SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Sitemde Sadece Etiketler İndex Alıyor

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
3 sene önce 777 Görüntülenme

Sitemde yer alan etiketler index alıyor fakat diğer sayfalarım index almıyor. Site haritasını ekledim ama sadece resimler index almış nasıl çözüm üretebilirim?

Sitemde Sadece Etiketler İndex Alıyor için Yanıtlar

 • Cihat Murat YÜKSEL
  Cihat Murat Yüksel 31 Mayıs 2021, 05:26

  Site geneli trafik otoritesinin kalitesiz olması, yeni eklediğiniz yazıların geç index almasına sebebiyet verebilmektedir. Fakat bu durumun tek sebebi bu değildir. İçeriklerin sizin tarafınızdan veyahut başka biri tarafından kopyaya çevrilmesi de bu duruma sebebiyet verebilmektedir. Bir anda yüksek miktarda ve değerde backlink kaybının oluşması da bu durumlara sebebiyet verebilmektedir.

  Bu dış etkenlerin dışında web sitesine Google tarama botların sağlıklı şekilde ulaşabildiğini görüntülemek gerekir. Bu botları ise Google Search Console üzerinden index almayan sayfalarınızı kontrol ederek sağlayabilirsiniz.

 • Mustafa DURNA
  Mustafa Durna 13 Temmuz 2018, 10:15

  Etiketleriniz index alıyor diğer sayfalarınız index almıyorsa sayfaların noindex komutuyla arama sonuçlarına kapatılıp kapatılmadığını kontrol ediniz. Kaynak kodunuzdan noindex komutunu kontrol edebilirsiniz. Diğer kontrol etmeniz gereken nokta ise robots.txt dosyanız eğer bu dosya içerisinde disallow olarak sayfaları belirttiyseniz aynı şekilde taranmayacak ve arama sonuçlarında görünürlük sağlamayacaktır.

  Site haritanızında herhangi bir problem olup olmadığını Search Console > Tarama > Site Haritaları kısmından kontrol etmenizi tavsiye ediyorum.

Cevapla

Sitemde Sadece Etiketler İndex Alıyor Sorusunu Cevapla

Sitemde Sadece Etiketler İndex Alıyor ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla