Manuel Sıra Bulucu

SEO çalışmaları için sıralamalar oldukça önemlidir. Sıralamalara bakmak için sıra buluculara başvurulur. Ancak kimi sıra bulucular Google.com üzerinden sıralamalara bakar, kimi ise hiçbir zaman doğru sonuçlar göstermez. Bu durum oldukça can sıkıcı olmaktadır.

Artık Sıra Bulucuları Unutun!

Sıra bulucular dışında manuel sorgulama yapmak istediğinizde en doğru sonuçları görmek için Google Chrome’da Gizli Tarayıcı üzerinden sorgulama yapmak gerekmektedir. Ancak Google’daki sayfaları sıra sıra gezmek gerektiği için bu durum çok fazla zaman kaybına yol açmaktadır. Bu zaman kaybının önüne geçebilmek için ise SEO Quake eklentisini kullanacağız.

SEO Quake Nedir?

SEO Quake, yukarıdaki fonksiyon ile Google da arama yaptığınızda aramaların başına sıra numarası ekler. Böylece her bir sırayı tek tek saymanıza gerek kalmaz. Ayrıca SEO Quake eklentisi ile, title, description, h tagleri, içerik oranları, sayfa içi kelime yoğunluğu gibi daha bir çok detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bu bilgiler doğrultusunda sonuçları en doğru ve en hızlı yöntemle tarayabilmek için;

 • Chrome Mağazaya girin.
 • SEO Quake eklentisini tarayıcınıza kurun.

 • https://www.google.com.tr/search?num=10000&q=kelime parametresi ile “Kelime” yazan yeri silip kelimenizi yazın
 • Bulmak istediğiniz site adını “Ctrl + F” fonksiyonu ile arayarak Google’da ilk 100 sıra içerisinde yer alan siteler arasında kaçıncı sırada olduğunu rahatça bulabilirsiniz.

Videolu Anlatım

Daha fazla video için Webtures Youtube kanalımızı takip edebilirsiniz. Kanalın linki: https://www.youtube.com/webtures

Ayrıca;
Webtures Platinum uygulamasında yer alan sıra bulucu özelliğini de inceleyebilirsiniz.  https://www.seohocasi.com/google-sira-bulucu/

Kaynak belirtilmeden yazının kullanılması yasaktır.

Bir önceki yazımız olan Adım Adım Site Taşımak başlıklı makalemizde arama motoru optimizasyonu, site taşıma ve site taşıma ve SEO hakkında bilgiler verilmektedir.

ETİKET: SEO sıra bulucu

Manuel Sıra Bulucu için yorum yapabilirsiniz. (4)

 • Keşke şu sizin google sira bulucu uygulamanizin android versiyonu da olsaydı

 • Taha yasin önal

  Keşke şu sizin google sira bulucu uygulamanizin android versiyonu da olsaydı

  • Erhan Kolci

   Pek yakında 🙂

 • Hüseyin

  Eklentiyi kurdum, çok daha fazlasını da sunduğunu gördüm. sanırım Yararlı yazı için teşekkürler. yazıyı okuyanlar hiç düşünmeden böyle bir eklentinin varlığından haberdar olmak adına bile kurabilirler.


Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yatırım Getirisi En Yüksek Reklam Türü SEO İle Siz De Kazanın! HEMEN TEKLİF İSTE