SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Meta Açıklama Google’da Görünmüyor

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
10 ay önce 569 Görüntülenme

Merhabalar, web sitemdeki meta açıklamalarımı her içeriğime ayrı ayrı oluşturmama rağmen Google üzerinde bu açıklamalar yer almıyor. İlk birkaç satırı açıklama olarak gösteriyor fakat devamı farklı şekilde görünüyor. Eski içeriklerimde de aynı durum bulunuyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Meta Açıklama Google’da Görünmüyor için Yanıtlar

  • Berin Sur
    Berin Sur 19 Nisan 2021, 16:27

    Merhabalar, web sitelerimize title ve description girişi yaparken Google eğer ihtiyaç olursa diyerek sayfa içeriğimizi 2. açıklama olarak değerlendirir. Yani SEO açıklamasında “zeytin” yazar site içerisinde pembe kalem geçer özgün olarak sadece o sayfada. Google aramalarında = “Zeytin… Pembe Kalem…” şeklinde sonuç görürüz.
    Bu noktada şunu söyleyebilirim. Google, içeriğinizdeki tüm özgün metin öbeklerine değer veriyor. Dolayısıyla genelde bunun sebebi, yazılan description ı Google’ın sayfa ile alakalı bulmamasıdır. Daha alakalı gördüğü bir cümleyi otomatik olarak seçebilir. Bu gibi durumlarda Google’ın seçtiği cümleyle benzer bir şekilde descriptionı güncellemek daha doğru yol olur. Açıklamalarınızı daha geniş çaplı yazmalısınız. Aynı kelimeleri tekrar etmemeye özen göstermeniz, bu aşamada sorununuzu çözmenize yardımcı olacaktır.

    Eğer kullanılan eklenti veya yazlımdan dolayı 2 kez description oluşturma hatası yoksa, sorununuzun bu şekilde çözülmesini öneririz.

Cevapla

Meta Açıklama Google’da Görünmüyor Sorusunu Cevapla

Meta Açıklama Google’da Görünmüyor ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla