Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

2 sene önce  |  2823 Görüntülenme

Rekabetçi türk (rekabetciturk.Com) adında yeni açılan bir sayfam mevcut. sayfam ilk açıldığında google anında 39 sayfamı indexlemişti. fakat htacces ile oynamalar yaptıktan sonra bu indexler kaldırıldı ve şu an sorunsuz bir htaccess ile sitemap eklememe rağmen ne google ne de yandex sayfamı hiçbir şekilde indexlemiyor. bu can sıkıcı sorunun kaynağı sizce ne olabilir? dilerseniz incelemeniz için htacces ayarları mı da gönderebilirim.

 • 1
 • 1
 • Arama Motorları Sayfamı Görmüyor için Yanıtlar

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   28 Mart 2022, 10:27

   1

   Merhabalar,

   Htaccess üzerinden ne gibi bir değişiklik yapmıştınız?

   Ek olarak Google var olan index silmelerinde binlerce nedenden kaynaklı olabilir bu noktada web sitenizde belirli birkaç neden gözlemledik.

   1. Robots.txt dosyanızda 10'dan fazla bot için sayfayı taramasını ve sitemap.xml dosya yolunuzu iletmişsiniz. Bu noktada sadece; User-agent: * Sitemap: domain(.)com/sitemap.xml şeklinde belirtmeniz yeterli olacaktır.

   2. Sitemap.xml dosyanızı kategorilendirebilirsiniz. Google'ın büyük siteler için kurgulanmasını istediği sitemap.xml örneklerini dokümanlarından kontrol edebilirsiniz.

   3. Bütün sayfalarınızın meta title ve meta description yapıları arama motoru sonuçlarına uygun olmadığını gözlemliyoruz. Bu noktada Google'ın önerdiği gibi tekrardan kontrol edilmelidir.

   4. Google Search Console üzerinden Ayarlar>Tarama İstatistiği alanına girerek Googlebot'un web sitenizi tarama istatistiğini kontrol edebilirsiniz.

   İyi çalışmalar dilerim.

  Cevapla

  Arama Motorları Sayfamı Görmüyor Sorusunu Cevapla