Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 sene önce  |  2837 Görüntülenme

Merhaba yeni yaptığım web sayfam Google arama sonuçlarında görünmüyor fakat 100 adete yakın index almış durumda problem ne olabilir?

 • 1
 • 1
 • Web Sayfam Google Arama Sonuçlarında Görünmüyor? için Yanıtlar

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   27 Mayıs 2021, 16:40

   1

   Merhabalar,

   Öncelikle sorununuzun birçok nedeni olabilir. Bu nedenleri sıralayacak olursam;

   1- Oluşturduğunuz sayfaların hitap ettiği anahtar kelimelerde bulunan rakiplerinizden daha az içeriğe sahip olabilirsiniz.
   2- Sayfalarınızda meta etiketlerini efektif kullanmıyor olabilirsiniz.(Meta title, meta description gibi etiketlerinizde anahtar kelimelerinizi doğal bir yapı içerisinde geçiriyor olmalısınız. Ayrıca meta description için: https://www.seohocasi.com/meta-description-nedir/ kaynağımızdan, meta title için https://www.seohocasi.com/soru-cevap/meta-title-ne-demek kaynağımızdan yararlanabilirsiniz.)
   3- Rakiplerinizi analiz ettiğinizde tespit edeceğiniz üzere eksik yapılar kurguluyor olabilirsiniz.
   4- Hitap ettiğiniz sektörün dışında farklı anahtar kelimelere hitap eden içeriklere sahip olabilirsiniz.(örnek bir manav sitesinin "araba" anahtar kelimesinde otoritesi düşük olacaktır.)
   5- H etiketi hiyerarşisi kurgunuzu kontrol etmelisiniz.(https://www.seohocasi.com/heading-etiketi-kullanimi-ve-ipuclari/ kaynağımızdan yararlanabilirsiniz.)

   Begüm Kesen
   Begüm Kesen

   13 Kasım 2017, 15:57

   1

   Web siteniz Google indekslendiyse ve sıralama almıyorsa ilk işiniz Search Console incelemesi yapmaktır. Sitenizin ceza alıp almadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

   Aynı zamanda sitenizin bir örnek sayfasını Google gibi getir diyerek inceleyin. Google gibi getir yaptıktan sonra teknik bir hatayla karşılaşmadıysanız dizine gönder seçeneğiyle Google'ın daha hızlı indekslenmesini sağlayabilirsiniz. Siteniz Google botları tarafından okunamayan bir yapıdaysa yine sıralamalarda yukarılara çıkamayacaktır. Google gibi getir yaptıktan sonra sıralamanıza bakın. Bu sayfanızın anahtar kelime uyumlu link yapısını da kontrol edin. Webtures APP üzerinden anahtar kelime uyumlu sayfanız hakkında eksiklikleri görebilirsiniz.

  Cevapla

  Web Sayfam Google Arama Sonuçlarında Görünmüyor? Sorusunu Cevapla