SEO Fiyat Hesaplama

Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır?

Tanıtım Yazısı

Dijital platformlar üzerinde, başta internet olmak üzere hemen hemen her mecrada, web siteniz ile ilgili tanıtıcı, bilgilendirici, ziyaretçiyi ikna edici ve onları harekete geçirici mesajlar içeren metinlere verilen isimdir. Tanıtım yazısı genel olarak web sitenizi, markanızı ve ya hizmetinizi tanıtmak üzere hazırlanmış yazılardır. Arama motorlarında belirli kelimelerde üst sıralarda çıkabilmek için yazdığımız yazının içinden konuyla ilgili linkler çıkarız. Bu sayede Google tarafından yazdığımız yazılar iyi puanlar alır. Tanıtım yazıları çeşitli sitelerde yayınlandığında web sitenizin arama sonuçlarında yükselmesine katkı sağlar ve o yazıları okuyan insanlar size kolay bir şekilde ulaşır. Ancak tanıtım yazıları da SEO stratejilerinde tek başına yeterli değildir. Tanıtım yazıları, bir ürün, hizmet ya da siteyi tanıtan ve içerisinden tanıttığı alana doğru linkler içeren bir SEO taktiği olup son günlerde en popüler yöntemler arasında bulunmaktadır.

SEO Çalışmalarında Tanıtım Yazısının Önemi

Tanıtım yazısı günümüzde SEO ile ilgilenen kişilerin sürekli olarak başvurdukları birimlerin başında geliyor. Özellikle SEO’da Backlink kavramının günümüzde büyük önem kazandığı şu günlerde, doğal bir Backlink yapısı, organik SEO için olmazsa olmazların başında geliyor. Bu nedenle SEO ile ilgilenen herkes mutlaka tanıtım yazısı ile Backlink elde etmeyi amaçlarlar. SEO genel olarak “arama motoru optimizasyonu” gibi bir anlam taşıması nedeni ile web sitelerinizi aramalarda üst sıralara çıkarmak ve kullanıcılarınıza en kolay yoldan tamamen organik bir çalışma ile ulaşma imkânı sağlamaktadır.

SEO Çalışmasında Tanıtım Yazısı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

SEO çalışmaların tanıtım yazılarının kontrolsüz olarak alınması web siteniz zararlı sonuçlar doğurabilir. SEO Uzmanları tarafından gerekli analizler yapılmalı, hangi anahtar kelimelere önem verileceği öncelikle belirlenmelidir. Bu kelimelere hangi kelimeler üzerinden linkler verilmeli gibi önemli detaylar profesyoneller SEO Uzmanları tarafından incelenerek yapılmalıdır. Yoksa bazı geri dönüşü mümkün olmayan zararlara yol açabilir

Tanıtım yazıları, şayet SEO standartlarına uygunsa ve özgünse, anahtar kelimelerinizde yükselmenizi sağlarken, arama motorları aracılığıyla bulunabilirliğinizi ve erişilebilirliğinizi arttıracak; dolayısıyla ziyaretçi sayılarınızda organik bir artışa neden olup, sitenizin kalite olgusunu üst seviyelere çıkaracaktır. Tanıtım yazısında asıl hedef, organik ziyaretçilerin okuyup sitenize yönlendirilmesinden daha ziyade, arama motorlarında anahtar kelimenizin üst sıralara yükselmesini amaçlamaktadır. Backlink SEO’da önerme anlamına geldiğinden, web siteleri önemli, uygun içerik barındıran web sayfalarını link olarak önerirler bu önerme arama motorları botları tarafından dikkate alınır ve SEO’ya doğal anlamda fayda sağlar. Arama motorları çalışma mantığı örümcek şeklindedir. Örümcek botlar linklerden linklere bulaşarak keşfedilmemiş sayfalara ulaşır ve bunu indexleyip veri tabanına kayıt ederler. Bu sayede başarılı bir SEO çalışması uygulanmış olacaktır.

SEOHocası’nın Tanıtım Yazısı Stratejileri

2009 yılında kurulan ve Türkiye’nin SEO konusunda en önemli platformu olan SEOHocası, birlikte çalıştığı markalar için yürüttüğü SEO stratejilerinde tanıtım yazısına her zaman oldukça fazla önem vermiştir. Marka ve müşteri ilişiklerini analiz ederek, kullanıcı ve Google algoritmalarına uygun bir içerik stratejisi ile çalıştığı markalara en iyi hizmeti vermektedir.

