Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1219 Görüntülenme

Rakibim olan bir sitede gül yağının faydalarını anlatan bir içerik bulunmakta bu içeriğin yayın tarihi 15 ağustos diyor, fakat temmuza ait yorumlar var, daha önce de bu sitede böyle yorumlar gördüm
yani gözüken yayın tarihi daha yeni, yorumlar ise eski ve rakip site son zamanlarda aramalarda sürekli ilk sıralarda, acaba geçmiş tarihte yayınlanan habere yeni bir cümle ekleyerek yeniden basıyorlar ve o şekilde bir strateji mi uygulayıp aramalarda öne mi geçiyorlar bildirdiğim linkin yayın tarihi 15 ağustos yorumlar temmuz Google'a gül yağının faydaları yazınca 2. sırada çıkıyorlar.

 • 1
 • 1
 • Güncellenen İçeriklerin SEO katkısı Nedir. için Yanıtlar

   Özgür Aksoy
   özgür Aksoy

   26 Ağustos 2015, 12:14

   1

   Merhaba Petek Hanım,

   Google kullanıcılara en güncel bilgiyi sunan siteleri daha ön planda yer vermektedir. Sürekli sabit kalan içerikler yerine kendini güncel tutan siteler sıralamalarda daha ön planda yer almaktadır. Belirttiğiniz rakibinizde bu taktiği uygulayarak daha önce hazırlanmış olan içeriklerini güncelleyip ek içerikler, resim ve video gibi güncellemeler yaparak hem sitesini aktif tutmuş oluyor hem de arama motorlarının daha fazla dikkatini çekerek sıralamalarda ön plan yer alabilmektedir. Bu yöntem ön sıralarda yer almak için atılan adımlardan sadece bir tanesi dir. Rakip siteniz site dışı SEO çalışmaları ve sosyal medya çalışmalarına ağırlık vererek te bu ilerlemeyi kaydetmiş olabilir. Bu anlamda rakip site ile kendi sitenizi her alanda kıyaslayıp buna site içi SEO ve site dışı SEO kriterleri de dahil kıyaslamasını yaparak sitenizin rakip siteye göre eksiklerini görebilirsiniz.

  Cevapla

  Güncellenen İçeriklerin SEO katkısı Nedir. Sorusunu Cevapla