Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  2020 Görüntülenme

Merhabalar, web sitemdeki meta açıklamalarımı her içeriğime ayrı ayrı oluşturmama rağmen Google üzerinde bu açıklamalar yer almıyor. İlk birkaç satırı açıklama olarak gösteriyor fakat devamı farklı şekilde görünüyor. Eski içeriklerimde de aynı durum bulunuyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

 • 1
 • 1
 • Meta Açıklama Google'da Görünmüyor için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   19 Nisan 2021, 16:27

   1

   Merhabalar, web sitelerimize title ve description girişi yaparken Google eğer ihtiyaç olursa diyerek sayfa içeriğimizi 2. açıklama olarak değerlendirir. Yani SEO açıklamasında "zeytin" yazar site içerisinde pembe kalem geçer özgün olarak sadece o sayfada. Google aramalarında = "Zeytin... Pembe Kalem..." şeklinde sonuç görürüz.
   Bu noktada şunu söyleyebilirim. Google, içeriğinizdeki tüm özgün metin öbeklerine değer veriyor. Dolayısıyla genelde bunun sebebi, yazılan description ı Google'ın sayfa ile alakalı bulmamasıdır. Daha alakalı gördüğü bir cümleyi otomatik olarak seçebilir. Bu gibi durumlarda Google'ın seçtiği cümleyle benzer bir şekilde descriptionı güncellemek daha doğru yol olur. Açıklamalarınızı daha geniş çaplı yazmalısınız. Aynı kelimeleri tekrar etmemeye özen göstermeniz, bu aşamada sorununuzu çözmenize yardımcı olacaktır.

   Eğer kullanılan eklenti veya yazlımdan dolayı 2 kez description oluşturma hatası yoksa, sorununuzun bu şekilde çözülmesini öneririz.

  Cevapla

  Meta Açıklama Google'da Görünmüyor Sorusunu Cevapla