SEO Fiyat Hesaplama

Webmaster Gözüyle Wikileaks

Son dönemde tüm Dünya'da sansasyon yaratan, hükümetler ile halkların ilgi odağı haline gelen belge ve açıklamalar ile wikileaks pek çok ülkede büyük bir tartışma ortamı yarattı. Washington'dan sonra 7918 belge ile en fazla belge ABD Ankara büyükelçiliği tarafından hazırlanan raporlardan oluşmaktadır. Bu sebeple ülkemizde de büyük tartışma konusu olmuştur. Siyasete girmeden wikileaks ve etkilediği ülkelere webmaster gözüyle bakalım.

Wikileaks.org sitesinin belgeleri yayınlamadan önceki Alexa verileri 8k -10k (k=x1000) düzeylerindeyken, belgeleri yayınladıktan sonra, öncelikle belgeleri ilgilendiren ülkeler ve tüm dünyadan gördüğü büyük ilgi sebebiyle 64 (k yok :) düzeylerine kadar yükseldi. http://www.alexa.com/siteinfo/wikileaks.org

Peki Wikileaks en çok hangi ülkeler hakkında dikkate alınacak raporlar yayınladı. Bu sorunun cevabını da yine Alexa vermektedir.
Wikileaks.org’s Worldwide Traffic Rank verilerine göre Pakistan 1. sırayı alırken, Türkiye'de wikileaks.org belgelerini en çok dikkate alan 6. ülke olmaktadır.

Google insight kaynaklı wikilekas.org aranma verilerinde son 30 güne göre İtalya 1. sırada yer alırken, Türkiye ilk 3'e girmiş bulunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri ise 10. sırada listeye girmektedir.

http://www.google.com/insights/search/#q=wikileaks.org&date=today%201-m&cmpt=q

 

Önümüzdeki günlerde açıklayacağı belgelerin hedefi olan ülkelerdeki değişim yine günlük olarak bu kaynaklar vasıtasıyla görülebilir.

SEO Hocası
SEO Hocası
2 Aralık 2010

Webmaster Gözüyle Wikileaks için Yorumlar

 • Kuntay Karakan
  Kuntay Karakan 9 Kasım 2011, 10:17

  bu sitede yararlı bilgiler var gerçekten SEO nasıl yapılır konusunda girmiştim halada geziniyorum 🙂

 • Ayla Yorgun
  Ayla Yorgun 9 Aralık 2010, 20:41

  Hocam wikileaks her yerde teşşekkurler sunu söylemek istiyorum senin paylaşımlarına hayranım gercekten sen bu sektörde 1 numarasın 🙂 emin ol herzamanda 1 numara olacaksın..

 • Haluk Barış Kıvılcım
  Haluk Barış Kıvılcım 4 Aralık 2010, 23:12

  Baska kurumlara ve bazi hedeflere varmak için yapilmis bir site diye bilirim. Ayrica bu teknoloji döneminde artik savaslar bile siber ve ekonomik yönden yapilir oldu.
  Bazen bir bilgi, bazen bir video, bazende yaptirim bu onlarin gerçek yüzünü gösteriyor. Aynaya bakinca görünenin arkasinda ne olduguna bakmak gerekir, Görüntünün arkasina bakinca ne kadar bos oldugu fark edilir, bu iste ayna gibi geliyor.

 • Muhammed Sait Eliçin
  Muhammed Sait Eliçin 4 Aralık 2010, 03:23

  wikileaks.org aldığı yoğun saldırılar yüzünden domain kapatılmış, yeni adresleri wikileaks.ch

Webmaster Gözüyle Wikileaks için Cevap Yaz