Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1470 Görüntülenme

örneğin cilt lekeleriyle alakalı bir makale yazdım ve etiketlerde "cilt bakımı" etiketinini de kullandım. Daha sonra cilt nemlendirici maskelerle alakalı bir makale yazdım ve yine "cilt bakımı" etiketini kullandım. Bunun gibi cilt bakım kategorisine yazdığım bir çok makalede "cilt bakımı" etiketini kullandım. Bunun bir zararı var mıdır? Varsa etiket kullanımı hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

Bir diğer soru ise; az önceki örnekten yola çıkarak "cilt bakım" etiketi ile "cilt bakımı" etiketi arasında fark var mıdır? İkisi de aynı makalede kullanılmalı mıdır?

İlginiz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

 • 1
 • 1
 • Makalelerde Aynı Etiket Kullanımının Zararlı var mı? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   17 Haziran 2015, 14:39

   1

   Merhabalar Mehmet Bey;

   Öncelikle etiket kullanımı hakkında bilgi vermek daha doğru olacaktır. Etiketlerin doğru kullanımı SEO açısından önemlidir. Etiket kullanımı için öncelikle kullanılacak etiketler tespit edilmelidir. Yazı için belirlenecek etiketler mutlaka o yazı içerisinde yoğun kullanılan kelimeler olmalıdır. Eğer etiketler sayı olarak fazla kullanılırsa, yazıdan bağımsız olursa sadece SEO amaçlı spam şeklinde kullanılırsa hiçbir faydası olmayacağı gibi zarar da verebilir.

   Genelde yazıda ön plana çıkarılmak istenen kelimeler için etiket belirlenir. Ancak bu kelimeler makale içerisinde geçmiyorsa yada az geçiyorsa bu durumda etiket ile makale uyuşmazlığı oluşacak ve sitenizin SEO kalitesine olumsuz etki gösterecektir.

   En ideal etiket kullanımında yazıdaki en alakalı kelimeler olması daha uygun olacaktır.

   "Cilt Bakımı" ile ilgili yazmış olduğunuz 2 farklı makalede eğer "Cilt Bakımı" kelimeleri yoğun geçiyorsa bu iki makalede de bu etiketi kullanabilirsiniz. Ancak çok sayıda içerik giriyorsanız her makalenin etiketi olarak sadece "Cilt Bakımı" değil makalede geçen diğer kelimeleri de etiket olarak ekleyebilirsiniz.

   Eğer siteyi cilt bakımı kelimesinde otoriterleştirmek istiyorsanız bu kelimeyi alakalı her makalede kullanabilirsiniz. Ama her türlü ilgili aramadan trafik çekeyim diyorsanız farklı etiketler girmenizi öneririz. "Cilt bakımı" aramasında eğer başka bir konu makalesi çıkacaksa bu yönde sürekli etiket girmenin de faydası olmayacaktır. Ancak etiket sayfası ilk sıralarda çıkıyorsa, bu etiket daha fazla kullanıldıkça otoritesi de artmış olacaktır.

   "Cilt Bakım" ve "Cilt Bakımı" kelimelerinin ikisi de etiket olarak kullanılmasına gerek yoktur. "Cilt Bakımı" kelimesinin içerisinde "Cilt Bakım" kelimesi de geçtiği için "Cilt Bakımı" kelimesini tercih edebilirsiniz.

  Cevapla

  Makalelerde Aynı Etiket Kullanımının Zararlı var mı? Sorusunu Cevapla