SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Google Gibi Getir| Index

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
2 sene önce 873 Görüntülenme

Google Search Console’da eskiden “Google gibi getir” vardı. Siteyi hemen indexletebiliyordukk. Şimdi ise index almayan sayfaları veya yazılar için beklememiz mi gerekiyor? Teşekkür ederim

Google Gibi Getir| Index için Yanıtlar

 • Berin Sur
  Berin Sur 11 Haziran 2021, 16:26

  Merhaba,

  Google’ın yeni web siteleri ya da sayfaları indeksleme süresi bazen birkaç haftayı bulmaktadır.

  Bu durumda Google’a sayfalarınızı dizine eklemesi için manuel olarak istekte bulunabilirsiniz.

  Google’a Search Console üzerinden istekte bulunmak için; Search Console’un arama kısmına dizine eklenmesini istediğiniz ancak eklenmeyen URL’in adresini kopyala-yapıştır yapın. Ardından da “Dizine Eklemesini İste” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

  Google, isteğinizi anında yanıtlamasa da indeksleme süreniz yüksek ihtimalle biraz daha hızlanacaktır.

 • Gürkan Aksoy
  Gürkan Aksoy 14 Ekim 2019, 12:51

  Search Console’un üst kısmında yer alan arama çubuğuna Google’da bulunmayan linkinizi yazarak bu siteyi indexletmede yararlanabilirsiniz. Yani anlayacağınız aynı şekilde Google gibi getir devam etmektedir. Sadece arayüz değişmiştir. Teşekkürler iyi günler dilerim.

 • ihsan
  Ihsan 14 Ekim 2019, 11:08

  Çözüm: Eski sistemde “Google Gibi Getir” özelliğinin yerine Search Console kısmından Kapsam oradan Tarandı- Şu Anda Dizine Eklenmiş Değil sekmesi ve ardından sayfa URL’sine tıklayarak URL’yi İNCELE diyerek yazınızın yeniden dizine eklenmesini isteyebilirsiniz. Bu yine Google botlarının sitenizi ziyaretine bağlı olarak değişmektedir. Fakat bunu yapmanız indexlenmeyen yazılarınızın botlar tarafından öncelik kazanmasında ve taranmasında yardımcı olacaktır.

Cevapla

Google Gibi Getir| Index Sorusunu Cevapla

Google Gibi Getir| Index ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla