SEO Uyumlu Web Sitesi

SEO uyumlu web sitesi kavramı SEO kriterlerinden biri olan site içi SEO kurallarına uygunluğun öneminin artması ile ortaya çıkmıştır. Sitenin SEO uyumlu olması yapılan çalışmalara daha hızlı, olumlu ve kalıcı şekilde cevap vermesi ile doğruluğu kanıtlanmıştır.

SEO Uyumlu Web Sitesi Nasıl Olur?

İnternet sitesinin yazılım aşamasından tasarımlardaki kullanıcı rahatlığına kadar birçok faktörü bulunmaktadır. Site arka planında çalışan gereksiz sorgular sitenin çalışma prensiplerini zorlarken arama motorları tarafından da eksi notlar ile değerlendirmesini sağlar.

Bir internet projesinin SEO uyumlu olması için hem ziyaretçi odaklı hem de arama motoru odaklı düşünerek geliştirilmesi gerekmektedir. Bunların dışındaki önemli hususları ise şu şekilde sıralayabiliriz.

- Site amacına uygun alan adına sahip olması
- Duyarlı bir tasarıma sahip olması
- Tasarımın site amacına uygun şekilde tasarlanması
- Uygun şekilde PSD to CSS sürecinin tamamlanması
- W3C standartlarında hatasız bir kodlama yapısına sahip olması
- Gereksiz sorguların elenmesi
- Kalıcı bağlantılarının aramalara uygun şekilde ayarlanması
- Site haritasının istikrarlı şekilde oluşturulması ve otomatik pinglenmesi
- H1 taglarının doğru şekilde hazırlanmış olması
- Site çalışma prensipleri, menüler ve bağlantı butonlarının kullanıcı açısından basit, anlaşılır halde oluşturulması

daha birçok farklı etken SEO uyumlu web sitesi yapım sürecinde göz önünde bulundurularak geliştirilmektedir.

Neden SEO Uyumlu Web Sitesi

Geçmiş yıllarda yapılan internet sitelerinin o günlere ait teknolojiler ile oluşturulduğunu unutmamak gerekmektedir. Nasıl ki geçtiğimiz yıl veya daha önce çıkan akıllı cihazların şu anda bulunan teknolojilere cevap veremediği gibi internet siteleri de arama motorlarının gereksinimlerine ve isteklerine cevap verememektedir.

Arama motorlarının amacı ziyaretçiler tarafından aranılan bilginin, ürünün veya hizmetin en kolay, doğru ve yalın şekilde kullanılan internet sitelerine yönlendirmesidir. Siteniz eski teknolojilere ait olduğu sürece ziyaretçilerine sitenizi tavsiye etmeyecektir/yönlendirmeyecektir.

Arama Motorlarının SEO Uyumlu Anlayışı

Arama motorları yapılan her arama sorgusuna hızla cevap verirken sitelerin de bu cevap üzerindeki sıralanışını belirlemek amacı ile bazı örümcek botlar görevlendirmektedir. Bu örümcekler siteleri ziyaret ederek onlardan bilgi toplar ve sıralama faktörlerinden geçirerek asıl sonuç sıralamasını belirler.

Webtures İle Tecrübeler Uygulamaya Geçiyor

Webtures bünyesinde geliştirilen her SEO projesi üzerinden elde edilen tecrübe artık SEO uyumlu web siteleri yaratmak adına uygulamaya geçiriliyor. Belirlenen 400 üzerindeki farklı kriter bir site üzerinde toplanarak sitenin start verilmesinden itibaren teslimine kadar uyarlanarak maksimum SEO uyumlu hale getiriliyor.

SEO uyumlu web sitesi ile yarışa bir adım önde başlayın!