Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1451 Görüntülenme

blog sitemde Yoast seo kullanmaktayım fakat kategori vb. yazı description'larına girdiğim açıklamalar hiçbir şekilde Google arama motorunda çıkmıyor. Description etiketini otomatik olarak çekiyor, bunun nedeni ne olabilir?

 • 1
 • 1
 • Otomatik Description Çekme Sorunu için Yanıtlar

   Cihat Murat YÜKSEL
   Cihat Murat Yüksel

   31 Mayıs 2021, 06:21

   1

   Merhabalar, öncelikle kontrollerimizi Google arama motoru dışındaki arama motorları sonuçlarında da sağlamak gerekmektedir. Ve sitemizin kaynak kodlarından açıklama meta satırının boş olup olmadığını da kontrol etmeliyiz. Bu işlemlerin ardından sorunun sebebi daha net karşımıza çıkacaktır. Aydanur hanımın da ifade ettiği gibi işlemlerin ardından analizleri yorumlayarak hatanızı giderebilirsiniz. Yoast tarafındaki bir hata durumunu eklentiyi güncelleyerek veyahut değiştirerek çözebilirsiniz. Diğer durumlardaki bir hata için açıklama metninizin SEO kriterlerine uyduğundan ve kopya olmadığından emin olunuz.

   Aydanur Tepe
   Aydanur Tepe

   24 Mart 2020, 16:53

   1

   Büyük ihtimalle kullanmakta olduğunuz Yoast SEO eklentisinden description etiketini otomatik içerikten al ve yansıt kısmını aktif ederek, bu şekilde bir yönlendirme yapmış olabilirsiniz. Bu nedenle description etiketinizi otomatik olarak içerikten çektiği için sizler ne kadar değiştirseniz de pek etkisi olmamış. Bu durumu ya yazılımcınızla görüşerek ya da Yoast SEO'nun ayarlar kısmından kendiniz ayarlayabilirsiniz.

   Ardından description özelinde tekrardan bir düzenleme yaparsanız arama sonuç sayfasına kısa sürede yansıması adına Google Search Console üzerinden GGG yapabilirsiniz.

  Cevapla

  Otomatik Description Çekme Sorunu Sorusunu Cevapla