Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  2749 Görüntülenme

Google sitemizi ve resimleri indexlemiyor. Sitemizde 3000 den fazla ürün fotoğrafı var ama haftalardı bir değişme yok. Dizine gönderilen sayfa sayısı 18 bin adettir. Geçen hafta 13 binden 6 bine sonra 5 derken şu an bine düştü dizine eklenen sayfa sayısı. Fotoğraflar hiçbir zaman eklenmedi dizine. Yardımcı olur musunuz?

 • 1
 • 1
 • Google Resimlerimi Indexlemiyor için Yanıtlar

   Ahmet Yılmaz
   Ahmet Yılmaz

   7 Mayıs 2021, 09:45

   1

   Merhabalar, robots.txt dosyasından tüm botlara izin verilip verilmediğini ve daha sonrasında da sayfalarında no index etiketi olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

   Ayrıca eğer sadece görsellerin bulunduğu bir site haritanız yoksa oluşturabilir ve Search Console üzerinden Google'a iletebilirsiniz. Eğer görsellerin bulunduğu bir site haritanız varsa yine robots.txt dosyanızda bu site haritasına erişimle ilgili bir sorun olup olmadığını tespit etmeniz gerekir.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   3 Temmuz 2018, 15:46

   1

   öncelikle robots.txt dosyanızdan tüm botlara erişim sağlanıp sağlanmadığını kontrol ediniz ve daha sonra kaynak kodunuzda noindex, nofollow komutu yer alıyorsa siteniz arama sonuçlarına kapalı anlamına gelmektedir. site:sıteadınız.com şeklinde arama yaptığınızda karşınıza çıkan sonuç sayınız dizin durumundan az ise daha da düşüş devam edecektir.

   Bir diğer husus Search Console engellenen kaynakları kontrol etmeniz gerekiyor eğer engellenen kaynaklarınız bulunuyorsa arama motoru botları o sayfaları taramaz ve index almasına engel olur.

  Cevapla

  Google Resimlerimi Indexlemiyor Sorusunu Cevapla