Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  2280 Görüntülenme

Film sitelerinde filmlerin isimleri, yapım yılı, IMDB ve oyuncular aynı olması lazım. Bunlar SEO'nun gelişmemesine etken midir?

Bir başka soru da film açıklamalarının uzunluğu ve kısalığı SEO'yu etkiler mi ideal açıklama kaç karakterdir?

Teşekkürler

 • 1
 • 1
 • Film Siteleri Etiketleri İçin SEO için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   3 Haziran 2021, 14:08

   1

   Merhaba,

   Web sitenizde yayınladığınız içeriklerle ilgili detay vermek her zaman çok daha faydalıdır.
   Kullanıcı, bir film arayıp sitenize girdiğinde, filmle ilgili her türlü detaylı bilgiye ulaşırsa, başka web sitelere gitme ya da bundan sonrası için başka siteleri tercih etme ihtiyacı hissetmezler.

   Web sitenizden ayrılmayan kullanıcılar da hemen çıkma oranınızı düşürür ve böylelikle dolaylı yoldan SEO puanınızı ve sıralamanızı yükseltmede size yarar sağlar.

   Film açıklamalına gelecek olursak da, yazılarımızı ne kadar detaylandırırsak, sayfamızın zayıf içerikli algılanmasından bir o kadar uzaklaşmış oluruz. Bu da SEO puanımızı olumlu etkileyen bir diğer unsurdur.

   admin
   Admin

   25 Temmuz 2014, 20:32

   1

   IMDB, oyuncu isimleri yada yapım yılı ile ilgili sonuçları burada Google için olmasa bile ziyaretçiler için doğru bir kaynak olması adına sağlayabilirsiniz. Sitenizin içerisindeki ziyaretçiler bir oyuncu ismini seviyor ve beğeniyor ise sadece o filmleri kategori kategori ayıramayacağınız için etiketleme ve sorgu üzerinden yapmak çok daha mantıklı olacaktır.

   Örnek olarak Kemal Sunal araması yapıldığında sanatçıya ait bütün filmleri kategori altına toparlamak yerine etiketleme sistemiyle yada bilgileri doğru girerek sağlayabilir alakasız bir aramada bile (Ör. 2013 filmleri) kullanıcılara içerik sunabilirsiniz.

   SEO konusundan da bu bilgi çok faydalı olacaktır.

  Cevapla

  Film Siteleri Etiketleri İçin SEO Sorusunu Cevapla