Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1885 Görüntülenme

ben bu soruyu önceden de sormuştum fakat tam olarak anlayamamıştım.

WordPress sitemde etiket bölümünden etiket giriyorum ve bunlar Google'de indexleniyor. Ben bu verdiğim etiketlerin benzerlik oranını ölçtüm 100/100 göstermektedir. Bunun ne kadar sakıncası vardır, sizce etiket vermemeli miyim?

 • 1
 • 1
 • Etiket Sayfalarının Önemi Nedir? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   30 Haziran 2015, 07:51

   1

   Öncelikle etiket sayfalarından biraz bahsedecek olursak; etiket sayfaları daha hızlı indeks almanıza büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Fakat etiketleri kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Etiketlerin yazı ile uyumu, çok aşırıya kaçılmaması, yazı uzunluğuna göre etiket sayısının belirlenmesi ( 100 kelime için 3-4 adet ) şeklinde özetleyebiliriz. Etiketlerin yanlış kullanımı SEO'ya fayda değil zarar sağlamaktadır.

   Etiket sayfaları da farklı birer sayfa gibi algılandığı için bu sayfaların da kendine özgü bir title ve description'u, H1 etiketi ve içeriği olmalıdır. ( En kötü ihtimalle özgün 1-2 cümlelik bir yazı sayfada mutlaka bulunmalıdır. ) Eğer bu saydıklarımız sayfa içerisinde bulunmazsa ve her etiket sayfasının içeriği birbiri ile birebir aynı olursa bu durum duplicate ( kopya ) içerik sorunu oluşturacak ve web siteniz bu durumda zarar görecektir. Etiket sayfalarını bahsettiğimiz şekilde özelleştirmeniz sayfaların benzerlik oranını azaltacaktır. Ayrıca siz içerik oranınızı arttırdıkça bu oranda giderek azalacaktır.

  Cevapla

  Etiket Sayfalarının Önemi Nedir? Sorusunu Cevapla