Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2054 Görüntülenme

Web sitemin meta taglarını değiştirdim ve hala eski meta taglar gözüküyor. Google aramada bunun kendiliğinden değişmesini mi beklemeliyim? Google ne kadar sürelerde update eder? Önbelleği yeni bir website kurdum ftpye surekli kod attım değiştirdim, sildim tekrar attım. Bu gibi işlemlerden dolayı ilk attığım hali gözüküyor. Sildiğim linkler hala aramada çıkıyor?

 • 1
 • 1
 • Meta Başlık ve Açıklama Kodlarının Güncellenme Süresi Ne Kadardır? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   22 Haziran 2015, 21:18

   1

   Siteniz üzerinde yaptığınız değişikliklerin Google botları tarafından fark edilip güncellenmesi bazen zaman almaktadır. Bu durum tamamen web sitenizin güncellenme sıklığı ile alakalıdır.

   Fakat dilerseniz bazı yöntemler ile Google botlarını sitenize çekebilir ve yapmış olduğunuz değişikliği anında fark etmelerini sağlayabilirsiniz. Search Console üzerinden Google Gibi Getir seçeneğini kullanarak değişiklik & düzenleme yapmış olduğunuz sayfayı Google botlarının fark etmesini sağlayıp hızlı bir şekilde indeks aldırabilirsiniz. Fakat bu kısmı çok fazla kullanmamanızı tavsiye etmekteyiz. Google botlarının belirli aralıklarla doğal yollarla sitenizi ziyaret edip indeks alması daha sağlıklı bir seçenektir.

  Cevapla

  Meta Başlık ve Açıklama Kodlarının Güncellenme Süresi Ne Kadardır? Sorusunu Cevapla