Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

31 Mart 2021

Merhabalar, web sitemdeki meta açıklamalarımı her içeriğime ayrı ayrı oluşturmama rağmen Google üzerinde bu açıklamalar yer almıyor. İlk birkaç satırı açıklama olarak gösteriyor fakat devamı farklı şekilde görünüyor. Eski içeriklerimde de aynı durum bulunuyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

20 Ocak 2020

Linki kopyalayıp yapıştırırken meta description istediğim gibi görünüyor fakat Google index alırken description kısmını içerikten çekiyor.

Google'da da aynı görünmesini istiyorum. Bunu nasıl ayarlayabilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

2 Ağustos 2019

WordPress üzerinde kurulu bir moda blogumuz var. Burada paylaştığımız içeriklerle ilgili sadece etiket girerek paylaşım yapıyordum. Daha sonraları başka bir blogger arkadaşımın tavsiyesi ile bir SEO eklentisi kurdum. Bu eklentideki tavsiyelere uyarsam arama motoru sonuçlarında daha başarılı olacağımı SEO'da faydalı olduğunu söyledi.

Tavsiye üzerine kurduğum SEO eklentisinde her yazının alt kısmında meta description bir bölüm var. Burada anladığım kadarıyla benim yazımın giriş kısmını alıp oraya koyuyor ve bunu arama sonuçlarında gösteriyor. Fakat bunun faydası nedir? Dikkat edilmesi gereken bir nokta var mıdır? Varsa nelerdir? Bunları bilmiyorum.

Beni Meta Description Nedir konusunda detaylı bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 Kasım 2018

blog sitemde Yoast seo kullanmaktayım fakat kategori vb. yazı description'larına girdiğim açıklamalar hiçbir şekilde Google arama motorunda çıkmıyor. Description etiketini otomatik olarak çekiyor, bunun nedeni ne olabilir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

25 Eylül 2018

Web sitemde Yoast SEO eklentisini kullanmaktayım ve uygulamanın yönlendirmelerine uygun şekilde her yazdığım içerik için meta açıklama ekliyorum. Meta açıklamalarım Google arama sonuçlarında benim belirlediğim gibi çıkarken, Yandex arama motoru sonuçlarında ise benim yazmış olduğum meta açıklamalarından farklı olarak; otomatik atanmış meta açıklamaları çıkıyor. Ben Yandexte de Google'da da kendi belirlediğim aynı meta açıklamalarının çıkmasını istiyorum. Bu konu hakkında yardımınızı bekliyorum

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 Ekim 2015

Kitaplarınızı okudum ve araştırmam sonucu ankastre ürün satan sitemde böyle bir SEO çalışması yaptım ne kadar doğru yapıyorum yardımcı olur musunuz:?

Anahtar Kelimelerimi Google Ads'te en çok aranan kelimelerden seçtim.

title: Teka Ankastre Fırın Hs 625
Meta Keywords : +teka ankastre, +fırın, +hs 625 fırın, +teka hs 625, +en ucuz ankastre, +teka, +hs 625 inox fırın, +ankastre fırın, +Ankastre fırın fiyatları
Meta Description: teka ankastre fırın hs 625 ve en ucuz ankastre fırınlar için ankastre fiyatlarınına bakmadan almayınız.

teşekkür eder iyi akşamlar dilerim

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

7 Eylül 2015

WordPress tabanlı bir video sitem var. 1 hafta önce kadar anasayfa başlığı ve açıklamasında değişiklikler yaptım. 3-4 gün önce kadar web sitemin anasayfa başlığı ve domain ile aynı olan anahtar kelimenin 1. sıradan 53. sıraya düştüğünü fark ettim ve gün geçtikçe düşmeye de devam ediyor. Hemen başlığı ve açıklamayı düzelttim ancak sıralamada bir değişiklik olmadı. Eski kelimemde 1. sayfaya çıkmak için beklemem gerekir mi yoksa SEO çalışması mı yaptırmalıyım?

Teşekkürler...

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

28 Ağustos 2015

Sitemde 1 hafta kadar önce yazılarımın all in one SEO eklentisi ile açıklamalarını değiştirdim.İndexlenmiş sayfalarım yenisi ile değiştirildi ve tekrar indexlendi. Bu da ben de hedef kelimemde ciddi bir düşüşe neden oldu.
Bu durum ne kadar sürer sizce, tekrar eski sıralamama ulaşır mıyım?
Ve bu süreçte ne yapmam gerekir?
Teşekkürler...

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

22 Haziran 2015

Web sitemin meta taglarını değiştirdim ve hala eski meta taglar gözüküyor. Google aramada bunun kendiliğinden değişmesini mi beklemeliyim? Google ne kadar sürelerde update eder? Önbelleği yeni bir website kurdum ftpye surekli kod attım değiştirdim, sildim tekrar attım. Bu gibi işlemlerden dolayı ilk attığım hali gözüküyor. Sildiğim linkler hala aramada çıkıyor?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 Haziran 2015

Opencart ile bir e ticaret sitesi kurdum. İçinde henüz ürün yok ama kategoriler var. Sitenin adıyla arama yaptığım zaman sitenin www olmayan adıyla ve altında
"Language Türkçe English ... Hesabım. Hesabım · Sipariş Geçmişi · Beğendiğim ürünler · Bülten. Powered By OpenCart. "
yazıları çıkıyor. Sitenin normalde açıklama alanı mevcut ama o çıkmıyor. Nedeni ne olabilir

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

21 Ekim 2014

Siteme eklediğim yazıların açıklamaları Google'da çok farklı çıkıyor. Mesela siteme eklediğim son yazıda ki içerik sitemi Google'da link olarak arattığım da çıkıyor. Sitemin desc açıklamasının çıkması gerekirken eklediğim son konunun içinden yazılar açıklama olarak çıkıyor. Sitem WordPress tabanlı ve All in SEO eklentisi kullanıyorum.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

11 Ağustos 2014

1)Sitenizi takip ediyorum ve meta keyword etiketi kullanmamışsınız bunun sebebini öğrenebilir miyim?

2) Ürünlerimizi sitemizde yayınlıyoruz ve yazıları çok kısa kalıyor haliyle çünkü ürün hakkında yazabileceğimiz şeyler özellikleri vb. Şeyler. Mecburen yazı kısmı kısa olan sayfaların optimizasyonu için öneriniz nedir, neler yapılabilir?

SEO kitaplarınızı okumuş biri olarak bu sorularla alakalı bilgiler olacağını biliyorum ama kitapları tekrar okumak zor geliyor 🙂 Soru kısmını görünce hemen aklımdakileri sormak istedim.

Son olarak çalışmalarınızda başarılar dilerim. Bu çizginizin ve başarınızın daim olması dileğiyle iyi çalışmalar.