SEOHocası.com çalışma ortakları sayesinde tamamen özgün, yaratıcı ve Google standartlarına uygun tanıtım yazıları hazırlayıp, çalıştığı web siteleri daima en yükseğe taşımayı başarmıştır. Markanın web site analizi yapıldıktan sonra, uzman içerik kadrosu sayesinde marka iletişimine uygun bir SEO çalışması başlatılır. Sitenin çalışmaları devam ettiği sürece her zaman birbirinden farklı, özgün içeriklerle SEO çalışmasına devam edilir.

seoHocası’nda her zaman her bütçeye uygun SEO çalışma seçenekleri bulunmaktadır. Markanızı arama motorlarında zirveye taşımak isteyenleri şu adrese alalım; https://www.seohocasi.com/seo-fiyatlari/

 

Özgün İçerik Desteği

Arama motorlarının özgün içeriğe verdiği önem, siteleri özgün makale satın almaya zorlamaktadır. Zira arama motorlarında üst sıralarda çıkabilmek için, sitenizde özgün içerikler kullanmak durumundasınız. Artık herkes her şeyi internete danışıyor. Ne yenileceği, nereye gidileceği, nelerin okunacağı Google’a sorulurken alışverişler de yine çevrimiçi ortamdan yapılıyor. Bu durum ise insanları internetten aradığı her şeyi bulma isteğine itiyor.

İnsanların internete olan bu bağlılığı ve bağımlılığı web içeriklerini önemli bir hale getiriyor. İnternet üzerinden arama yapan bir kişi ulaştığı web sitesinde aradığı içeriğe erişmek istiyor. Ayrıca erişilen içeriklerin talepleri karşılaması da gerekiyor. Aksi halde siteniz arama motorları tarafından değersiz kabul edilecek ve ön sayfalarda çıkma şansınız kalmayacaktır. Çünkü internet kullanıcılarına daha faydalı olabilmek adına, algoritmalarını özgün içeriği ayırt edecek şekilde yapmışlardır. Bu durum, özgün makale satın almanızı kaçınılmaz kılmaktadır. seohocası.com birlikte çalıştığı markalara sunduğu eşsiz içerik desteği sayesinde web siteleri kısa sürede arama motorlarının gözdesi haline geliyor.

SEO konusunda Türkiye’nin lider markası SEOHocası.com’dan teklif almak için; https://www.seohocasi.com/ozgun-icerik-destegi/

 

Tanıtım Yazısı Hakkında Merak Edebileceğiniz Konular;

https://www.seohocasi.com/etkin-tanitim-yazisi-hazirlama/

https://www.seohocasi.com/soru-cevap/tanitim-yazisi-alirken-domain-yasi-mi-veya-pagerank-mi-onemlidir/

https://www.seohocasi.com/soru-cevap/ayni-sunucudan-tanitim-yazisi-seoya-etki-saglar-mi/

https://www.seohocasi.com/soru-cevap/tanitim-yazisi-alan-siteleri-nasil-bulabilirim/

https://www.seohocasi.com/soru-cevap/tanitim-yazisi-calismalari-ne-kadar-yapilmalidir/

https://www.seohocasi.com/soru-cevap/tanitim-yazisi-10/

 

 

SEO Hocası
SEO Hocası
19 Ekim 2015

Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır? için Yorumlar

 • Cem aydin
  Cem Aydin 24 Ekim 2015, 20:45

  Kesinlikle çöp sitelerden tanıtım yazısı almayın. Uzak durun. Tanitim yazilari cok onemli malum.

 • mehmet çulha
  Mehmet çulha 24 Ekim 2015, 11:31

  İçerik desteği için bir ara görüşeceğim. Bu görüşmenin neticesinde gerekli bilgilendirme  yapılacaktır ve mağduriyetiniz giderilmesi anlamında birşeyler ayarlanacaktır.

 • Aynur Dilan Namdar
  Aynur Dilan Namdar 24 Ekim 2015, 11:10

  Sadece tanıtım yazısı almak oldukça önemli, bir tek onunla bile site yükseliş sağlayabilir.

 • Samet Emre Avşar
  Samet Emre Avşar 24 Ekim 2015, 08:28

  Sadece tanıtım yazısı almak önemli birtek onunla bile site yükseliş sağlayabilir. Sadece tanıtım yazısı almak önemli birtek onunla bile site yükseliş sağlayabilir.

 • Mehmet Eren Altınöz
  Mehmet Eren Altınöz 22 Ekim 2015, 19:16

  Hediyelik eşyalar üzerine bir websitem var ve siteyi kurduğumuz 2013 yılından beridir bu arkadaşlarla çalışıyoruz sıfırdan başladık şimdi kurumsallaşmaya doğru ilerliyoruz sağolsunlar siteyi sayelerinde çok iyi yerlere getirdik tavsiye olunur.

