Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 sene önce  |  1406 Görüntülenme

Kitap satış sitesi (eticaret) açmayı planlıyorum.

Kitapların ürün bilgisi kısmına 250 Kelimelik tanıtım yazısı yazacağım ve 2 farklı foto ekleyeceğim.

1. SORUM: Kitabın tanıtım yazısının altına İÇİNDEKİLER ve ÖNSÖZ ü eklemeli miyim? Çünkü içindekiler ve ön söz bölümleri diğer sitelerde de mevcut olacağı için bizim sitemiz kopyacı duruma düşer mi?

2. SORUM: Kitabın tanıtım yazısının altında İÇİNDEKİLER ve ÖNSÖZÜ "EK OLARAK PDF FORMATINDA" paylaşsam SEO açısından daha mı doğru olur?

 • 1
 • 1
 • İçerik Düzeni Ne Şekilde Olmalı? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   4 Mayıs 2014, 08:35

   1

   Merhabalar Güven Bey,

   Bazı durumlarda kitap içeriklerinden bahsetmek, içeriğini özetlemek özgün yazı ile karıştırıldığında daha doğal olarak görünecektir. Bazı haber sitelerinde içerik bire bir aynı olmasına rağmen haber içeriklerinden ve site kalitesinden dolayı üst sıralarda sistem yer alabiliyor. Bu durumda da her şey doğal olarak görünebiliyor. Yani kitap içeriğini paylaştıktan sonra kendinizden anlatabileceğiniz içeriklerin olması da SEO için çok daha iyi olacaktır.

   İkinci sorunuzda ise ön söz ve içerisindeki içerikleri PDF formatında dağıttıktan sonra eğer PDF içerisindeki bilgiler özgün ve eşsiz olursa Google bunu kaliteli bir kaynak olarak görmektedir ve doğal olarak SEO adına iyi bir paylaşım olmaktadır.

   Bunlara ek olarak içerik optimizasyon stratejileri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için, https://www.seohocasi.com/icerik-optimizasyon-stratejileri/ blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Cevapla

  İçerik Düzeni Ne Şekilde Olmalı? Sorusunu Cevapla