Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

30 Ekim 2018

Web sitem search consoledan tam spam altında eğer domaini degistirir yeni domain alır ve ona yonlendirirsem sorun ortadan kalkar mı?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

23 Mayıs 2018

İyi günler hocam siteme virüs bulaştı ve Google arama sonuçlarında saçma saçma indexler çıkıyor bunları nereden silebilirim lütfen yardım eder misiniz?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 Ekim 2015

Benim bir sitem var ama bir türlü Google'dan filan hit gelmiyor. Sitemin içeriği hack cheats crack tarzı önceden video sitelerinden hit alıyordum ama şuanda hiçbir şekilde ne izlenme alıyor ne de tıklanma kaliteli sitelere backlink veriyorum ama nafile bir türlü hit gelmiyor.

Google tamamen benim web master tarafından banladımı acaba? Çünkü bir sitem spam yedi ama Bing ve Yahoo yandex taraflarından hit geldiginden dolayı bende ellemiyorum, aynen site duruyor. Web Master da aynı çatı altında olduğundan kaynaklı olabilir mi?

Benim kafama takılan şey site acınca bile değişik webmasterlar mı kullanmamız gerek siteler için toplu şekilde barındırmamız tehlikeli mi?

Link çarkı olayında C class IP blogu ile aynı webmaster da tanımlarsam backlink olayında sorun yaşar mıyım?

Biraz karışık oldu ama kusura bakmayın.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 Eylül 2015

rakiplerimin hepsinin footer linklerle 1. sayfaya geldiği bir sektördeyim. Bende aynı şekilde DA ve PA sı yüksek sitelerden link aldım ve anahtar kelimem yeni açtığım domainle 33. sıraya geldi birden. Ardından en önemli anahtar kelimem sıralamadan kaybolup diğer anahtar kelimeler sıralamada yerini korudu. Size sorum nasıl ana anahtar kelimemi sıralamaya sokup yükselirim ve bu bir Google bomb cezasımıdır ileride sandbox yer miyim

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

28 Temmuz 2015

sitemiz 50.000 tane FTP yolu ile alakasız indexler oluştu. Hepsini URL kaldır ve bağlandı reddetme aracı ile temizlemeye çalışırken bu gün Tam Spam ( DEINDEX)'e girdiğimizi gördük. Bu cezadan nasıl kurtulabiliriz, neler yapmalıyız?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

16 Haziran 2015

siteme hergün farklı ülkelerden aynı anda 20 giriş olup çıkıyor hemen. Trafiğin hangi siteden geldiği görünmüyor, sadece ülkeler görünüyor. Bu olay günlük 10 - 15 defa oluyor. Hemen çıkma oranının düşmesi dışında başka bir zararı var mıdır? Bir de bunları nasıl engelleriz ya da siteyi nasıl Türkiye dışına kapatabilirim? Kolay gelsin.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

12 Haziran 2015

Benim bir film sitem var. Sitenin hiti hiç artmıyor içerik özgün olsa bile. Zamanında organik hit programından direkt hit gönderdim. 2-3 ay host kapalı durdu bot ile film çektim sonra yürümedi yine hostu kapattım açtım yanlışlıkla siteye 800 filmi 1 dk aralıklarla bot kullanarak ekledim.

Eklediğim filmleri sildim özgün içerikli filmler eklemeye başladım ama site hiti en fazla 60 - 100

Site yaşı 1 yıl 4 ay ama sizce domaini bırakmalı mıyım?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

11 Haziran 2015

Yaklaşık üç hafta önce yepyeni bir domain ile bir şarkı sözü sitesi açtık. Site Google'nin gözüne 1 hafta içinde girdi ve sitemapdan gönderdiklerimizi dizine eklemeye başladı. 2 Hafta sonra 2k indeximiz olmuştu. Sonra sitenin /forum alt dizinine forum kurduk. Ardından kurduğumuz forumun linkini sitemap'a ekledik. 1 Hafta sonra ise Google sitemizi banladı: "Manuel Işlem: Katma değeri düşük olan veya hiç değer katmayan içerik".
Sebebi tahminimce forumun içindeki takvim gibi boş sayfa içeren bölümler. Velhasıl böyle bir ceza aldık.

Ardından forumu sildim siteden. Google URL kaldırma ile forum dizinini sildim komple. Sonra inceleme talebi gönderdik, reddedildi. Ardından siteyi komple sildik. Onun yerine basit bir wp blog kurduk. Bir adet yazı paylaştık ve talep gönderdik, yine reddetti. Ayrıca arama sonuçlarında hala eski siteden 3k ya yakın index duruyor.

