşmak ve markalarını yeni bölgelerde büyütmek isteyen işletmeler için.

Mobile SEO

Mobil bir kitleyi çekmek isteyen veya mobil cihazlar için zaten önemli bir kanal olan işletmeler için.

SEO Audit

İhtiyacınız olan her şeyi ve fırsatların nerede bulunduğunu belirlemek için en iyi yol.

Yeni Website SEO Planı

Yeni bir web sitesine yatırım yapıyorsanız, arama sonuçlarında da başarılı olmak için oluşturulduğundan emin olmanız önemlidir.

SEO HOCASI İLE SEO

Küçük bir kontrol listesi:

 • İşletmeniz için en önemli kelime öbeklerini aradıktan sonra web sitenizi görebiliyor musunuz?
 • Bir web siteniz var ancak çevrimiçi olarak hiç tanıtım yapmadınız mı?
 • Web siteniz hala çalışıyor mu ve henüz bir promosyon stratejisi düşünmediniz mi?
 • Web sitenizin / e-ticaretinizin mevcut trafiğinden ve dönüşümlerinden memnun değil misiniz?
 • İşletmenizi yeni pazarlara genişletmek ve şirket gelirinizi artırmak ister misiniz?
 • Sektörünüzde lider olmak ister misiniz?
 • Müşterilerinizin size ulaşmasını ve size güvenmesini istiyorsanız Google Presence’ın zorunlu olduğunu biliyor musunuz?
seo-hocasi-ile-seo
arama-motoru-optimizasyonu-nedir

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU NEDİR?

SEO, Yerel SEO ve Global SEO olarak ikiye ayrılabilir. Kampanyanızın amaçlanan aralığına bağlı olarak, yerel veya global olarak gitmelisiniz, ancak her iki rotayıda aynı anda giderek önemli ölçüde fayda sağlayabilirsiniz.

Bununla birlikte, ilk olarak hangi SEO türüne odaklanmanız gerektiğini bilmiyorsanız, profesyonel, iş odaklı tavsiyelerde bulunarak size yardımcı olmak için buradayız.

Daha fazla bilgi edinmek isterseniz, sayfanın geri kalanını okuyun, biz de bunu en iyi yeteneklerimize açıklamaya çalışacağız.

NEDEN SEO DÜŞÜNMELİSİNİZ?

Daha fazla çevrimiçi görünürlük ve marka bilinirliği

Web sitenizi optimize ederek, dünyanın en popüler arama motorunda optimum görünürlük sağlarsınız. Aynı zamanda, web sitenizin yetkisini oluşturmaya yardımcı oluyorsunuz.

Artırılmış web sitesi trafiği ve dönüşümler

Organik arama sonuçlarındaki yüksek konumların doğal bir sonucu, web sitesi / e-ticaret trafiğindeki artıştır. Web sitenizi bulmak ne kadar kolay olursa, ziyaretçileriniz o kadar çok ziyaret eder, bu da hizmetlerinizi kullanma şansını artırır!

Çok iyi tanımlanmış bir kitleye ulaşmak

Faaliyet alanınızla ilgili anahtar kelimeler için web siteniz Google arama sonuçlarında görünecektir. Bu, yalnızca belirli ürün, hizmet ve bilgileri arayan kişilere ulaşacağımız anlamına gelir.

Uzun vadeli sonuçlar

SEO anında sonuç vermeyecektir. Bu bir gerçek. Sizlere anından SEO’dan sonuç alabileceğinizi iddia eden herhangi bir şirket güvenilir değildir. SEO, elbette en iyi Google uygulamalarını takip eden deneyimli uzmanlar tarafından yapıldığı sürece istikrarlı sonuçlar sunan uzun vadeli bir süreçtir.

Ücretsiz web sitesi ziyaretleri

SEO’nun bir bedeli olduğunu söylemeye gerek yok. Ancak, web sitenize girme maliyetini ödememelisiniz, bunun yerine gerçekleştirdiğimiz işlemler ve aldığınız trafik için ödeme yapmalısınız.

