SEO Fiyat Hesaplama

SEO İçin İçeriksel Link Building

Çoğu webmaster bilir SEO için site içerisinde bulunan link sayısının ne kadar önemli olduğunu. Aslında sitenizdeki link sayısı her ne kadar önemli olsa da esas önemli olan konu linklerin kalitesidir. Yani şöyle anlatmak gerekirse siteniz ile alakalı bir siteden link alma ile siteniz ile ilgili alakasız bir siteden link alma arasında dağlar kadar fark olabiliyor.

Yani burdan da demek istediğim aldığınız linkin siteniz ile alakalı olmasına dikkat edin. Hem böylelikle kaliteli linkte almış olursunuz. Ayrıca sitenizle alakanın yanı sıra popüler sitelerden alınan linkler ile popüler olmayan yani Google'da sırası daha düşük olan sitelerden alınan linkler arasında da büyük farklar vardır. Kısacası içeriğiniz ile ilgili popüler olan sitelerden link alma işlemine '' içeriksel link building '' adı verilmektedir. Bu içeriksel link Building işlemi aynı zaman da link building işleminin temellerinden biri olarakta görülür.

Şunu da söylemek istiyorum bu yöntem ile elde edeceğiniz trafik ziyaretçilerin dönüşüm oranını daha da yüksek yapacaktır. Bunun nedeni ise link verilmiş olan site sizin sitenize çok benzer. Bu benzerlik ise elbette konu bakımından. Bu nedenle de link inşası işlemin de siteniz ile ilgili siteleri daha sonra ise bu ilgili siteler arasından popüler olanları seçmeniz büyük önem taşımaktadır.

SEO Hocası
SEO Hocası
23 Mayıs 2010

SEO İçin İçeriksel Link Building için Yorumlar

 • Acar Oğuztan Maydagil
  Acar Oğuztan Maydagil 24 Ekim 2014, 10:37

  çok sağolun hocam yararlı oldu bunu satan siteler var acaba alsak faydalı olurmu cevap yaarsanız çok sevinirim

 • Mazlum Örs
  Mazlum örs 24 Ocak 2011, 05:13

  mukemmel bir anlatım aynı ıcerıkteki sitelerin aynı anahtar kelimede yarısan sitelerin ilerlemesi daha kolay

 • orhan kahraman
  Orhan Kahraman 19 Ocak 2011, 19:02

  bu sitedeki uygulamaları yaptım sitemde gözle görülür bir hit artışı oldu siteyi takip edin

 • Abdüssamet Önoğlu
  Abdüssamet önoğlu 14 Ocak 2011, 16:57

  Icirikle alakasi olan geri donusler hem kalite acisindan hem de ziyaretcinin geri gelmesi acisindan cok onemli kriterdir.

 • Metin
  Metin 7 Ekim 2010, 19:02

  Link inşası çok önemli bir kriterdir. Saçma sapan sitelerden veya kendi kategorimiz dışındaki sitelerden link almak olumsuz etki yapacaktır. Ayrıca olur olmadık sitelere verdiğimiz linkler de bize düşüş yaşatır. Az ama öz olmalı.

SEO İçin İçeriksel Link Building için Cevap Yaz