SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

E-Ticaret Sitemin Bloguna Ne Kadar Sıklıkla Yazı Girmeliyim?

0
Zafer Yıldız
Zafer Yıldız
Site Güncelliği 4 sene önce 477 Görüntülenme

Merhaba. İç giyim ürünleri satan 2 aylık bir e-ticaret sitemiz var. Günlük yaklaşık 450 ziyaretçimiz var. Tabi bunun %70’i adwords sayesinde. Sorum ise sitemizin bloğuna haftada kaç kere özgün makale eklesek SEO açısından maksimum veri mi alırız? Teşekkürler.

E-Ticaret Sitemin Bloguna Ne Kadar Sıklıkla Yazı Girmeliyim? için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  0
  Erhan Kolci 22 Ağustos 2015, 13:45

  Merhabalar Zafer Bey;

  İç giyim sektörü rekabetli bir sektördür. Bu sektörde hizmet veren bir firmanın SEO çalışmalarından maksimum verim alabilmesi için sitenin aktif, sosyal medyanın aktif, ürünlere yorum yapılması, sitenin site dışı çalışma olarak iyi ve otoriter sitelerde tanıtımının yapılması gibi durumlar gerekmektedir. Bunun sadece site dışı çalışmalarla değil site içi çalışmalarla da desteklenmesi gerekmektedir.

  Site içi güncel tutulması için blog yapısı önerdiğimiz ve faydalı bir yapıdır. Blogun sürekli güncel tutulması, sektörel yazılar girilmesi, ürünler hakkında inceleme yada detay bilgileri gibi içeriklerin hem ziyaretçi hem de Google nezdinde önemli bir yeri bulunmaktadır. Burada belirtilecek bir sayı yoktur. Ancak blogunuzu düzenli bir şekilde güncel tutmanızın artısı fazla olacaktır. Eğer iki günde bir sitenizi aktif tutuyorsanız arama motoru botları sitenizi bu sıklıkla ziyaret ederek yazılanızı indexleyecektir. Bu nedenle iki günde bir, üç günde bir gibi düzen oluşturup işleyişi bu şekilde yapmanız gerekmektedir.

Cevapla

E-Ticaret Sitemin Bloguna Ne Kadar Sıklıkla Yazı Girmeliyim? Sorusunu Cevapla

E-Ticaret Sitemin Bloguna Ne Kadar Sıklıkla Yazı Girmeliyim? ile Benzer SEO Yazıları