Automatic SEO Links Açıklaması

Günümüzde yaklaşık 120.000.000 civarı blog sitesi bulunmaktadır. Bu blog siteleri arasına güzel yerlere gelmek oldukça zor. Ancak WordPress'in bir kaç SEO eklentisini uygulayarak hem hit sayınızı çoğaltabilirsiniz, hem de blog siteleri arasında tanınacak kadar üne sahip olabilirsiniz.

Bu makalemde sizlere bir diğer WordPress eklentisi olan Automatic SEO Link eklentisini sunacağım. Automatic SEO Links eklentisi sayesinde sitenizdeki yazılarınıza manuel olarak yani elinizle teker teker link vermeyi unutabilirsiniz! Bu eklenti ile yazınızın etiketlerini yazdığınız zaman, eklenti otomatik olarak girilen etiketleri yazıda bulup etikete link veriyor. Herkesin bildiği gibi Google'da site içi bu tür linklerin bulunduğu siteleri seviyor. Diğer bir deyişle site içi backlink sağlıyorsunuz.

Eklentiyi ayar sayfasından, yazı içi verilen linklerin nofollow veya dofollow olmasının seçimini bile siz yapabiliyorsunuz. Eklentinin en büyük artısı ise, herhangi bir etiketi, yazınızda sadece bir alanda link veriyor. Tüm bunların dışında, istediğiniz kelimeleri admin panelinde belirtiyorsunuz. Belirttiğiniz kelime yazınızda geçtiği anda o kelimeye otomatik link veriyor.

Automatic SEO Links Kurulumu

  • En başta tüm eklentilerde olduğu gibi eklentiyi indirip, WinRAR programı aracılığıyla içindeki klasörü RAR'dan çıkarıyoruz.
  • Çıkan klasörü, herhangi bir FTP yöneticisi ile sitemize bağlanıp .../wp-content/plugins dizinine gönderiyoruz.
  • Admin panelinden Eklentiler sayfasına giriyoruz ve eklentiyi aktifleştiriyoruz.

Automatic SEO Links Ayarları

Eklentinin ayarları için admin panelindeki sol bölümdeki Ayarlar'ın alt menüsü olan Automatic SEO Links sayfasına girmeniz yeterlidir.

  • Sayfaya girdikten sonra "Add Links" menüsüne girerek hangi kelimeye otomatik link verileceğini belirtebiliyorsunuz.
  • Bunun haricinde, eklenti ile ilgili tüm ayarları bu sayfadan ayarlayabilirsiniz.

Automatic SEO Links Resmi

Automatic SEO Links