 • harun güçlü
  Harun Güçlü 6 Temmuz 2014, 06:58

  sanırım servis artık çalışmıyor yada yanlış bişeyler mi yapıyorum? tanırım yazızı servisinizi göremedim 🙂

 • Refia Gülşen
  Refia Gülşen 21 Mayıs 2014, 13:00

  Galiba kaçırdık. 1250 tl olmuş ama olsun sizi seviyoruz takip etmek büyük bir keyif. Sağlıcakla kolay gelsin

 • Nebi Özar
  Nebi özar 9 Kasım 2013, 09:03

  Bende yolladım tanıtım yazısı. Şimdiden teşekkür etmek istiyorum. Böyle ücretsiz bir servis açtığınız ve yazılarımızı kabul ettiğiniz için.

 • Çisem Palanko
  çisem Palanko 1 Kasım 2013, 00:06

  Tebrık ederım bastan sona kadar okudum, bence mantıklı olan herseyi yazmıssınız bızede uygulaması kalmıs 🙂

 • Mügenur Akçagunay
  Mügenur Akçagunay 21 Aralık 2012, 00:35

  Teşekkür ederim, böyle güzel bir siteden tanıtım yazısı alabilmek güzel.

 • turgut güdük
  Turgut Güdük 20 Temmuz 2012, 15:06

  SEO açısından bu denli faydalı yazılar ve hizmetler sağladığınız için teşekkür ederim .

 • İmran Musavi Üzar
  Imran Musavi üzar 19 Haziran 2012, 22:57

  Böyle bir hizmeti bizlere sunduğunuz için size çok teşekkür ederim.Sizin gibi örnek insanların çoğalması dileği ile size tekrar teşekkür eder başarılar dilerim.
  Saygılarımla…

 • Tubanur Tokalı
  Tubanur Tokalı 22 Mayıs 2012, 14:01

  Uzun zamandır makaleleri takip ediyordum yeni gördüm güzel bir hizmet olmuş gerçekten teşekkür ederim

 • Ali GÜLMEZ
  Ali Gülmez 15 Mart 2012, 15:21

  Böyle bir hizmet sunduğunuz için teşekkür ederim. 1 Tane nakliyat hakkında tanıtım yazısı gönderdim onaylarsanız sevinirim. Kolay gelsin

 • Nurettin Hazar Destereci
  Nurettin Hazar Destereci 16 Haziran 2011, 14:07

  Merhaba arkadaşlar web sitenizin google sonuçlarında hedef anahtar kelimelerde üst sıraya çıkmasını istiyorsanız biliyorsunuzdur ki temel yapılacak SEO çalışmalarından bir tanesi tanıtım yazısıdır.

 • Selen Elif Başar
  Selen Elif Başar 27 Mayıs 2011, 02:22

  Yapmış olduğunuz serviş için sizi tebrik ederim.Kitabınızı algım ve gerçekten çok faydalı bilgiler içeriyor almıyan arkadaşlara tavsiye ederim.

 • Tazika Hilal Sel
  Tazika Hilal Sel 27 Nisan 2011, 01:08

  Kitabınızıda almıştım.Gayet başarılı.Bu tip servisler açmanızda bizim işlerimizi kolaylaştırıyor.Teşekkürler..

 • Günan İşgören
  Günan Işgören 13 Nisan 2011, 14:53

  cok yararlı ve guzel site yapmıssınız özellikle woordpress temanız cok hosuma gitti birkaç sitemde kullanıyorum başarılarınızın devamını diliyorum.

 • Aynur Gül Tüdeş
  Aynur Gül Tüdeş 8 Mart 2011, 09:14

  hocam paylaşım ve aktardığınız faydalı bilgiler için teşekürler ; çok faydalı paylaşımlarınız emeğinize sağlık.

 • Kübra Tansu Karalar
  Kübra Tansu Karalar 26 Ocak 2011, 16:22

  çok güzel hizmetlerinizin yanında bir tanesini daha faaliyete geçirmişsiniz 🙂 teşekkürler SEOhocasi..

 • Alp
  Alp 7 Ekim 2010, 19:24

  Başarılı bir uygulama olmuş. Hayırlı olsun. Siteler arası linkleme sistemi için de birebir.

 • Abdulvahap Akçay
  Abdulvahap Akçay 3 Ağustos 2010, 10:12

  Ücretsiz tanıtım yazıları siteleri ciddi oranda katkı sağlıyor diyebilirim..

 • Emre
  Emre 17 Mart 2010, 18:39

  SEO için tanıtım yazıları çok önemlidir arkadaşlar. Blog sayfalarınız daha hızlı indexlenir.

Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır? için Cevap Yaz