Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1618 Görüntülenme

film, dizi ve video sitelerinde arşiv çok önemlidir. Genel olarak sektördeki içerik girme sıklığını düşünürsek 800-900 filmlik bir arşiv oluşturmak aylar alacaktır. Bunun için içeriği özgün ve hazır bir biçimde siteyi Google botlarına kapatıp hazırladıktan sonra botlara açarsak spam sayılır mı? En önemli nokta içerik tamamen özgün olacak. Uzun zamandır merak ettiğim bir konu. Cevaplarsanız çok sevinirim. SEO Hocası.

 • 1
 • 1
 • Film, Dizi ve Video Siteleri İçin İçeriği Hazır Site Açmak için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   4 Eylül 2015, 15:28

   1

   Merhabalar Faruk Bey;

   Dediğiniz gibi film siteleri için arşiv önemlidir. Arşiv oluşturmak açısından sitenizi Google botlarına kapatıp her şey tamamlandığında sitenizi tekrar açık hale getirmek spam sayılmayacaktır. Test aşamasında olan siteler genellikle bu şekilde yapmaktadır. Test aşamasında olan sayfayı arama motoru botlarına kapalı hale getirip her şey tamamlandığında siteyi açarak yayına almaktadır. Bu da spam etkisi yaratmamaktadır.

   Özellikle içeriğin tamamen özgün olduğunu düşündüğümüzde tamamen SEO ile uyumlu bir yapı içerisinde sitenizi aktif hale getirdiğinizde sıralamalarda ufak bir dalgalanma yaşayabilir ancak bu dalgalanma sonrası sıralamalarda yükseliş gerçekleştirebilirsiniz.

   Farklı bir cevap için https://www.seohocasi.com/soru-cevap/video-siteleri-icin-seo-calismasi-nasil-olmalidir/ ziyaret edebilirsiniz.

  Cevapla

  Film, Dizi ve Video Siteleri İçin İçeriği Hazır Site Açmak Sorusunu Cevapla