Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

2 sene önce  |  1103 Görüntülenme

Merhabalar, web sitem için Search Console üzerinden sadece 1 adet URL özelinde "Sayfa İçerik Olmadan Dizine Eklendi" hatası alıyorum. Arama sonuçlarında da meta description doğru olarak gözükmüyor. Böyle olmasının sebebi nedir?

 • 1
 • 1
 • Sayfa Içerik Olmadan Dizine Eklendi Hatası için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   19 Nisan 2021, 16:08

   1

   Google bu sayfada içerik olmasına rağmen içerikleri göremiyor, render edemiyor olabilir. Bu uyarıyı aldığınız, ancak içinde içerik bulunan sayfalarınız varsa Google’ın bu içerikleri neden göremediğini bulmanız gerekmektedir. İçeriklerin neden görülemediğini bulmak için ise yine Search Console üzerinde bulunan “URL Inspection” (URL denetleme) aracını kullanmanızı öneririm.

   Ayrıca arama sonuçlarında meta description kısmının doğru gözükmeme sebepleri şunlar olabilir:
   – Site yeniyse arama motoru botlarının ilk taramasının ardından sitede herhangi bir güncelleme olmadıysa, bir sonraki bot ziyaretinden sonra ziyaret sıklığı azalacaktır. Bu durumda da yaptığınız güncellemeler anlık yansımaz. Web sitemizi güncel tutmak bu açıdan çok önemlidir.

   – Site index aldıktan sonra title etiketini tekrar revize ettiyseniz, aynı sayfa tekrar taranana kadar beklemeniz gerekir. Beklemek istemezseniz Search Console’dan URL yi tekrar göndererek süreci hızlandırabilirsiniz.

   – Kullandığınız eklenti ya da farklı kodlama yapıları sebebiyle sitede 2 adet title etiketi oluşmuş olabilir.

  Cevapla

  Sayfa Içerik Olmadan Dizine Eklendi Hatası Sorusunu Cevapla