SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

İçerik Düzeni Ne Şekilde Olmalı?

0
Güven Toprakoğlu
Güven Toprakoğlu
İçerik Güncelliği 5 sene önce 688 Görüntülenme

Merhaba,

Kitap satış sitesi (eticaret) açmayı planlıyorum.

Kitapların ürün bilgisi kısmına 250 Kelimelik tanıtım yazısı yazacağım ve 2 farklı foto ekleyeceğim.

1. SORUM: Kitabın tanıtım yazısının altına İÇİNDEKİLER ve ÖNSÖZ ü eklemelimiyim? Çünkü içindekiler ve ön söz bölümleri diğer sitelerde de mevcut olacağı için bizim sitemiz kopyacı duruma düşer mi?

2. SORUM: Kitabın tanıtım yazısının altında İÇİNDEKİLER ve ÖNSÖZÜ “EK OLARAK PDF FORMATINDA” paylaşsam SEO açısından daha mı doğru olur?

İçerik Düzeni Ne Şekilde Olmalı? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 4 Mayıs 2014, 08:35

  Merhabalar Güven Bey,

  Bazı durumlarda kitap içeriklerinden bahsetmek, içeriğini özetlemek özgün yazı ile karıştırıldığında daha doğal olarak görünecektir. Bazı haber sitelerinde içerik bire bir aynı olmasına rağmen haber içeriklerinden ve site kalitesinden dolayı üst sıralarda sistem yer alabiliyor. Bu durumda da her şey doğal olarak görünebiliyor. Yani kitap içeriğini paylaştıktan sonra kendinizden anlatabileceğiniz içeriklerin olması da SEO:http://www.SEOhocasi.com/ için çok daha iyi olacaktır.

  İkinci sorunuzda ise ön söz ve içerisindeki içerikleri PDF formatında dağıttıktan sonra eğer PDF içerisindeki bilgiler özgün ve eşsiz olursa Google bunu kaliteli bir kaynak olarak görmektedir ve doğal olarak SEO adına iyi bir paylaşım olmaktadır.

Cevapla

İçerik Düzeni Ne Şekilde Olmalı? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla