Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır?

Tanıtım Yazısı

Dijital platformlar üzerinde, başta internet olmak üzere hemen hemen her mecrada, web siteniz ile ilgili tanıtıcı, bilgilendirici, ziyaretçiyi ikna edici ve onları harekete geçirici mesajlar içeren metinlere verilen isimdir. Tanıtım yazısı genel olarak web sitenizi, markanızı ve ya hizmetinizi tanıtmak üzere hazırlanmış yazılardır. Arama motorlarında belirli kelimelerde üst sıralarda çıkabilmek için yazdığımız yazının içinden konuyla ilgili linkler çıkarız. Bu sayede Google tarafından yazdığımız yazılar iyi puanlar alır. Tanıtım yazıları çeşitli sitelerde yayınlandığında web sitenizin arama sonuçlarında yükselmesine katkı sağlar ve o yazıları okuyan insanlar size kolay bir şekilde ulaşır. Ancak tanıtım yazıları da SEO stratejilerinde tek başına yeterli değildir. Tanıtım yazıları, bir ürün, hizmet ya da siteyi tanıtan ve içerisinden tanıttığı alana doğru linkler içeren bir SEO taktiği olup son günlerde en popüler yöntemler arasında bulunmaktadır.

SEO Çalışmalarında Tanıtım Yazısının Önemi

Tanıtım yazısı günümüzde SEO ile ilgilenen kişilerin sürekli olarak başvurdukları birimlerin başında geliyor. Özellikle SEO’da Backlink kavramının günümüzde büyük önem kazandığı şu günlerde, doğal bir Backlink yapısı, organik SEO için olmazsa olmazların başında geliyor. Bu nedenle SEO ile ilgilenen herkes mutlaka tanıtım yazısı ile Backlink elde etmeyi amaçlarlar. SEO genel olarak “arama motoru optimizasyonu” gibi bir anlam taşıması nedeni ile web sitelerinizi aramalarda üst sıralara çıkarmak ve kullanıcılarınıza en kolay yoldan tamamen organik bir çalışma ile ulaşma imkânı sağlamaktadır.

SEO Çalışmasında Tanıtım Yazısı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

SEO çalışmaların tanıtım yazılarının kontrolsüz olarak alınması web siteniz zararlı sonuçlar doğurabilir. SEO Uzmanları tarafından gerekli analizler yapılmalı, hangi anahtar kelimelere önem verileceği öncelikle belirlenmelidir. Bu kelimelere hangi kelimeler üzerinden linkler verilmeli gibi önemli detaylar profesyoneller SEO Uzmanları tarafından incelenerek yapılmalıdır. Yoksa bazı geri dönüşü mümkün olmayan zararlara yol açabilir

Tanıtım yazıları, şayet SEO standartlarına uygunsa ve özgünse, anahtar kelimelerinizde yükselmenizi sağlarken, arama motorları aracılığıyla bulunabilirliğinizi ve erişilebilirliğinizi arttıracak; dolayısıyla ziyaretçi sayılarınızda organik bir artışa neden olup, sitenizin kalite olgusunu üst seviyelere çıkaracaktır. Tanıtım yazısında asıl hedef, organik ziyaretçilerin okuyup sitenize yönlendirilmesinden daha ziyade, arama motorlarında anahtar kelimenizin üst sıralara yükselmesini amaçlamaktadır. Backlink SEO’da önerme anlamına geldiğinden, web siteleri önemli, uygun içerik barındıran web sayfalarını link olarak önerirler bu önerme arama motorları botları tarafından dikkate alınır ve SEO’ya doğal anlamda fayda sağlar. Arama motorları çalışma mantığı örümcek şeklindedir. Örümcek botlar linklerden linklere bulaşarak keşfedilmemiş sayfalara ulaşır ve bunu indexleyip veri tabanına kayıt ederler. Bu sayede başarılı bir SEO çalışması uygulanmış olacaktır.

SEOHocası’nın Tanıtım Yazısı Stratejileri

2009 yılında kurulan ve Türkiye’nin SEO konusunda en önemli platformu olan SEOHocası, birlikte çalıştığı markalar için yürüttüğü SEO stratejilerinde tanıtım yazısına her zaman oldukça fazla önem vermiştir. Marka ve müşteri ilişiklerini analiz ederek, kullanıcı ve Google algoritmalarına uygun bir içerik stratejisi ile çalıştığı markalara en iyi hizmeti vermektedir.

