Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1313 Görüntülenme

Linki kopyalayıp yapıştırırken meta description istediğim gibi görünüyor fakat Google index alırken description kısmını içerikten çekiyor.

Google'da da aynı görünmesini istiyorum. Bunu nasıl ayarlayabilirim?

 • 1
 • 1
 • Description Kısmı Değişmiyor için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   29 Nisan 2021, 12:47

   1

   Bir önceki yanıtta da belirtildiği gibi kullanmış olduğunuz bir eklentiden dolayı otomatik çekiliyor olabilir. Eğer bu şekilde bir ayar olmadığını düşünüyorsanız description metniniz sayfayı doğru tanımlamıyor olarak değerlendirilebilir ve sayfa içerisinden otomatik olarak Google tarafından gösteriliyor olabilir. Bu durum birkaç yıl önce noodp, noydir komutu ile çözebiliyordu ancak Noodp ve noydir artık arama motorları tarafından kullanılmamakta ve herhangi bir SEO amacına hizmet etmemektedir. Dolayısı ile sayfanızı manuel kontrol ederek doğru tanımlama yapıp yapmadığınızı kontrol edebilirsiniz.

   Elif Nur Kasapoğlu
   Elif Nur Kasapoğlu

   24 Mart 2020, 10:49

   1

   Alt yapınızdan otomatik içerikten bir kısım kullan gibi bir tanımlama yapmış olabilirsiniz,

   Örneğin;

   WordPress alt yapısına sahipseniz, Yoast SEO veya All in one eklentilerinden birini kullanıyorsanız description bölümlerinde otomatik içerikten bir kısım kullan ve yansıt şeklinde bir yönlendirme tanımlamış olabilirsiniz. Yazılımcınız ile birlikte bu detayı kontrol ederek düzenleme yapabilir, hemen ardından Google Search Console üzerinden URL inceleme yaparak description etiketinizi arama sonuçlarına yansıması için yönlendirebilirsiniz.

   Sonuçları bizimle de paylaşabilirsiniz...

  Cevapla

  Description Kısmı Değişmiyor Sorusunu Cevapla