SEO İçin İçeriksel Link Building

Çoğu webmaster bilir SEO için site içerisinde bulunan link sayısının ne kadar önemli olduğunu. Aslında sitenizdeki link sayısı her ne kadar önemli olsa da esas önemli olan konu linklerin kalitesidir. Yani şöyle anlatmak gerekirse siteniz ile alakalı bir siteden link alma ile siteniz ile ilgili alakasız bir siteden link alma arasında dağlar kadar fark olabiliyor.

Yani burdan da demek istediğim aldığınız linkin siteniz ile alakalı olmasına dikkat edin. Hem böylelikle kaliteli linkte almış olursunuz. Ayrıca sitenizle alakanın yanı sıra popüler sitelerden alınan linkler ile popüler olmayan yani Google'da sırası daha düşük olan sitelerden alınan linkler arasında da büyük farklar vardır. Kısacası içeriğiniz ile ilgili popüler olan sitelerden link alma işlemine '' içeriksel link building '' adı verilmektedir. Bu içeriksel link Building işlemi aynı zaman da link building işleminin temellerinden biri olarakta görülür.

Şunu da söylemek istiyorum bu yöntem ile elde edeceğiniz trafik ziyaretçilerin dönüşüm oranını daha da yüksek yapacaktır. Bunun nedeni ise link verilmiş olan site sizin sitenize çok benzer. Bu benzerlik ise elbette konu bakımından. Bu nedenle de link inşası işlemin de siteniz ile ilgili siteleri daha sonra ise bu ilgili siteler arasından popüler olanları seçmeniz büyük önem taşımaktadır.

23 Mayıs 2010, 02:01
SEO Hocası