Güvenilir, göze batmayan tanıtım şekli

Kullanıcılar organik arama sonuçlarına çok güveniyor. Ayrıca, bu web sitesi tanıtım biçimi olumsuz çağrışımlar içermez. Birçoğumuzun radyo, TV ve internet üzerinden mesajlarıyla bizi nasıl bombaladıklarına son derece müdahaleci olan reklamlarla karşılaştığımızı varsaymak güvenlidir.

Müşteri aramanıza gerek yok, müşteriler sizi bulacak!

SEO sayesinde, web siteniz, potansiyel müşterilerinizin hizmetlerine ihtiyaç duyduklarında arama sonuçlarında görünecektir. SEO, özünde hizmetlerinizi onlara çekmek yerine müşteriyi çekmekle ilgilidir, bu yüzden bizim tarafımızdaki doğru yaklaşımla sizi bulacaklar.

Sınırsız promosyon yelpazesi

Bu tanıtım şekli yeteneklerinizi hiç sınırlamaz. Web siteniz anahtar kelimeler için en üst sıralara ulaşabilirse, Türkiye, İngiltere, ABD veya arama operasyonlarımızı yönlendirdiğimiz herhangi bir ülkede görünür.

Sonuç analizi potansiyeli

Kamuya açık alanlarda, radyo reklamlarında veya gazete reklamlarında görüntülenen reklamlarınızın etkilerini ölçebilir misiniz? SEO durumunda, kaynağının yanında trafiği ölçen sağlam analiz araçları sayesinde sonuçların ölçülmesi kolaydır.

Uygun Maliyet

SEO, çevrimiçi trafik kazanmanın en ucuz yollarından biri olmaya devam ediyor. Nispeten düşük bir maliyetle, web siteniz en popüler arama motorlarında görünebilir. Ayrıca, bütçe üzerinde tam kontrole sahip olursunuz ve aslında hizmetleriniz veya ürünlerinizle ilgilenen bir hedef demografiye ulaşabilirsiniz.

Yetki

SEO, alanında uzman olarak markanızı kurma fırsatı verir. Profesyonel olarak yazılmış içerik, tavsiye blogları ve bir işletme kuruluşu olarak sosyal medya profilleri aracılığıyla sorgulara yanıt verebileceksiniz.

Marka oluşturma

Aktif internet araması yoluyla müşteriler tarafından keşfedilen işletme sayısının ortalama %67 olduğunu biliyor muydunuz? SEO’nun değerli bağlantılar edinerek ve potansiyel bir müşterinin ziyaret ettiği her yerde görünürlüğün genel olarak iyileştirilmesiyle markanızın çevrimiçi varlığının oluşturulmasında ayrılmaz bir rol oynadığı yadsınamaz.

NEDEN SEO DÜŞÜNMELİSİNİZ?

Kapsamlı Site İçi / Site Dışı SEO Denetimi

Olumlu değişiklikler yapmanın ilk adımı, web sitesinin şu an ki durumunun kapsamlı bir analizidir. Web sitesinde herhangi bir hata var mı? Hangi alanları iyileştirebiliriz? SEO gereksinimlerini karşılamak için nasıl ayarlayabiliriz? Bu yüzden bir denetim yapıyoruz, durumu iyileştirmek için atılması gereken adımları belirleyebilmemiz için tüm hataları araştırmamız gerekiyor.

