SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Meta Başlık ve Açıklama Kodlarının Güncellenme Süresi Ne Kadardır?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
7 sene önce 1272 Görüntülenme

Web sitemin meta taglarını değiştirdim ve hala eski meta taglar gözüküyor. Google aramada bunun kendiliğinden değişmesini mi beklemeliyim? Google ne kadar sürelerde update eder? Önbelleği yeni bir website kurdum ftpye surekli kod attım değiştirdim, sildim tekrar attım. Bu gibi işlemlerden dolayı ilk attığım hali gözüküyor. Sildiğim linkler hala aramada çıkıyor?

Meta Başlık ve Açıklama Kodlarının Güncellenme Süresi Ne Kadardır? için Yanıtlar

  • admin
    Admin 22 Haziran 2015, 21:18

    Siteniz üzerinde yaptığınız değişikliklerin Google botları tarafından fark edilip güncellenmesi bazen zaman almaktadır. Bu durum tamamen web sitenizin güncellenme sıklığı ile alakalıdır.

    Fakat dilerseniz bazı yöntemler ile Google botlarını sitenize çekebilir ve yapmış olduğunuz değişikliği anında fark etmelerini sağlayabilirsiniz. Search Console üzerinden Google Gibi Getir seçeneğini kullanarak değişiklik & düzenleme yapmış olduğunuz sayfayı Google botlarının fark etmesini sağlayıp hızlı bir şekilde indeks aldırabilirsiniz. Fakat bu kısmı çok fazla kullanmamanızı tavsiye etmekteyiz. Google botlarının belirli aralıklarla doğal yollarla sitenizi ziyaret edip indeks alması daha sağlıklı bir seçenektir.

Cevapla

Meta Başlık ve Açıklama Kodlarının Güncellenme Süresi Ne Kadardır? Sorusunu Cevapla

Meta Başlık ve Açıklama Kodlarının Güncellenme Süresi Ne Kadardır? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla