Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1495 Görüntülenme

WordPress bir site kurdum fakat title etiketlerine anasayfa ile aynı title etiketini çekiyor. Bir de Google'ın çoğu sayfada title etiketlerini görmediğini düşünüyorum. Bu hataları nasıl giderebilirim?

 • 1
 • 1
 • Kopya Title Problemi için Yanıtlar

   SEO Hocası
   Seo Hocası

   26 Mart 2020, 20:16

   1

   Sorun hakkında bilgi almak için bize ulaştığınız için teşekkür ederim.

   Sorunuza gelecek olursam, title etiketi İnternette bir sayfanın arama sonuçlarında ilk göze çarpan açıklaması title tag yani site başlığıdır. Title sayfa ziyaret edilme oranını doğrudan etkilediğinden title nasıl olmalı sorusu oldukça önemli bir sorudur. Title ne kadar başarılıysa tıklanma oranı da o kadar başarılı olacaktır.

   Title Nasıl Yazılır?
   Tıklanma oranı yüksek bir title yazmak için doğru anahtar kelimeleri kullanmak gerekiyor. Yazım kurallarına uygun, dikkat çekici, içeriği en iyi şekilde ifade eden title, böylece SEO uyumlu olacaktır. Marka ya da site adı başlığın sonunda bir kere kullanılmalıdır. Title 30 ila 65 karakter uzunluğuna sahip olmalıdır. Duplicate Title, yani kopya title durumuna düşmemek için aynı title birden fazla sayfada kullanılmamalıdır. Uygun uzunlukta ve doğru anahtar kelimelerden oluşmalıdır.

   Sayfalarınızın title etiketlerini tekrar kontrol ederek SEO uyumlu Title yazmanız gerekmektedir.

  Cevapla

  Kopya Title Problemi Sorusunu Cevapla