Anahtar Kelime Araştırma – Rakip Analizi

Anahtar kelimeler, internet kullanıcılarının bir arama motoru aracılığıyla web sitenizi bulmak için kullandıkları şeydir. En iyi sonuçları verecek bir anahtar kelime listesi oluşturmanıza yardımcı olabiliriz. Arama motorlarının rekabet edebilirlik düzeylerini kontrol edeceğiz ve rakiplerinizin web siteleriyle yaptıklarına göre yan yana getireceğiz.

seo-sureci
seodanismanligi

İçerik Planlama

İçerik kraldır. Bu cümle pazarlamacılar için bir tür mantra haline gelmiş olsa da, kaliteli içeriğin gerçek değeri hala insanları kaçırıyor gibi geliyor. Basit gerçek şu ki, SEO ver şirketinizin genel imajı üzerinde muazzam bir etkiye sahip. Düşük kaliteli içerikle, zayıf okuma materyallerinin potansiyel müşterilerle iyi oturmayacağından ve bunları web sitenizden ve doğrudan rakiplerinizin kollarına çekmeyeceğinden bahsetmemek gerekirse, Google aramalarında iyi bir pozisyon elde etmek neredeyse imkansız hale gelir.

Site İçi Optimizasyon

Optimizasyon, zaman içinde gerçekleştirilen bir dizi işlem kapsayan geniş bir terimdir. Her zaman denenmiş ve test edilmiş çözümler web sitesine ve işinize yarar garanti edilmektedir.

İçerik Planlamanın Yanı Sıra Backlink Kurma

Web sitesinde yürüten SEO operasyonlarının yanı sıra, başka eylemler de gerçekleştiriyoruz. Backlink, web siteniz için organik, yüksek kaliteli bağlantıların büyümesini sağlar.

Analiz et!

Operasyonlarımızın olabildiğince kapsamlı olmasını sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Sadece SEO ile ilgili operasyonlara odaklanmıyoruz çünkü şirketin nihai başarısının CRO gibi diğer birçok faktöre bağlı olduğunun farkındayız. Bu yüzden bir web sitesinin yararlılığını analiz ediyor. Kullanımı kolay, işlevsel olduğundan ve müşterilerinizi olumsuz etkilemediğinden emin olmak istiyoruz.

İzleme Verimliliği (CRO)

Google Search Console, Google Analytics ve Hotjar gibi bir dizi bağımsız araç kullanarak müşterilerimizin çevrimi olarak elde ettikleri sonuçları takip ediyoruz.

Tavsiye ve Destek – Kalkınma Planlaması

Sürecin her aşamasında profesyonel tavsiye ve teknik destek sözü veriyoruz.

hizmet-seo-hocasi
arama-motoru-optimizasyonu-nedir

ARAMA SONUÇLARI NASIL OLUŞTURULUR?

Google’ın ilk sayfası yalnızca organik arama sonuçlarından oluşmaz – ayrıca ücretli reklamlar, haritalar, bilgi panelleri ve Google AI Algoritmasını oluşturan diğer çeşitli öğeler de vardır.

Sayfanın üst kısmında (“reklam” olarak işaretlenmiş alanlar) ücretli sonuçlar veya Google Ads’dir. Reklam alanları 2016’dan önce doğal arama sonuçlarının üstünde, altında ve yanında yer alıyordu. Şu anda, metinsel Google Ads yalnızca organik sonuçların üstünde ve altında görünebilir. Arama sonuçlarının sağında görüntülenebilecek Google ücretli reklamlarının tek biçimi Google Satıcı reklamlarıdır. Google haritaları gri bir arka planla gösterilir.

Yerel arama sonuçlarıyla alakalı olarak görünürler ve ayrı bir hizmettir. Yeşil bir arka planla işaretlenen son iki kayıt, organik arama sonuçlarını gösterir. SEO amacı bu alanda web sitenizi koymaktır.

NEDEN SEO HOCASI?

 • Ne yaptığımızı biliyoruz, yıllardır yapıyoruz!
 • Sadece en iyi uzmanlarla çalışıyoruz.
 • Açık ve net ortaklık koşulları sunuyoruz.
 • Gerçekten samimi bir tutum ve bunun sonucunda inanılmaz derecede sıkı ve duyarlı bir ortaklık şekli sunuyoruz.
 • Sizin için en iyi çözümleri ve promosyon biçimlerini nasıl seçeceğimizi biliyoruz.
 • Dürüst ve çalışkanız. Bunun için duruyoruz.
neden-seo-hocasi
goruntulenme-sirasi

GOOGLE, WEB SİTELERİNİN GÖRÜNTÜLENME SIRASINI NASIL BELİRLER?