SEOHocası.com çalışma ortakları sayesinde tamamen özgün, yaratıcı ve Google standartlarına uygun tanıtım yazıları hazırlayıp, çalıştığı web siteleri daima en yükseğe taşımayı başarmıştır. Markanın web site analizi yapıldıktan sonra, uzman içerik kadrosu sayesinde marka iletişimine uygun bir SEO çalışması başlatılır. Sitenin çalışmaları devam ettiği sürece her zaman birbirinden farklı, özgün içeriklerle SEO çalışmasına devam edilir.

seoHocası’nda her zaman her bütçeye uygun SEO çalışma seçenekleri bulunmaktadır. Markanızı arama motorlarında zirveye taşımak isteyenleri şu adrese alalım; https://www.seohocasi.com/seo-fiyatlari/

 

Özgün İçerik Desteği

Arama motorlarının özgün içeriğe verdiği önem, siteleri özgün makale satın almaya zorlamaktadır. Zira arama motorlarında üst sıralarda çıkabilmek için, sitenizde özgün içerikler kullanmak durumundasınız. Artık herkes her şeyi internete danışıyor. Ne yenileceği, nereye gidileceği, nelerin okunacağı Google’a sorulurken alışverişler de yine çevrimiçi ortamdan yapılıyor. Bu durum ise insanları internetten aradığı her şeyi bulma isteğine itiyor.

İnsanların internete olan bu bağlılığı ve bağımlılığı web içeriklerini önemli bir hale getiriyor. İnternet üzerinden arama yapan bir kişi ulaştığı web sitesinde aradığı içeriğe erişmek istiyor. Ayrıca erişilen içeriklerin talepleri karşılaması da gerekiyor. Aksi halde siteniz arama motorları tarafından değersiz kabul edilecek ve ön sayfalarda çıkma şansınız kalmayacaktır. Çünkü internet kullanıcılarına daha faydalı olabilmek adına, algoritmalarını özgün içeriği ayırt edecek şekilde yapmışlardır. Bu durum, özgün makale satın almanızı kaçınılmaz kılmaktadır. seohocası.com birlikte çalıştığı markalara sunduğu eşsiz içerik desteği sayesinde web siteleri kısa sürede arama motorlarının gözdesi haline geliyor.

SEO konusunda Türkiye’nin lider markası SEOHocası.com’dan teklif almak için; https://www.seohocasi.com/ozgun-icerik-destegi/

 

Tanıtım Yazısı Hakkında Merak Edebileceğiniz Konular;

https://www.seohocasi.com/etkin-tanitim-yazisi-hazirlama/

https://www.seohocasi.com/soru-cevap/tanitim-yazisi-alirken-domain-yasi-mi-veya-pagerank-mi-onemlidir/

https://www.seohocasi.com/soru-cevap/ayni-sunucudan-tanitim-yazisi-seoya-etki-saglar-mi/

https://www.seohocasi.com/soru-cevap/tanitim-yazisi-alan-siteleri-nasil-bulabilirim/

https://www.seohocasi.com/soru-cevap/tanitim-yazisi-calismalari-ne-kadar-yapilmalidir/

https://www.seohocasi.com/soru-cevap/tanitim-yazisi-10/

 

 

Bir önceki yazımız olan İçeriklerinizde Kelime Yoğunluğunun Önemi başlıklı makalemizde İçeriklerinizde Anahtar Kelime yoğunluğunun önemi ve kelime yoğunluğu hakkında bilgiler verilmektedir.

Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır? için yorum yapabilirsiniz. (23)

 • Cem aydin

  Kesinlikle çöp sitelerden tanıtım yazısı almayın. Uzak durun. Tanitim yazilari cok onemli malum.

 • mehmet çulha

  İçerik desteği için bir ara görüşeceğim. Bu görüşmenin neticesinde gerekli bilgilendirme  yapılacaktır ve mağduriyetiniz giderilmesi anlamında birşeyler ayarlanacaktır.

 • Aynur Dilan Namdar

  Sadece tanıtım yazısı almak oldukça önemli, bir tek onunla bile site yükseliş sağlayabilir.

