SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

E-Ticaret Sitemin Bloguna Ne Kadar Sıklıkla Yazı Girmeliyim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
2 sene önce 986 Görüntülenme

İç giyim ürünleri satan 2 aylık bir E-Ticaret sitemiz var. Günlük yaklaşık 450 ziyaretçimiz var. Tabi bunun %70’i adwords sayesinde. Sorum ise sitemizin bloğuna haftada kaç kere özgün makale eklesek SEO açısından maksimum veri mi alırız.

E-Ticaret Sitemin Bloguna Ne Kadar Sıklıkla Yazı Girmeliyim? için Yanıtlar

  • Çağatay GÜL
    çağatay Gül 1 Nisan 2020, 19:45

    Merhabalar Zafer Bey;

    Bulunduğunuz sektör ciddi manada rekabeti yüksek sektörlerden biridir. Bu tür bir sitenin güncel ve aktif kalabilmesi için sitenin blog tarafında olabildiğince aktif olabilmesi gerekmekte. Blog tarafında ürünlerinizin detayları, nasıl kullanıldığı, alındıktan sonra sağlayacağı ya da sağlayabileceği avantajlar gibi kullanıcının ürünlerinizi satın alması konusunda yardımcı olabilecek şekilde blog içerikleri üretmeniz gerekmektedir.

    Site içi güncel tutulması için blog yapısı önerdiğimiz ve faydalı bir yapıdır. Blogun sürekli güncel tutulması, sektörel yazılar girilmesi, ürünler hakkında inceleme yada detay bilgileri gibi içeriklerin hem ziyaretçi hem de Google nezdinde önemli bir yeri bulunmaktadır. Burada belirtilecek bir sayı yoktur. Blog tarafındaki aktifliğiniz, arama motoru botları tarafından da sitenizin güncel tutulması anlamına gelmektedir. Bu nedenle iki günde bir, üç günde bir gibi düzen oluşturup işleyişi bu şekilde yapmanız gerekmektedir..

Cevapla

E-Ticaret Sitemin Bloguna Ne Kadar Sıklıkla Yazı Girmeliyim? Sorusunu Cevapla

E-Ticaret Sitemin Bloguna Ne Kadar Sıklıkla Yazı Girmeliyim? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla