Özgün yazılar yazıp güncel içeriğe sahip blog ve sitelerin en ciddi sorunlarının başında içerik hırsızları gelmekte. Saatlerce uğraşılıp emek verilerek yazılan bir yazının botlar aracılığı ile sitenizden çalınıp yayınlanması bir kaç dakika sürüyor hal böyle olunca içerik hırsızları ile mücadele etmeniz gerekiyor en kısa sürede içeriğinizi Google'e gösterip indexlemesini sağlamalısınız.

Google'nın sitenizi ve yazılarınızı daha hızlı tanımasını istiyorsanız ping servisi sağlayan web sitelerini kullanmalısınız.  Peki nedir bu ping siteleri nasıl çalışır, kısaca anlatmak gerekirse temel olarak bu siteler büyük veri depoları olarak adlandırılır sizin gönderdiğiniz adresteki yazıları havuza alır ve  google botlarını sitenize yollar bu sayede siteniz saniyeler içinde indexlenir ve içerik hırsızlarından önce sitenizdeki yazıyı Google hafızaya alır onlar çalsa dahi Google çalıntı olduğunu anlar bu yöntem ile bir süre sonra çalıntı yapan siteler arama sonuçlarında yer almazlar.

WordPress kullananlar bunu el ile yapmak yerine sistemini otomatik ping sistemin kullanabilirler Ayarlar sekmesinin yan bölümü olan “Yazma” bölümünün altına ping listesi ekleyebilirsiniz.