SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Google Ban Cezasından Nasıl Kurtulabilirim?

0
Şahin Çetinkaya
Şahin Çetinkaya
Google Cezaları 4 sene önce 227 Görüntülenme

Merhaba, king cert sitemiz Google da sanıyoruz banlandı. Bu bandan nasıl kurtuluruz? Aylardır index almıyor. Sorun şu idi, yazılımsal bir hatadan kaynaklı binlerce link oluşmuş yani spam yapılmıştı ve bu binlerce linkin hemen hemen hepsi aynı sayfaya gidiyordu. Yani kopya içerik gibi algılanmış da olabilir. Bu durumdan kurtulmam için ne yapmalıyım ?

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Google Ban Cezasından Nasıl Kurtulabilirim? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 18 Şubat 2015, 09:20

  Merhabalar,

  Sitenizde yapılan yazılım değişikliği ardından indekslerinizin ani bir artış göstermesi ve bu hatalı indekslerin de Google nezdinde fazla sayfalara ulaşarak kopya içerik alması sitede gösterilebilecek tam SPAM yada manuel SPAM işlemi içerisinde ceza almış olabilmektedir.

  Bu konuda ilk olarak sitenizin var olan yazılımsal hatalarını düzeltmelisiniz. Bu düzenlemelerin ardından da Google’a hatalı indekslerinizin silinmesiyle ilgili bilgi vermelisiniz. Bu işlemleri;

  http://www.SEOhocasi.com/index-silmek/

  adresinden gerçekleştirebilirsiniz. İndex silmek sayfasındaki gerekli işlemleri gerçekleştirdikten ve yazılımsal sorunların tamamen ortadan kaldırıldığına emin olduktan sonra Google Site Yöneticisi Araçları üzerinden “Yeniden Değerlendirme İsteği” göndermeniz yeterli olacaktır.

Google Ban Cezasından Nasıl Kurtulabilirim? Sorusunu Cevapla

Google Ban Cezasından Nasıl Kurtulabilirim? ile Benzer SEO Yazıları

INSTAGRAM
add Takip Et