Bu manuel işlemden kurtulmak için sırasıyla ne yapmamız gerekiyor? Siteyi sildik ve şu an blog kurulu. Eski indexleri nasıl sileriz? Sitenin domaini çok güzel ve başka projelerde değerlendireceğiz ama banın kalkması şart. Uzman olarak hertürlü tavsiyelerinizi merakla bekliyoruz hocam. Allah işlerinizde kolaylık versin. Teşekkürler..

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

17 Mart 2015

Öncelikle selamlar kolay gelsin sizden bir konuda yardım isteyeceğim bana yardımcı olursanız çok mutlu olacağım. Benim bir sesli sohbet sitem var ve nedendir bilmiyorum sitemin linki 2 seneyi aşkın bir zamandır Google'da çıkmıyor bunun için ne yapmam gerekir bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Tekrar teşekkürlerimle hürmetlerimi sunarım ..

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

18 Şubat 2015

king cert sitemiz Google'da sanıyoruz banlandı. Bu bandan nasıl kurtuluruz? Aylardır index almıyor. Sorun şu idi, yazılımsal bir hatadan kaynaklı binlerce link oluşmuş yani spam yapılmıştı ve bu binlerce linkin hemen hemen hepsi aynı sayfaya gidiyordu. Yani kopya içerik gibi algılanmış da olabilir. Bu durumdan kurtulmam için ne yapmalıyım?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

27 Ocak 2015

Siteme belli aralıklar ile özgün makaleler ile kaliteli sitelerden tanıtım yazıları yayınlatıyorum, birçok kelimede yavaş ama sağlam yükseliyorum bazılarında ise il sayfadayım, dün akşam evet gittiğimde önemli kelimemde bir baktımki ilk 500 de yokum şaşırdım bir anda, diğer kelimelerde ise ortalama 50 sıra gerileme oldu, bugün kelimelerde eski yerlerine gelme durumu oldu bazıalrında ise rolentiye girmeye başladı ama asıl önemli olan kelimem 120 sırada kaldı, bir anda ne oldu anlamadım, öyle kasma veya buna benzer şeyler yaparak çalışmalarda yapmıyorum..

Not: 1- sitem WordPress ve Yoast kullanıyorum ufak ayarlar yapmıştım ama kalıcı bağlantılar ile herhangi bir oyna falan yapmamıştım, bunu yaptıktan sonra 3 saat sonra bu oldu hemen eski haline getirdim böyle bir etki yaratırmı bilemiyorum ama linkler ile ilgili hiçbir oynamam olmadı,
2- birisinin tavsiyesi üzerine sitemde olan alt sayfalardan 1 tane kelimeye ilgili sayfaya link eklemen faydalı olur demişti 10 tane eski yazılarımın olduğu sayfalardan 1 tane ilgili sayfaya link verdim bundanda 3 saat sonra bu düşüş oldu bir ilgisi var mıdır bilemiyorum,
3- 4 gün önce türkiyenin önde gelen haber sitelerinden birinden tanıtım yazısı almıştım, onunla bir ilgisi olabilirmi bilemiyorum, yükselişe geçen sitelerde önce böyle gerilemeler olup sonra yükselibilir diye yazılar okumuştum..ama anahtar kelimemde 3 sayfaya kadar gelmişti aşırı br yükselmede istemiyor 3 sayfa sonra hedefe geliyordum ama fikrimde yok açıkçası,
orta öenmli düzetyde olan anahtar kelimelerim eski yerlerini almaya başladı ama ana kelimem 120 sıralarda sizce sorun nedir, yada bu bir sorunmu ve ne yapmamı önerirsiniz...

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

25 Mayıs 2014

Sitem 8 ay önce manuel işleme girdi doğal olmayan bağlantılardan ötürü. Bu manuel işlemi 4 gün içerisinde kaldırdım URL'leri bloklayarak. Aradan 8 ay geçti aramalarda yoktum fakat 20 gündür sitem gece 2 de gelip sabah 9'da gidiyor. Mesela geçen 4 gün önce geceleri de gelmedi desc'e kelime ekledim, 2 gün önce tekrar gece çıktı sabah 9'da gitti. Dün de aynısı oldu. Bunun sebebi nedir ve bundan nasıl kurtulabilirim? Sitemi nasıl düzeltebilirim?