SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Yinelenen Meta Etiketleri ve Yinelenen Başlıklar Sorunu Çözümü

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
7 sene önce 1662 Görüntülenme

Sitemizin tasarımını yeniledik ve URL yapısını da SEO’ya uyumlu hale getirdik. ASPX olan sitemizde bulunan eski linkleri yeni linklere yönlendirdik. Fakat şu anda 32 bin tane tarama hatasına uğrayan ve bulunamayan link, 150 bine yakın da yinelenen meta açıklaması mevcut. Biz bu tarama hatalarını çözersek yinelenen meta etiketleri hataları düşer mi? Yoksa bunların nasıl düşürebileceğimiz konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler

Yinelenen Meta Etiketleri ve Yinelenen Başlıklar Sorunu Çözümü için Yanıtlar

  • admin
    Admin 12 Mart 2015, 12:19

    Sitenizin tasarımı haricinde yazılımını da doğal olarak değiştirmişsiniz olarak görünüyor. Yazılımsal olarak sitede değişiklik yaparsanız doğal olarak sitenizdeki bir bağlantı değişikliği, değişiklikten dolayı gelen 32.000 adet tarama hatası görünmesi barizdir, olacaktır.

    Yinelenen meta etiketi ise 150.000 sayısına yakın ise 404 hataları için olan sayfalar, birebir olarak sabit meta bilgilerine sahipse de (keywords ve description gibi) bu tür yinelenen etiketlerin olması olağandır.

    Çözüm olarak yazılımsal olarak değiştirdiğiniz sitenin eğer yapılarında sabit bir işlem varsa bu işlemleri .htaccess ile yönlendirebileceğiniz tek bir kod ile bütün hatalardan sitenizi arındırabilir, her sayfaya da ayrı description etiketlerini kullanırsanız bir çok sorundan arınmış olacaksınız.

Cevapla

Yinelenen Meta Etiketleri ve Yinelenen Başlıklar Sorunu Çözümü Sorusunu Cevapla

Yinelenen Meta Etiketleri ve Yinelenen Başlıklar Sorunu Çözümü ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla