Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

21 Mart 2019

Son zamanlarda sitemin Google indexlerinde bir anormallik var. Şimdi benim Beylikdüzü ikinci el eşya alanlar kelimesinde düne kadar 1. sayfada çıkarken şimdi hiç görünmüyorum. Farklı anahtar kelimelerde de örneğin Kağıthane ikinci el eşya alanlar içeriğinde güncellemeler yaptıktan sonra Google gibi getir yaptım ve 2.sayfaya geldi fakat şimdi kontrol ettiğimde Kağıthane ikinci el eşya alanlar kelimesinde Küçükçekmece sayfası çıkıyor. Ben İstanbul’un her ilçesinden ikinci el eşya alım hizmeti veriyorum bununla beraber her ilçe için birbirinden farklı özgün SEO uyumlu makalelerim var bunları yazı sayfası olarak uzun süre önce yayınladım ve sık sık güncelliyorum.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

16 Mart 2018

1. Site güncelliğini korumak için ne sıklıkla blog veya makale yayınlamalıyım.(örneğin; 3 gün veya 7 gün vb.)
2. İki hafta önce yayına soktuğum site anahtar kelimelerde aramada çıkmıyor nedenini öğrenebilir miyim? yoksa ben mi acele ediyorum.
3. Son olarak her hafta güncellediğim site bazı anahtar kelimelerde büyük ölçüde düşüyor.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 Mart 2018

Özgün olmayan içerikler için ne yapabiliriz? Silmek veya tek tek uğraşmak mı gerekir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

22 Şubat 2018

İnternet sitemin blog kısmındaki bazı içeriklerden istediğim performansı alamıyorum. Bu nedenle de bu yazılarda çok büyük olmamakla beraber bazı değişiklikler yapmak istiyorum. Yaptığım bu değişiklikler küçük olsa da Google’da üst sıralara çıkmamı sağlar mı?
Bir de iyi performans gösteren yazılarda bazı değişiklikler yaparak onları daha yukarıya taşımam mümkün olur mu? Yoksa yaptığım bu değişiklikler bu yazıların şimdikinden daha alt sıralara düşmesine mi sebep olur?
Cevap için şimdiden teşekkürler.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 Temmuz 2015

Bir tanıdığımın online satış sitesinde ilan yükleme işi diyerek başladığım işimin adının aslında SEO uzmanlığı olduğunu siteniz sayesinde öğrendim. Kesinlikle SEO uzmanı falan değilim ama olmak istiyorum. Kitaplarınızı da en kısa zamanda edineceğim. Size sorum; sattığımız ürünlerin ilan sayfalarını düzenlerken neler yapmalı yada yapmamalıyım?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

26 Haziran 2015

Daha önceki sorum "Kopya içeriğin bağlantısını alıp Google Search Console aracından URL'leri kaldır bölümünden işlemi gerçekleştirebilirsiniz." şeklinde cevaplanmıştı.

Bu işlemi yapmadan önce sitemizden de yazıyı silmemiz gerekir mi, yoksa bu işlemi yaptıktan sonra silmemiz daha doğru olur?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

2 Ocak 2015

E-Ticaret sitelerinde örneğin 2 adet farklı renk ürün satışa sunulduğunda bu ürünlerin açıklamalarıda doğal olarak aynı sadece linkleri ve başlıkları farklı oluyor. Bir çok E-Ticaret sitesi bu konuyu önemsemiyor.

Aynı içerikle birden fazla sayfa çıkıyor ortaya. Bu durumda E-Ticaret sitelerine ne öneriyorsunuz?

Teşekkürler

iyi çalışmalar

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

18 Aralık 2014

Önceki cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

1- Ben bir e ticaret sitesi satın aldım devir yani fakat içerikleri SEO yapılmamış gelişi güzel
girilmiş. Ben optimizasyon çalışması yapacağım fakat şimdi ben o ürün açıklamalarını girilen içerikleri düzelteyim mi yoksa URL index silip yeni tekrar mı gireyim. Bu konuda detaylı bilgiye ihtiyacım var lütfen.

2- Google Search Console'a baktığım site içerik anahtar kelimelerin de roloq diye bir kelime var yani temanın resim dosyalarını gösterdiği çerçevenin altındaki yazı hem de birinci sırada
önem ölçeği full görünüyor bu kelime nasıl index dışı yapabilirim çünkü siteme zarar vermesini istemiyorum alakasız yabancı bir terim sitemle ilgisi yok?

Çok teşekkürler.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 Mayıs 2014

Kitap satış sitesi (eticaret) açmayı planlıyorum.

Kitapların ürün bilgisi kısmına 250 Kelimelik tanıtım yazısı yazacağım ve 2 farklı foto ekleyeceğim.

1. SORUM: Kitabın tanıtım yazısının altına İÇİNDEKİLER ve ÖNSÖZ ü eklemeli miyim? Çünkü içindekiler ve ön söz bölümleri diğer sitelerde de mevcut olacağı için bizim sitemiz kopyacı duruma düşer mi?

2. SORUM: Kitabın tanıtım yazısının altında İÇİNDEKİLER ve ÖNSÖZÜ "EK OLARAK PDF FORMATINDA" paylaşsam SEO açısından daha mı doğru olur?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

11 Nisan 2014

Ben siteme içerik girdiğim zaman Google'a eklenıp eklenmedıgıı nasıl anlarım bir de hangi sıklıkta içerik girmek gerekli siteme ama html site

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

1 Nisan 2014

Sitenizi takip ediyorum ve soru cevap alanı gördüm hemen bir sıkıntımı paylaşmak istedim. Umarım yardımcı olursunuz. Yaklaşık 2-3 haftalık bir sitem var siteme site içi optimizasyon, 2-3 tanıtım yazısı ve içerik girmek dışında hiçbir şey yapmadım sadece olması gerekenleri yaptığımı düşünüyorum fakat ilk hafta 20. sayfalarda da olsa sıralamalarda vardı ve bir gün hemen hemen hiçbir anahtar kelimede sıralamalarda göremez oldum. Kurallara aykırı hiçbir şey yapmamama rağmen bir anda sıralamalardan kayboldu. Şu an içerik girmeye devam ediyorum ve backlink çalışması vs. hiçbir şey yapmıyorum sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Uzman görüşlerinize ihtiyacım var teknik olarak. Başarılarınızın devamını diler şimdiden teşekkür ederim.