Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1367 Görüntülenme

Sitemde eski tarihli 50-75-100 kelime sayısına sahip makaleler var. Bunları güncellesem ve kelime sayısını 200 ve üzeri yapsam? İşe yarar mı? Ne gibi etkileri olur? Botlar ne zaman gider tarar? Tarama sıralamaları değişir mi?

cevaplarsanız çok sevinirim. saygılar.

 • 1
 • 1
 • Eski içerikler Güncellenmeli mi? için Yanıtlar

   Çağatay GÜL
   çağatay Gül

   1 Nisan 2020, 21:55

   1

   Sitenizin blog tarafındaki eski içerikleri güncellemeniz arama motoru botları tarafından fark edilerek tekrar index almaya başlar. Sitenizdeki eski sayfalar yeni sayfalarınıza rağmen daha çok trafik çekebilir.

   Eski içeriklerinizi ise bulunduğunuz tarihe göre güncellemeniz gerekiyor. İçeriğin başlığı, içeriğin kendisi, meta açıklaması güncel zamanın bilgilerine göre optimize edilmelidir. Güncelleme işleminde ise dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan birisi de verilen linkler, kullanılan görseller ve içerik akışıdır. Verilen linklerde herhangi bir problem var mı?, kullanılan görseller halen geçerli ve güncel konuyu anlatıyor mu? gibi sorular sorulmalıdır.

   Sonuç olarak, eğer eski sayfanız sitenize hala trafik çekmekteyse, içeriğinizi yukarıda belirtilenlere göre güncelleyerek kullanımına devam etmeniz çok daha mantıklı bir seçenektir.

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   8 Eylül 2015, 14:41

   1

   Eski içerikler güncellendiği taktirde Google botları bu değişiklikleri fark ederek güncellemiş olduğunuz içeriklere ait tekrar indeks alacaktır. Bu indeks alma süresi tamamen web sitenize Google botlarının uğrama sıklığı ile alakalıdır diyebiliriz. Eğer eski içeriklerinizin anahtar kelime yoğunlukları yeteri kadar ideal oranda değilse ( ideal oran %2'dir ) yeni yapacağınız güncelleme ile rakip sitelerinizin önüne geçebilirsiniz. Bu durum sizin için bir avantaj olabilir.

   Ek olarak ilgili sayfanın site içi SEO kriterlerine göre değerlendirmesini yapıp eksik olduğunuz noktaları da düzeltip güncellemeniz sizi daha da üst sıralara taşıyabilir.

  Cevapla

  Eski içerikler Güncellenmeli mi? Sorusunu Cevapla