Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

14 Eylül 2021

Merhaba benim sorunumu bir örnek vererek anlatayım,
Misal olarak bir haber sitesi düşünün ve bu haber sitesinin "Teknoloji" adında bir ana kategorisi var ve buna bağlı "Android" adında da bir alt kategorisi var url şu şekilde
/teknoloji
/teknoloji/android

mesele şu ki alt kategoriye eklenen içerik ana kategoride de listelenmekte ama tabi içeriğin tamamı değil sadece resim ve link olarak
Bu durum yinelenen içeriğe girer mi?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

31 Mart 2021

Merhabalar, web sitem için Search Console üzerinden sadece 1 adet URL özelinde "Sayfa İçerik Olmadan Dizine Eklendi" hatası alıyorum. Arama sonuçlarında da meta description doğru olarak gözükmüyor. Böyle olmasının sebebi nedir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

11 Kasım 2020

Search Console'a girdiğimde http olan sitem dizinde gözüküyor ama https olarak denetle dediğimde URL Google'da yok diyor. Canlı URL test et dediğimde "herhangi bir sorun yok" diyor. Dizine eklenmesini istiyorum istek gidiyor ama hiçbir zaman eklenmiyor. Bunu 2 gündür sürekli kontrol ediyorum değişen bir şey yok. Http dizinde gözükürken https neden gözükmüyor?
Ek olarak Search Console'dan URL ile mülk ekle diyerek https olan adresi de ekledim. Sitemap dosyamı oradan da yolladım. Alan adı mülkümde veriler gözükürken https mülküme hiçbir veri gelmiyor. Bu hatanın sebebi nedir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

31 Ağustos 2020

Hedefimiz Türkiye olan, barındığı sunucu Almanya'da olan bir internet sitemiz var. Site kodlama yapısında hreflang etiketleri yok, sadece html dil yapısı TR olarak belirtilmiş, search console panelinde "ULUSLARARASI HEDEFLEME" kısmında dil seçimi de boş.

Merak ettiğim konu bu dil seçiminin sıralamaya etkisinin olup olmadığı, hreflang etiketleri kullanılmıyorken ve dil seçimi olmadığı halde sıralama da kötü sonuçlar elde etmiyor ama yine de daha fazla fayda sağlayacaksa sunucuyu Türkiye'ye taşıyıp search consoldaki dil seçimini Türkiye yapabiliriz. Bu çalışmayı yapmak olumlu bir etki sağlar mı?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

14 Haziran 2020

Sitemap ile ilgili hiç bilgim yok ve sitemap dosyasını nereye ekleyeceğimi bilmiyorum. Search Console'a nasıl ekleyeceğim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

1 Haziran 2020

Search Console beni mobil görünüme geçirdi. Nasıl web görünüme alabilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

22 Mayıs 2020

Kendimize ait forum sitesinde her gün sayıca fazlaca konular açmaktayız. Bazıları etiket yardımıyla index daha hızlı ve faydalı olduğunu gördüm. Burada asıl sormak istediğim etiketler site içi arama kısmında kolayca bulmamızı sağlarken, fazla etiket girmenin zararı var mıdır? Medium ve benzeri platformlarda 5 adet izin veriyor örnek olarak 8-9 tane etiket girmek zararı var mıdır? Diğer bir soru ise eski etiketleri güncellemek katkı sağlar mı?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

14 Mayıs 2020

Merhaba magazin sitem var. Magazin haberleri maalesef 100-150 kelimeyi geçmiyor. Şu an sitemin Adsense onayı var ama 100-150 kelimelik özgün haberler girerek Google Haberler onayı alabilir miyim?
Şu an sitemde 31 tane 200 kelimeden fazla özgün haber var.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

14 Mayıs 2020

bir sitem var ve dizin olarak farklı bir site daha eklemiştim. Script olarak dizin olarak eklediğim sitede çok fazla hata çıkmaya başladı. Ortalama indekslenen linki 1500 ve ben bu siteyi kapatmak istiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Linkleri silmem mi gerekiyor yoksa anasayfaya mı yönlendirmem gerek yardımcı olabilir misiniz?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

11 Mayıs 2020

Backlink metnim Search Console'da hatalı gözüküyor. Backlink veren sitede metin oyuncak iken Search Console'da "yuncak" şelinde gözüküyor. Nerede hata yapmış olabilirim ve nasıl düzeltebilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

28 Nisan 2020

Eklediğim konularda etiketlerim indexe açık. Bu durum herhangi bir sorun teşkil eder mi? Nasıl bir yol izlemeliyim eğer açıklık bir sorun oluşturmuyorsa?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

28 Mart 2020

sitemizi farklı bir hosting firmasına taşıdık ve taşıdığımızdan beri Google search console üzerinde sitemiz taranmıyor. Sitemap dosyaları getirilemedi hatası vermekte. DNS tam oturmamıştır diye bekledik neredeyse 1 hafta oldu fakat durum halen aynı. Yapısal veri test aracında sitemiz sorunsuz bir şekilde görüntülenebiliyor fakat gsc üzerinde hiçbir şekilde taranmıyor.
Canlı URL Testi: https://prnt.sc/rn8mzj
Sitemap Durumları: https://prnt.sc/rn8n9r
Aynı sunucuda barınan diğer sitelerim index alabiliyorken bu sitem indexlenmiyor fakat eski IP adresine yönlendirdiğimde indexleniyor. Sitemde her hangi bir robots.txt hatası veya noindex etiketleri de bulunmamaktadır. Bu sorunu nasıl çözebilirim lütfen bana yardımcı olur musunuz?
İlginize teşekkür ederim.