Google algoritması, sitenizin organik arama sonuçlarına nereye ulaşacağını belirleyen 200’den fazla farklı faktörlerden oluşur. Google’ın Arama Kalitesi ekibinden John Muller tarafından onaylandığı gibi algoritmada neredeyse her gün yapılan değişiklikler var:

“Evet, neredeyse her gün değişiklik yapıyoruz.”

Sonuç olarak, bu çok dinamik bir ortamdır ve organik arama sonuçlarında yüksek puan almak için dikkate alınması gereken birçok faktör vardır:

 • Değerli bağlantılar,
 • Web sitesi içeriği, özellikle benzersizliği, kullanışlılığı ve anahtar kelime yoğunluğu
 • UI / UX, Hız ve Mobil
 • URL ve sayfa title tagleri
 • İçerik geçerliliği


Tabii ki, bu algoritma faktörlerinin sadece küçük bir kısmıdır. Büyük çoğunluğu dikkatle korunan bir Google sırrıdır. Google arama motorunun çalışması hakkında Google Arama Kalitesi Ekibi’nden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

“Size ne olduklarını söyleyebilirim. İçerik ve sitenize işaret eden bağlantılar.”

MÜŞTERİ YORUMLARI

İşletmenizin büyümesi önemlidir ve bu büyümeyi desteklemek için seçtiğiniz ajansın hak ettiğiniz sonuçları vereceğinden emin olmak istersiniz. Shortlistinizdeki tek ajans olmadığımızı biliyoruz. Ama biz olmalıyız, inanıyoruz! Müşterilerimiz bizim için ne diyor;

En İyi Hizmet Sağlanıyor

5/5
Faaliyet gösterdiğimiz sağlık turizmi alanında, WEBTURES bizi SEO çalışmalarımızda desteklemiş, digital görünürlülüğümüz konusunda tavsiyelerde bulunarak bir partner olarak yanımızda yer almış, büyümemize katkı sağlamıştır. Döviz kazandırıcı hizmete en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde WEBTURES bu amacın bir paydaşı olmuştur.
gulsultan_dogan
Gülsultan Doğan
Firma Sahibi

Birinci Kalite

5/5
T.C. Ekonomi Bakanlığı himayesinde gerçekleştirdiğimiz İhracatın Genç Yüzü eğitim programına katılan öğrencilere yönelik WEBTURES'ın girişimciliği aşılayan, stratejik konuşmaları ve eğitimleri sayesinde arkadaşlarımız ellerindeki imkanları değerlendirerek, uluslararası platformlarda yaptıkları satışlar ile şimdi ihracatımıza önemli katkılar sağlıyor.
onur-can-cengiz
Onur Can Cengiz
T.C. Ekonomi Bakanlığı

Beraber Başardık

5/5
Elektronik Ticaret ve İhracatı Geliştirme Derneği (E-TİG) olarak WEBTURES ile e-ihracata yönelik projelerimizde birlikte çalışmaktan mutluluk ve keyif duymaktayız. İhracat seferberliği kapsamında Kobilerimizin uluslararası piyasalarda rekabet edebilmesi ve ihracatımızı arttırmamızın önemli bir adımı olan dijital pazarlamanın değerinin kavranması ve desteklenmesi için E-TiG ve WEBTURES olarak çalışmalarımıza başladık
berika-zulal-dedeoglu
Berika Zülal DEDEOĞLU
Firma Sahibi

Büyüleyici Bir SEO Deneyimine Hazır Mısınız?

SEO’nun kalıplamış teknik çalışmaların aksine, dijital dünyada marka olma süreci olduğunu, kitaplarda verilen etkilyeiici örneklerle öğreneceksiniz!

Toplamda 68.000 Adet Baskı

Uzmanından SEO