Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  1437 Görüntülenme

Websitem Google arama sonucunda başlığı siteadı.com: olarak başlıyor ve sonrasında kendi belirlediğim başlık görünüyor. Google Forumdan da yardım istedim ama henüz yanıt gelmedi. Mobilden arama yaptığımda site başlığı hiç görünmüyor. Alan adını uzantısız arattığımda alakasız sayfalar ilk sıralarda görünüyor. Site 1,5 ay önce kuruldu. Sıralama olayı düzelir tabiki ama site başlığında "ornekdomain.com:" görünmesine anlam veremedim.
https://support.google.com/websearch/thread/54783427?hl=tr&authuser=1&dark=0

 • 1
 • 1
 • Arama Sonuçlarında Site Başlığım Görünmüyor için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   30 Haziran 2020, 15:14

   1

   Sorunuzun ilk cümlesinde "...sonrasında kendi belirlediğim başlık görünüyor." yazmışsınız. Ancak soru başlığında görünmediğini belirttiğiniz için sanırım bir yazım yanlışı oldu, görünmüyor olarak baz alıyorum. (Bu arada gönderdiğiniz linke ulaşılmıyor.)

   Sitenizin 1.5 aylık bir site olması bu noktada önem arz eden bir kriter değil. Çünkü site yeni açılsa bile Google siteyi tarayıp indexlediğinde sayfanın title'ı tanımladığınız gibi görünmelidir.

   Tanımladığınız gibi görünmemesinin bazı sebepleri olabilir.

   - Site yeni olduğu için arama motoru botlarının ilk taramasının ardından sitede herhangi bir güncelleme olmadıysa, bir sonraki bot ziyaretinden sonra ziyaret sıklığı azalacaktır. Bu durumda da yaptığınız güncellemeler anlık yansımaz.

   - Site index aldıktan sonra title etiketini tekrar revize ettiyseniz, aynı sayfa tekrar taranana kadar beklemeniz gerekir. Beklemek istemezseniz Search Console'dan URL yi tekrar göndererek süreci hızlandırabilirsiniz.

   - Kullandığınız eklenti ya da farklı kodlama yapıları sebebiyle sitede 2 adet title etiketi oluşmuş olabilir.

   Genellikle en temel sebep olarak bu sorunlar görülmektedir. Kontrol etmenizi tavsiye ederim.

  Cevapla

  Arama Sonuçlarında Site Başlığım Görünmüyor Sorusunu Cevapla