SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Google Kategori Listeleme

0
Kutbettin
Kutbettin
Kategori Yapısı 4 sene önce 1152 Görüntülenme

Google aramalarda kategori listelemeyi nasıl hızlı bir şekilde yapabilirim.

Şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim.

Google Kategori Listeleme için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 8 Haziran 2015, 15:18

  Merhaba Kutbettin Bey,

  Google bir anahtar kelimede sizi otoriter kabul ettiyse alt sayfalarınızı listelemeye başlayacaktır. Bunlar genelde anasayfanızın dışında en çok ziyaret edilen alt sayfalarınız olur. Yani hangi sayfaların listeleneceğine Google karar vermektedir. Ancak dilerseniz webmaster araçları üzerinden istemediğiniz sayfanın listelenmesini engelleyerek onun yerine daha yakın güçte olan başka bir sayfanın çıkmasını sağlayabilirsiniz.

  Bu konuyla ilgili Sorularla SEO kitabımızda yer alan bilgilendirme yazısı aşağıdaki gibidir.

  Google’da bir aramada çıkan siteye ait alt sayfalar Google tarafından “site bağlantıları” olarak tanımlanmaktadır. Site bağlantıları hangi aramada çıkıyorsa, sitenin o kelimede otoriter olduğunu anlayabiliriz. Site bağlantılarının, site haritasıyla bir ilgisi bulunmamaktadır. O kelimeyle en alakalı diğer sayfaları ve en değerli sayfaları seçilerek listelenmektedir. Bu sayfaların neler olacağı bizim tarafımızdan belirlenememektedir. Ancak biz, çıkmamasını istediğimiz sayfaları bu listeden kaldırabiliyoruz. Bu şekilde de, istediğimiz 6 tane kalana kadar Google’ın bize önerdiği bağlantıları tek tek kaldırmamız gerekebilir. Bağlantıları kaldırmak için Google Webmaster araçlarından Yapılandırma menüsü altında Site bağlantıları bölümünü seçmelisiniz.

  Site bağlantıları için Google’ın yaptığı resmi açıklama aşağıdaki gibidir;
  Site bağlantıları, sitenizin arama sonuçlarının altında görüntülenebilen, otomatik olarak oluşturulmuş bağlantılardır. Bir sayfanın site bağlantısı olarak görünmesini istemiyorsanız, bunun sıralamasını düşürebilirsiniz. Yalnızca site sahipleri ve tüm izinlere sahip kullanıcılar site bağlantılarının sıralamasını düşürebilirler.

Cevapla

Google Kategori Listeleme Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla