Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

31 Mart 2021

Merhabalar, Rank Math SEO eklentisini kullanıyorum ve Google aramalarında sitemde yazı yerine kategori ismi ile çıkıyor Örneğin; "Site İsmi > Konu Başlığı" şeklinde çıkması gereken olay "Site İsmi > Kategori" olarak çıkıyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

15 Aralık 2020

Merhaba, 10-15 gün önce bir web sitesi kurdum. Şu anda tüm her şey hazır konumda Google da arama yaptığım zaman en üst sırada görünüyorum fakat indexim istediğim şekilde görünmüyor. Ben daha önce bu domaini satmayı karar vermiştim o zaman yaptığım satış ile ilgili bir meta başlık görünüyor, bu başlık ne kadar sürede değişir ?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

31 Ağustos 2020

Web sitemin alt yapısında WordPress kullanıyorum genel ayarlardan site başlığımı istediğim gibi yazıyorum ve kaydediyorum. PC üzerinden arama yaptığımda istediğim sonuca noktasına kadar ulaşıyorum ancak mobilden arama yaptığımda ufak harflerle yazıyor. Bir çok telefondan denedim ama sonuç aynı. Mobilde farklı PC'de farklı başlıklar var bu sorunu nasıl çözebilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 Temmuz 2020

benim sorum şu. Bir sitem var ve sitemin alt sayfaların title problemi var. Google index alınca Title'da bir kelime iki defa tekrar ediyor ve problemi bulamadım. Örnek, sayfada gözüken Title WordPress ayarları - abc blog ama Google bunu indexlediği zaman WordPress ayarları - abc blog - abc blog şeklinde 2 defa tekrarlıyor. Sebebi nedir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

23 Haziran 2020

Websitem Google arama sonucunda başlığı siteadı.com: olarak başlıyor ve sonrasında kendi belirlediğim başlık görünüyor. Google Forumdan da yardım istedim ama henüz yanıt gelmedi. Mobilden arama yaptığımda site başlığı hiç görünmüyor. Alan adını uzantısız arattığımda alakasız sayfalar ilk sıralarda görünüyor. Site 1,5 ay önce kuruldu. Sıralama olayı düzelir tabiki ama site başlığında "ornekdomain.com:" görünmesine anlam veremedim.
https://support.google.com/websearch/thread/54783427?hl=tr&authuser=1&dark=0

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

23 Haziran 2020

arama sonuçlarında çıkan sitemin tittle kısmını değiştirmeme rağmen Google tarafından hala algılanmadı. Ekstra olarak yapmam gereken bir işlem var mıdır? Yoksa sadece beklemem mi gerekiyor?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 Eylül 2019

kendime ait kişisel bir blogum var ve teknoloji trendleri üzerine özgün içerik paylaşıyorum. Yazılarımı yayınlarken kullanacağım başlıkları yazının içeriğine uygun olarak yazıyorum.

Sizin blog yazılarınızı takip etmeye başladığımdan beri SEO kriterlerine dikkat etmeye özen gösteriyorum. Bu bağlamda daha verimli bir web sitesine sahip olmak için Meta Title kavramının önemli olduğunu okudum.

Yaptığım araştırmalar sonucunda doyurucu bir cevap bulamadım. Meta Title ne demek? Kullanım şekli nedir? Nelere dikkat edilmelidir? Beni bu konularda bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

15 Mayıs 2019

web sitemin başlık etiketini ve içeriklerin başlıklarını güncelledim. Fakat Google dizininde hala eski başlıklar bulunuyor. Bir ay geçmesine rağmen bir güncelleme olmadı. Google bu başlıkları ne zaman günceller?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

11 Ocak 2019

WordPress bir site kurdum fakat title etiketlerine anasayfa ile aynı title etiketini çekiyor. Bir de Google'ın çoğu sayfada title etiketlerini görmediğini düşünüyorum. Bu hataları nasıl giderebilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

24 Nisan 2018

Mehabalar, Google indexlerinde title etiketlerim farklı görünüyor. Sebep ne olabilir? SEO eklentisi olarak All İn One SEO kullanıyorum, post yapısı ise %post_title% | %blog_title% şeklinde.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

23 Mart 2018

Sitemde birden fazla sayfaya aynı anahtar kelime vermemin zararı var mıdır?
Örneğin; Raf Firmaları adlı sayfamın anahtar kelimesi "raf firmaları"; Raf Firmaları Nedir? adlı sayfamın da anahtar kelimesi "raf firmaları" sorun yaratır mı? Bir de anahtar kelimedeki "raf firmaları nedir" kelimesinden 'raf firmaları' aramaları çıkar mı?
Yani Raf Firmaları Nedir? sayfasının anahtar kelimesini "raf firmaları nedir" yapsam; "raf firmaları" anahtar kelimesi ile aynı sonuçları alır mıyım?
Biraz karışık soru oldu kusura bakmayın.. Saygılarımla

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

17 Ekim 2015

dekoratif ürünler üreten ve satışını yapan bir web sitemiz var. Sitemiz 2 yıllık bir site. Tamamen özgün içerik olmasına ve gerekli alt yapı SEO çalışmalarını yapmamıza rağmen sıralamada yükselemiyoruz. Google both her gün sitemizi ziyaret ediyor. Ancak pek bir şey değişmiyor. Her gün ürün sayfalarına yeni içerikler ekliyoruz. Ufak da olsa bir Google Ads bütçemiz var. Ancak yine de bu kadar özgün içeriğe sahip bir siteyi sıralamada istediğimiz yere getiremiyoruz. Bilerek rekabeti düşük olan kelimelerin üzerine gittik ancak yine de tam verim alamadım.

Başlıklar, meta açıklamaları v.s gibi başlıca konulardan SEO'ya uygun metinler yazıyoruz ancak pek etkili olmuyor. Bir yerde tıkandık kaldık. Resimlerle SEO çalışmalarında daha iyiyiz. Ancak URL sıralamasında istediğimiz yerde değiliz.

1 Ay içerisinde içeriklerle ilgili yoğun bir değişiklik yaptık, eskiden yaptığımız hataları düzelttik. Şimdi yeni yeni değişimler olmaya başladı. Ancak rekabeti düşük olan kelimeler için bu kadar beklemeye gerek var mı? Bu değilse de acaba bir şey mi kaçırıyoruz bilemiyorum?