Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1526 Görüntülenme

Önceki cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

1- Ben bir e ticaret sitesi satın aldım devir yani fakat içerikleri SEO yapılmamış gelişi güzel
girilmiş. Ben optimizasyon çalışması yapacağım fakat şimdi ben o ürün açıklamalarını girilen içerikleri düzelteyim mi yoksa URL index silip yeni tekrar mı gireyim. Bu konuda detaylı bilgiye ihtiyacım var lütfen.

2- Google Search Console'a baktığım site içerik anahtar kelimelerin de roloq diye bir kelime var yani temanın resim dosyalarını gösterdiği çerçevenin altındaki yazı hem de birinci sırada
önem ölçeği full görünüyor bu kelime nasıl index dışı yapabilirim çünkü siteme zarar vermesini istemiyorum alakasız yabancı bir terim sitemle ilgisi yok?

Çok teşekkürler.

 • 1
 • 1
 • Daha Önce Girilen İçeriği Düzeltmek veya Yeniden Girmek SPAM Yaparmı? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   18 Aralık 2014, 15:27

   1

   Sorularınıza maddeler halinde cevap verelim.

   1- Eğer satın aldığınız E-Ticaret sitesinin hitleri belli seviyedeyse (ör. 1000 - 5000 arası) var olan yapıyı değiştirmeniz sitede gerilemeye sebebiyet verebilir. Sitenizde gerileme yaşamamak için kalıp yapıları değiştirmemenizi tavsiye etmekteyiz lakin var olan title, description ve URL gibi önemli yapılar basit bir dilde kullanılmış ve içeriksel olarak açıklamalar yeterli değil ise iyileştirme adına düzenleme yapmanız sitenizin kalitesini ve marka prestijini arttıracaktır.

   2- Eğer siteniz daha önceden bu tür anahtar kelimelerle kullanılmış yada siteniz içerisinde görülmeyen, gizli olan yada bağlantı başlıkları şeklinde oluşan bir içeriğe sahipse bu tür uyarılar vermesi normaldir. Bu güncellemeyi ise ilişkin bir sayfa varsa engelleyerek yada siteye gelen backlinklerde istemediğiniz anahtar kelimelerle en alakalı sayfa ve siteleri engelleneyebilirsiniz.

   Bunlara ek olarak; içerik oluşturmak veya içerik optimizasyonu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız https://www.seohocasi.com/icerik-optimizasyon-stratejileri/ makalemizi de inceleyebilirsiniz.

  Cevapla

  Daha Önce Girilen İçeriği Düzeltmek veya Yeniden Girmek SPAM Yaparmı? Sorusunu Cevapla