Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  3037 Görüntülenme

kendime ait kişisel bir blogum var ve teknoloji trendleri üzerine özgün içerik paylaşıyorum. Yazılarımı yayınlarken kullanacağım başlıkları yazının içeriğine uygun olarak yazıyorum.

Sizin blog yazılarınızı takip etmeye başladığımdan beri SEO kriterlerine dikkat etmeye özen gösteriyorum. Bu bağlamda daha verimli bir web sitesine sahip olmak için Meta Title kavramının önemli olduğunu okudum.

Yaptığım araştırmalar sonucunda doyurucu bir cevap bulamadım. Meta Title ne demek? Kullanım şekli nedir? Nelere dikkat edilmelidir? Beni bu konularda bilgilendirebilirseniz sevinirim.

 • 1
 • 1
 • Meta Title Ne Demek? için Yanıtlar

   Çağatay GÜL
   çağatay Gül

   3 Nisan 2020, 21:47

   1

   Title tag, anahtar kelime optimizasyonlarında çok büyük bir öneme sahip etkendir. Bu etiket, Google arama sorgularında kullanıcıya ziyaret edeceği sayfa hakkında bilgi verir. Bu sebeple etkili başlık kullanılmalıdır.

   Title Etiketi Kurgulanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler;
   - Bir başlığı başka bir sayfada kullanmayın. Bu durum kopya başlık sorunu oluşturur.
   - Her sayfanın mutlaka başlığı olmalıdır.
   - Marka isminiz veya hedeflediğiniz anahtar kelime başlıkta bulunmalıdır.
   - Title etiketinizin 65 karakteri aşmaması, bununla birlikte çok da az sayıda karaktere sahip başlık oluşturmanızı önermemekteyiz.

   Yukarıdaki önerilerle birlikte doğru bir Title yapısı kurgulayabilirsiniz.

   Mustafa Uzun
   Mustafa Uzun

   10 Aralık 2019, 11:19

   1

   Meta title, bir başlık etiketidir. Web sayfasının başlığını belirten bir HTML öğesidir. Başlık etiketleri, belirli bir sonuç için tıklanabilir başlık olarak arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'de) görüntülenir.

   Örnek bir meta title etiket yapısı;

   Meta Title

   Optimal Meta Title Uzunluğu

   Google, genellikle bir başlık etiketinin ilk 50-60 karakterini görüntüler. Mobil cihazlarda bu sayı 35-40'lara düşebilmektedir. Başlıklarınızı 60 karakterin altında tutarsanız, araştırmamız başlıklarınızın yaklaşık %90'ının düzgün görünmesini beklemenizi önerir. Kesin bir karakter sınırı yoktur, çünkü karakterler değişiklik gösterebilir ve Google’ın görünen başlıkları (şu anda) 600 piksel boyutundadır.

   Ozan Can
   Ozan Can

   6 Eylül 2019, 14:16

   1

   Meta Title, web sitelerimizin başlıklarına verdiğimiz isimlerin SEO tarafındaki adıdır. Bunu da göz önüne alarak sorunuzu "Title" yani "Başlık" olarak da değerlendirerek bu kapsamda bir cevap vereceğim.

   İlk olarak SEO açısından bakacak olursak web sitemizdeki herhangi bir sayfanın içeriğinin ne olduğunu arama motorlarına gösterecek en önemli kriterlerden biri meta title'dır. Arama motoru böcekleri meta title sayesinde web sitenin başlığını öğrenirler ve arama motoru sonuç sayfasında da bu başlığı kullanıcılara gösterirler. SEO açısından doğru meta title kullanımı için başlık uzunluğu 50-60 karakter uzunluğunda olmalıdır.

   Diğer bir önemi ise arama yapan kullanıcıların bizim web sitemizle ilgili ilk görecekleri o web sitesine ait başlık yani Meta Title olacağından ötürü, hem yazının içeriğini anlatan hem de kullanıcıları tıklamaya teşvik edici bir başlık yazmak web sitenize daha fazla ziyaretçi çekebilmeniz açısından faydalı olacaktır.

  Cevapla

  Meta Title Ne Demek? Sorusunu Cevapla