Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  2194 Görüntülenme

Web sitemi 1 ay öncesine kadar Google neredeyse her gün indexliyordu. Son haftalarda hiç indexleme yapmadı ve Alexa sıralamam globalde 2 milyon düştü. Bu nedenle şu an ne yapmam gerek?

 • 1
 • 1
 • Google Web Sitemi Neden İndexlemiyor? için Yanıtlar

   Seo Hocası
   Seo Hocası

   24 Mart 2020, 18:24

   1

   Sitenizin yaşamış olduğu durum normalin dışında gerçekleşen ve aslında olmaması gereken bir sorunla karşı karşıyasınız demektir. Burada 1 ay öncesi ve şu an arasında hangi çalışmaları gerçekleştirdiğinize dair bilgi sahibi olmamız durumunda daha sağlıklı bir yanıt verebiliriz. Ancak sizlere olası durumlardan bahsetmek isterim.

   Sitenizde arama motoru botlarını manipüle edici bir davranışta bulunmuş olabilirsiniz. Bu durumda Google’ın geçici cezalarıyla ile karşı karşıya olabilirsiniz.

   Robots.txt dosyasından sitenizin taranmasını engelleyen bir komut belirtilmiş olabilir. Bu durumda arama motoru botlarının sitenizi ziyaret etmesini engelleyici bir durumdur.

   Aydanur Tepe
   Aydanur Tepe

   24 Mart 2020, 18:15

   1

   Web sitenizin son çıkan herhangi bir güncellemeden etkilenip etkilenmediğini kontrol ettiniz mi? Çünkü bu tarz indexleme sorunu ya da Alexa değerinde düşüş yaşıyorsanız güncellemelerden etkilenmiş olabilirsiniz.

   Son çıkan güncellemeleri kontrol ederek, web sitenizi güncellemelere göre revize ettikten sonra Google'ı sitenizi tarayıp, indexlemesi adına Google Search Console üzerinden GGG yaparak web sitenize gelmesini sağlayabilirsiniz.

   Google'ın son olarak yaptığı ve bizlere duyurmuş olduğu güncellemeleri yakından takip etmek istiyorsanız; https://www.seohocasi.com/google-algoritma-guncellemeleri/ sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

  Cevapla

  Google Web Sitemi Neden İndexlemiyor? Sorusunu Cevapla