 • Samet Emre Avşar

  Sadece tanıtım yazısı almak önemli birtek onunla bile site yükseliş sağlayabilir. Sadece tanıtım yazısı almak önemli birtek onunla bile site yükseliş sağlayabilir.

 • Mehmet Eren Altınöz

  Hediyelik eşyalar üzerine bir websitem var ve siteyi kurduğumuz 2013 yılından beridir bu arkadaşlarla çalışıyoruz sıfırdan başladık şimdi kurumsallaşmaya doğru ilerliyoruz sağolsunlar siteyi sayelerinde çok iyi yerlere getirdik tavsiye olunur.

 • harun güçlü

  sanırım servis artık çalışmıyor yada yanlış bişeyler mi yapıyorum? tanırım yazızı servisinizi göremedim 🙂

 • Refia Gülşen

  Galiba kaçırdık. 1250 tl olmuş ama olsun sizi seviyoruz takip etmek büyük bir keyif. Sağlıcakla kolay gelsin

 • Nebi Özar

  Bende yolladım tanıtım yazısı. Şimdiden teşekkür etmek istiyorum. Böyle ücretsiz bir servis açtığınız ve yazılarımızı kabul ettiğiniz için.

 • Çisem Palanko

  Tebrık ederım bastan sona kadar okudum, bence mantıklı olan herseyi yazmıssınız bızede uygulaması kalmıs 🙂

 • Mügenur Akçagunay

  Teşekkür ederim, böyle güzel bir siteden tanıtım yazısı alabilmek güzel.

 • turgut güdük

  SEO açısından bu denli faydalı yazılar ve hizmetler sağladığınız için teşekkür ederim .

 • İmran Musavi Üzar

  Böyle bir hizmeti bizlere sunduğunuz için size çok teşekkür ederim.Sizin gibi örnek insanların çoğalması dileği ile size tekrar teşekkür eder başarılar dilerim.
  Saygılarımla…

 • Tubanur Tokalı

  Uzun zamandır makaleleri takip ediyordum yeni gördüm güzel bir hizmet olmuş gerçekten teşekkür ederim

 • Ali GÜLMEZ

  Böyle bir hizmet sunduğunuz için teşekkür ederim. 1 Tane nakliyat hakkında tanıtım yazısı gönderdim onaylarsanız sevinirim. Kolay gelsin

 • Nurettin Hazar Destereci

  Merhaba arkadaşlar web sitenizin google sonuçlarında hedef anahtar kelimelerde üst sıraya çıkmasını istiyorsanız biliyorsunuzdur ki temel yapılacak SEO çalışmalarından bir tanesi tanıtım yazısıdır.

 • Selen Elif Başar

  Yapmış olduğunuz serviş için sizi tebrik ederim.Kitabınızı algım ve gerçekten çok faydalı bilgiler içeriyor almıyan arkadaşlara tavsiye ederim.

 • Tazika Hilal Sel

  Kitabınızıda almıştım.Gayet başarılı.Bu tip servisler açmanızda bizim işlerimizi kolaylaştırıyor.Teşekkürler..

 • Günan İşgören

  cok yararlı ve guzel site yapmıssınız özellikle woordpress temanız cok hosuma gitti birkaç sitemde kullanıyorum başarılarınızın devamını diliyorum.

 • Aynur Gül Tüdeş

  hocam paylaşım ve aktardığınız faydalı bilgiler için teşekürler ; çok faydalı paylaşımlarınız emeğinize sağlık.

 • Kübra Tansu Karalar

  çok güzel hizmetlerinizin yanında bir tanesini daha faaliyete geçirmişsiniz 🙂 teşekkürler SEOhocasi..

 • Alp

  Başarılı bir uygulama olmuş. Hayırlı olsun. Siteler arası linkleme sistemi için de birebir.

 • Abdulvahap Akçay

  Ücretsiz tanıtım yazıları siteleri ciddi oranda katkı sağlıyor diyebilirim..

 • Emre

  SEO için tanıtım yazıları çok önemlidir arkadaşlar. Blog sayfalarınız daha hızlı indexlenir.


Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yatırım Getirisi En Yüksek Reklam Türü SEO İle Siz De Kazanın! HEMEN TEKLİF İSTE