SEO Hocası'na Sor

E-Ticaret Sitelerinde Aynı Renk Ürünlerde Aynı Yazı Kullanılmalımıdır?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
İçerik Güncelliği 6 sene önce 712 Görüntülenme

Merhaba,

E-Ticaret sitelerinde örneğin 2 adet farklı renk ürün satışa sunulduğunda bu ürünlerin açıklamalarıda doğal olarak aynı sadece linkleri ve başlıkları farklı oluyor. Bir çok E-Ticaret sitesi bu konuyu önemsemiyor.

Aynı içerikle birden fazla sayfa çıkıyor ortaya. Bu durumda E-Ticaret sitelerine ne öneriyorsunuz?

Teşekkürler

iyi çalışmalar

E-Ticaret Sitelerinde Aynı Renk Ürünlerde Aynı Yazı Kullanılmalımıdır? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 2 Ocak 2015, 17:27

  Merhabalar,

  E-Ticaret sitelerinde belirttiğiniz üzere bu tür tanıtımlar yapılıyor. Farklı renklerle arama yapan kullanıcılara daha doğru içerik sağlamak adına bu tür işlemleri gerçekleştiriyor. Bu gerçekleştirmeleri birden fazla site yaptığı için ise bu tür ürünleri çıkarmak ve farklı ürünlerle ürün içeriğini sunmak “ziyaretçilerin arayacağı içeriklere uygun şekilde” oluyor.

  Aslında bu noktada bir hedefleme mevcut. Bir örnek verecek olursak;

  iPhone 5S Gold ürününü alacak kişi bu aramayı yaptığında karşısına “Siyah, beyaz yada gri” renkli telefonlar geliyorsa doğal olarak sayfadan çıkış oranı (bounce-rate) çok fazla artacaktır.

  E-Ticaret sitesi sahipleri de doğal olarak ürünleri detaylandırarak “mümkün mertebe aynı içerik kullanmadan, kısmi olarak değiştirerek” aynı ürüne ait farklı isimler oluşturmaktadır. Google’de doğal olarak bu işlemi inorganik bir şekilde görmeyecektir çünkü ziyaretçilerin aradığı içerikleri sunduğumuz için daha doğal bir sonuç elde edecektir.

  Ziyaretçilerin aradığı ürün ise tam olarak odur.

  İçeriklerini daha da geliştirmek istiyorsanız https://www.seohocasi.com/icerik-optimizasyon-stratejileri/ makalemizi incelemenizi tavsiye ederim.

Cevapla

E-Ticaret Sitelerinde Aynı Renk Ürünlerde Aynı Yazı Kullanılmalımıdır? Sorusunu Cevapla

E-Ticaret Sitelerinde Aynı Renk Ürünlerde Aynı Yazı Kullanılmalımıdır? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla