Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  4377 Görüntülenme

Google'da sitemizi arattığımızda, altında 4-6 tane alt link çıkıyor. Bu alt linklerde hangi konuları, hangi linkleri göstereceğimizi nasıl belirleyebiliriz.
Diğer bir sorum ise; sitemin ismi beyaztebesir.com olsun. "beyaztebesir" olarak arattığımda, sitemin title etiketi çıkmıyor ve description açıklamasında ise sitenin herhangi bir yerindeki yazıyı gösteriyor. Ama sadece "tebeşir" olarak arattığımda, bütün meta tag ler gayet düzgün bir şekilde çıkıyor. Bunun sebebi nedir acaba?

 • 1
 • 1
 • Aramalarda Görünen Alt Linkin Sıralaması Nasıl Düzenlenir? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   18 Mayıs 2014, 10:07

   1

   Merhaba Selçuk bey, sorunuzu Sorularla SEO kitabımızda ayrıntılı yanıtlamıştık. Kitaptan alıntıyla yanıtlamak isterim.

   Google’da bir aramada çıkan siteye ait alt sayfalar Google tarafından “site bağlantıları” olarak tanımlanmaktadır. Site bağlantıları hangi aramada çıkıyorsa, sitenin o kelimede otoriter olduğunu anlayabiliriz. Site bağlantılarının, site haritasıyla bir ilgisi bulunmamaktadır. O kelimeyle en alakalı diğer sayfaları ve en değerli sayfaları seçilerek listelenmektedir. Bu sayfaların neler olacağı bizim tarafımızdan belirlenememektedir. Ancak biz, çıkmamasını istediğimiz sayfaları bu listeden kaldırabiliyoruz. Bu şekilde de, istediğimiz 6 tane kalana kadar Google’ın bize önerdiği bağlantıları tek tek kaldırmamız gerekebilir. Bağlantıları kaldırmak için Google Webmaster araçlarından Yapılandırma menüsü altında Site bağlantıları bölümünü seçmelisiniz.

   Site bağlantıları için Google’ın yaptığı resmi açıklama aşağıdaki gibidir;
   Site bağlantıları, sitenizin arama sonuçlarının altında görüntülenebilen, otomatik olarak oluşturulmuş bağlantılardır. Bir sayfanın site bağlantısı olarak görünmesini istemiyorsanız, bunun sıralamasını düşürebilirsiniz. Yalnızca site sahipleri ve tüm izinlere sahip kullanıcılar site bağlantılarının sıralamasını düşürebilirler.

  Cevapla

  Aramalarda Görünen Alt Linkin Sıralaması Nasıl Düzenlenir? Sorusunu Cevapla