SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Meta Description Ne Demek?

0
Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Description 2 Ağustos 2019, 06:56

Merhabalar, WordPress üzerinde kurulu bir moda blogumuz var. Burada paylaştığımız içeriklerle ilgili sadece etiket girerek paylaşım yapıyordum. Daha sonraları başka bir blogger arkadaşımın tavsiyesi ile bir SEO eklentisi kurdum. Bu eklentideki tavsiyelere uyarsam arama motoru sonuçlarında daha başarılı olacağımı SEO’da faydalı olduğunu söyledi.

Tavsiye üzerine kurduğum SEO eklentisinde her yazının alt kısmında meta description bir bölüm var. Burada anladığım kadarıyla benim yazımın giriş kısmını alıp oraya koyuyor ve bunu arama sonuçlarında gösteriyor. Fakat bunun faydası nedir? Dikkat edilmesi gereken bir nokta var mıdır? Varsa nelerdir? Bunları bilmiyorum.

Beni Meta Description Nedir konusunda detaylı bilgilendirebilirseniz sevinirim.

 • 1 Cevap
 • 80 Görüntülenme
 • Cevapla

Meta Description Ne Demek? için Yanıtlar

 • Fatih D.
  0
  Fatih D. 2 Ağustos 2019, 14:47

  Meta Description, web sitesindeki her sayfa için bağımsız olarak tanımlanabilen, ilgili sayfanın kısa özetini içeren bir kod parçasıdır. Meta Description’ın 50-160 kelime uzunluğunda olması idealdir. Meta Description kullanmanın temel amacı, SERP’de başlık, web sayfasının linki ve hemen altında meta description’ı kullanıcılar göreceğinden ötürü teşvik edici bir açıklama ile kullanıcıların web sayfanıza girme ihtimalini arttırmasıdır.

  Meta Description Kod Örneği;

Cevapla

Meta Description Ne Demek? Sorusunu Cevapla